Komiksy

Wydaje się, że już wiesz, co znaczy słowo "dziwne". Jednak tak naprawdę nie wiesz, dopóki nie spotkasz się z naprawdę dziwną rzeczą, taką, która zmusza do zdefiniowania tego wyrazu na nowo. Dla mnie jedną z nich jest "Elektra – Assassin" – komiks, który na pierwszych stronach wywołuje mieszane uczucia. Wprowadza czytelnika w konfuzję powodowaną zmienną narracją, chaotyczną fabułą i osobliwym klimatem. Wystarczy powiedzieć, że główna bohaterka to szalona morderczyni o parapsychicznych zdolnościach ninja.

Elektra – Assassin

Polskie wydanie komiksu o Elektrze może wiązać się z jej występem w drugim sezonie "Daredevila". Co prawda minęło od niego pół roku, ale postać zabójczyni powinna być wciąż żywa w pamięci fanów i skłonić ich do sięgnięcia po drugi tytuł z serii "Marvel Classic". Jednak za jego ukazaniem przemawia także wysoka jakość. Składające się z ośmiu części dzieło Franka Millera (scenarzysty) i Billa Sienkiewicza (ilustratora) jest nietuzinkowe i z każdą stroną coraz bardziej wciągające.

Deadpool

Mija koniec roku, więc co rusz możemy znaleźć jakieś podsumowania oraz zestawienia. Takim podzielił się także serwis Torrentfreak, który opublikował listę filmów najchętniej piraconych za pośrednictwem BitTorrent.

Deadpool

Pierwsza trójka to trzy superbohaterskie produkcje, cieszące się (jak widać) popularnością nie tylko w kinach, ale też wśród piratów. Zwycięzcą został jednak film najbardziej wulgarny, nabijający się z tej tematyki i z antybohaterem, który nieraz burzy czwartą ścianę, w trakcie seansu zwracając się bezpośrednio do widza – "Deadpool". Kto wie – może w przyszłości postać zabawnie skomentuje te wyniki w drugiej części swojej historii.

Nigdziebądź

Nigdziebądź – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
Nigdziebądź

Neil Gaiman to aktualnie jeden z najpopularniejszych pisarzy fantastyki, cieszący się uznaniem zarówno ze strony czytelników, krytyków, jak i filmowców, dzięki którym część jego dzieł została bądź zostanie zekranizowana. Potrafi stworzyć zarówno baśń, jak i pełną filozoficznych odniesień historię z pogranicza grozy i fantasy. Często nawiązuje do mitologii, problemów dzisiejszego społeczeństwa i nadaje im niepowtarzalny, magiczny wymiar. Nowe wydanie powieści "Nigdziebądź" przyciąga wzrok piękną oprawą, zawiera nowy wstęp i opowiadanie "O tym, jak markiz odzyskał swój płaszcz". Zapoznając się z nią, miałam nadzieję, że treść wzbudzi we mnie równie pozytywne emocje, co krótki, intrygujący opis i po raz kolejny pokaże mi, że twórczością Gaimana nie sposób się znudzić. Co otrzymałam? Czy "Nigdziebądź" spełniło moje oczekiwania?

Komiksy

Kultura Gniewu na styczeń

Dodał: , · Komentarzy: 0
Niesłychane losy Ivana Kotowicza tom 2

Styczeń u wydawnictwa Kultura Gniewu to łącznie pięć premier. Nas szczególnie interesuje ta jedyna fantastyczna – "Niesłychane losy Ivana Kotowicza tom 2 – Zamek rybiej dynastii". Za scenariusz komiksu odpowiada Kajetan Kusina, a za rysunki Michał Ambrzykowski. O swoim tytule autorzy mówią następująco:

Komiks „Niesłychane losy Ivana Kotowicza” powstał w celu zapełnienia pewnej luki na rodzimym rynku. Chcieliśmy stworzyć tytuł przygodowy mający na celu dostarczenie rozrywki zarówno znawcom komiksu, jak i tym początkującym. Chcemy, żeby czytelnik dobrze się bawił dzięki dopieszczonym rysunkom i wciągającej fabule, która nie obraża jego inteligencji.

W sprzedaży dostępny jest również pierwszy tom serii, który ukazał się na przełomie kwietnia/maja w 2015 roku. Całą listę zapowiedzi znajdziecie tutaj, zaś w rozwinięciu newsa możecie przeczytać szczegółowe informacje odnośnie premiery drugiej części "Niesłychanych losów Ivana Kotowicza".

Harry Potter i Kamień Filozoficzny (wydanie ilustrowane)

"Harry Potter" odegrał znaczącą rolę w życiu wielu czytelników. J.K. Rowling nie tylko stworzyła książki, których bohater dorastał wraz z odbiorcami, ale również dzięki nim część z nich pokochała czytanie, zdając sobie sprawę, że może być ono przyjemną czynnością, a nie tylko uciążliwym obowiązkiem szkolnym. Ciekawostką jest też zmiana nastawienia w noszeniu okularów. Skoro posiada je słynny bohater, to szczególnie młodsi zaczęli je postrzegać jako coś dodającego im uroku.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Niedługo minie już dwadzieścia lat od premiery pierwszego tomu. Nakładem wydawnictwa Media Rodzina seria ponownie jest wydawana, lecz tym razem z ilustracjami Jima Kaya. To doskonała okazja do sprawdzenia, czy dla "Harry'ego Pottera" nadal można zarwać nockę.

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

W magazynie Forbes pojawiła się lista aktorów, z którymi filmy najwięcej zarabiały w 2016 roku. Pod uwagę wzięto tylko produkcje fabularne, natomiast dane gwiazdy musiały w nich grać główne role.

