Conan Unconquered już dostępny w przedsprzedaży

3 minuty czytania

Przy marce tak popularnej jak Conan Barbarzyńca aż trudno uwierzyć, jak mało jest gier w świecie Ery Hyboryjskiej. Kiedy przejrzy się dostępne gry okazuje się, że nie ma wśród nich strategii, ani jednej malusiej strategii. A przecież twórca tego bogatego świata Robert E. Howard zapełnił go przeróżnymi nacjami, miastami oraz państwami. Nic tylko zrobić z tego jakąś wciągającą strategię.

conan unconquered

Panowie z Petroglyph (twórcy m.in. "Star Wars: Empire" i serii "Command&Conquer") oraz z posiadającego prawa do gier Funcomu mieli podobne przemyślenia, dlatego postanowili pobłogosławić graczy pierwszą grą strategiczną w świecie Conana. Przed wami "Conan Unconquered".

"Conan Unconquered" to survivalowa gra RTS, której akcja rozgrywa się w brutalnym świecie Conana Barbarzyńcy. Gracz musi wybudować twierdzę i stworzyć niezwyciężoną armię, aby odpierać najazdy dzikich hyboryjskich hord. Kolejne fale coraz trudniejszych przeciwników napierają na mury twojej twierdzy. Jeśli chcesz uchronić się przed całkowitym zniszczeniem, musisz zarządzać zasobami i rozwijać nowe technologie, aby ulepszać system obronny i rekrutować jednostki do rozrastającej się armii.

Wrogie hordy będą napierać bez litości. Jak długo uda ci się powstrzymać inwazję? To zależy wyłącznie od twoich umiejętności rozbudowywania twierdzy i dowodzenia armią. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, ale w każdej chwili można wcisnąć pauzę, aby wydawać rozkazy i rozpoczynać wznoszenie nowych budowli. Starcia są krwawe i brutalne. Gracze będą musieli poradzić sobie z różnymi sytuacjami – od pożarów trawiących twierdzę po śmiercionośną zarazę wywołaną przez stosy gnijących trupów.

Graj w trybie jednoosobowym lub wciągnij swojego przyjaciela do coopa, gdzie odkryjecie nowe możliwości i pokłady frajdy. Będzie dzielili się jedną bazą, w której będziecie mogli wznosić budynki i rekrutować jednostki, aby osiągnąć cel.

conan unconquered

"Conan Unconquered" zaoferuje nam:

  • DAJ ODPÓR HORDZIE – Walcz z kolejnymi falami coraz silniejszych wrogów, którzy pragną zniszczyć twoją twierdzę. Zetrzesz się z prostą piechotą, doświadczonymi elitarnymi jednostkami, a także potężnymi machinami oblężniczymi. Czekają cię starcia z ogromnymi wężami i skorpionami, włócznikami, nekromantami i latającymi demonami. Niezliczeni przeciwnicy pragną tylko jednego – zetrzeć w pył twój dom.
conan unconquered
  • ZBUDUJ TWIERDZĘ NIE DO PODBICIA – Zarządzaj zasobami, takimi jak jedzenie, złoto, drewno i żelazo, aby rozbudowywać swoją twierdzę. Wznoś różnorodne budowle, od budynków mieszkalnych po świątynie i koszary wojskowe. Buduj wokół twierdzy mury obronne i wyposaż je w pułapki, np. kotły z olejem, aby odstraszać napastników.
conan unconquered
  • DWUOSOBOWY TRYB KOOPERACYJNY – Graj w sieci ze znajomym i wspólnie rozbudowujcie twierdzę, odpierając ataki przeciwników. Obaj gracze mogą swobodnie wznosić budowle i rozwijać nowe technologie. Wszystkie budowle są wspólne, dzięki czemu powstaje wyjątkowe doświadczenie współpracy.
conan unconquered
  • ODBLOKUJ LEGENDARNYCH BOHATERÓW – Bohaterowie to niezwykle potężne jednostki, które mają duży wpływ na przebieg bitew. Te postaci, wśród których znajduje się sam Conan, mają specjalne zdolności. Można również wyposażyć ich w wyjątkowe artefakty, zdobywane podczas eksploracji świata.
conan unconquered
  • STWÓRZ ARMIĘ NIE DO POKONANIA – Na początku twoje oddziały będą liczyć zaledwie kilku piechurów, ale z czasem stworzysz niesamowitą armię, w której szeregach znajdzie się ciężka kawaleria, magowie i wiele innych jednostek gotowych na twoje rozkazy. Zadbaj o szkolenie, wyżywienie i żołd, a zobaczysz, jak twoja armia staje się niepokonana.
conan unconquered
  • NIE DAJ SIĘ CHOROBOM, POŻAROM I ŚMIERCI – Świat Conana Barbarzyńcy pełen jest krwi, walki i brutalności. Żołnierze – zarówno twoi, jak i wroga – będą ginąć na polu bitwy. Zostaną po nich gnijące ciała będące ogniskiem zarazy, która może błyskawicznie zmienić przebieg konfliktu. Oczywiście dobry nekromanta może obrócić tę sytuację na swoją korzyść.
conan unconquered
  • EKSPLORUJ OTOCZENIE – Losowo generowane mapy gwarantują nieskończoną regrywalność. Każda z nich skrywa mnóstwo możliwości dla graczy, którzy nie boją się wypadów za mury twierdzy. Odkrywaj ruiny pełne niesamowitych skarbów, ale miej się na baczności – często chronią ich potężni strażnicy, których musisz pokonać, zanim sięgniesz po łupy.
conan unconquered
  • ZWRÓĆ SIĘ O POMOC DO BOGÓW – Zbuduj świątynię i poleć swoją twierdzę opiece Mitry. Przyzwij ogromny awatar boga, który będzie górował nad polem bitwy i miażdżył twoich przeciwników.

Jak na razie nie są nam znane wymagania sprzętowe, ale gdy tylko producent je ogłosi natychmiast was o tym poinformujemy.

A i najważniejsze. Premiera jest wyznaczona na 30 maja tego roku.

Czy są pośród nas jacyś fani Conana?

conan unconquered conan unconquered

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...