Scarlet Johansson

Zwyciężczynią zestawienia okazała się Scarlett Johansson – filmy z jej udziałem zarobiły ok. 1,2 mld dolarów. Wynik ten został osiągnięty dzięki "Kapitanowi Ameryce: Wojnie bohaterów", która stanowi zdecydowaną większość tej kwoty (1,15 mld). Niewielkie – ale jednak – znaczenie miał także występ w "Ave, Cezar!".

Raport mniejszości
raport mniejszości,philip k. dick

Wszyscy znajomi wiedzą, że od dawna jestem ogromnym fanem Philipa K. Dicka. Pisarz ujął mnie pod wieloma względami, między innymi ciągłym poddawaniem w wątpliwość realności naszej rzeczywistości oraz zadawaniu pytania "czy wszyscy jesteśmy ludźmi?". Nie da się ukryć, że na twórczość Amerykanina z pewnością wpłynęły jego liczne eksperymenty z narkotykami. Czytelnicy moich recenzji na pewno wiedzą już, że w 1974 roku do jego życia wtargnął Bóg, a przynajmniej ktoś, kogo Dick za niego uważał. Od tego momentu dzielił osobowość z Thomasem, chrześcijaninem prześladowanym przez Rzymian w I wieku naszej ery. Później wydarzenie to autor szczegółowo opisał w powieści "Valis", nadając sobie alias Koniolub Grubas. Jak można nie uznać kogoś takiego za fascynującego? Pisarz stworzył również sporo opowiadań – "Raport mniejszości" to już czwarty, przedostatni tom opowieści, powstałych – w tym wypadku – w latach 1954-1963.

Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

Carrie Fisher nie żyje

Dodał: , · Komentarzy: 3
carrie fisher

Dziś o godzinie 8:55 czasu lokalnego zmarła Carrie Fisher – aktorka, która przeszła do legendy światowej kinematografii za sprawą roli księżniczki Leii Organy w sadze "Gwiezdne Wojny". W piątek doznała ona rozległego zawału serca podczas lotu z Londynu do Los Angeles i od tego czasu trwała heroiczna walka o jej życie na oddziale intensywnej terapii. Cała rodzina artystki dziękuje serdecznie za wiele ciepłych słów oraz modlitw, jakie w ostatnich dniach pojawiały się pod jej adresem.

Choć Fisher przez praktycznie całe życie walczyła z wewnętrznymi demonami (uzależnienie od alkoholu, narkotyków oraz środków przeciwbólowych), a w jednej ze swoich książek wprost stwierdziła, że w pewnym sensie "George Lucas zrujnował jej żywot, choć w najsympatyczniejszy z możliwych sposobów", to właśnie dzięki jej namacalnemu wpływowi na historię tej kultowej marki na zawsze pozostanie w pamięci miłośników kina oraz szeroko pojętej fantastyki. Wszyscy zapamiętamy ją również jako uśmiechniętą oraz charyzmatyczną personę, która zawsze z niekłamanym entuzjazmem opowiadała o swoich kolejnych projektach.

Pasażerowie

Pasażerowie – recenzja filmu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Szkoda mi Mortena Tylduma. Naprawdę. To, co uczyniła z nim krytyka, nie jest zgodne z zasadami fair play. Nie oszukujmy się, Skandynaw nigdy nie wyskoczył ponad poziom typowego filmowego rzemieślnika. Oznacza to, że kręci bardzo solidne kino, które wzorowo obchodzi się z daną konwencją, lecz przy okazji brakuje mu tej iskry bożej oraz zdrowego szaleństwa do ryzyka, powodującego wychodzenie poza utarty schemat. To nic zdrożnego i żaden grzech, bo również i takie tytuły są potrzebne w tej branży. Nie można ciągle stołować się w wykwintnej restauracji, czasem warto wyskoczyć na smacznego i solidnego burgera za rogiem.

pasażerowie

Problem w tym, że kiedy dwa lata temu "Gra tajemnic" została obsypana oscarowymi nominacjami zachodziłem w głowę, skąd się wziął tak ogromny podziw nad produkcją, która była "okey, ale szału w sumie nie było". Dziś z kolei zastanawiam się, dlaczego reżyser jest tak masakrowany przez recenzentów, skoro "Pasażerów" można zredukować do tych samych słów. To przyzwoity obraz, lecz przez ani jedną sekundę niewychodzący poza bezpieczne ramy. Kino poprawne aż do porzygu.

Prometeusz

Obcy: Przymierze – jest pierwszy zwiastun!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ridley Scott postanowił w tym roku zabawić się w Świętego Mikołaja i sprawił kinomanom dwa długo wyczekiwane prezenty. O pierwszym z nich, czyli konkretnych oficjalnych materiałach z kontynuacji "Łowcy Androidów", pisaliśmy już jakiś czas temu. Teraz przyszedł czas na jego drugą sztandarową markę – "Obcego". "Przymierze" ma być pomostem pomiędzy wydarzeniami zawartymi w "Prometeuszu" a tymi w "Ósmym pasażerze Nostromo", więc może być ciekawie.

obcy: przymierze

Potwierdza to pierwszy zwiastun, który wprost pokazuje, że legendarny reżyser nie zamierza pierdzielić się w tańcu i tym razem zdecydowanie stawia na horror w wersji brutalnej oraz krwawej. Dobrze, gdyż gatunek sięgnął w ostatnich latach prawdziwego dna. Czy nowy "Obcy" wytyczy kierunek w stronę starej, dobrej i klimatycznej klasyki? Przekonamy się w przyszłym roku.

Wczytywanie...