Batman: Arkham Knight

Mamy dwie wiadomości od firmy Warner Bros. Interactive Entertainment. Dobrą i – wynikającą z niej – złą, przynajmniej dla największych fanów gry "Batman: Arkham Knight". Otóż po ostatnich sporych kłopotach z nową częścią przygód Batmana, studio postanowiło wyciągnąć wnioski i zmienić wewnętrzne procedury sprawdzania swoich przyszłych tytułów – oznacza to zapewne większe zaangażowanie w testy gier. To jest ta dobra wiadomość.

badgril
Seriale

Colony – UFO okupuje Los Angeles

Dodał: , · Komentarzy: 1

Niedaleka przyszłość. Mieszkańcy Los Angeles znajdują się pod okupacją tajemniczej siły, obcych. Zamierzają oni wkrótce podbić całą Ziemię, ale serial skupia się przede wszystkim na bohaterach próbujących przetrwać w tych niecodziennych okolicznościach. Nie dowiemy się, kim są najeźdźcy – za to będziemy obserwowali życie zwykłych ludzi (co tak, śmierdzi nudną, rodzinną dramą). Inspiracją jest nazistowska okupacja Paryża podczas II wojny światowej.

colony
The Walking Dead

Na Comic-Conie w San Diego zaprezentowano dwa interesujące zwiastuny dla fanów zombie od stacji AMC – pierwszym jest trailer nowej produkcji, "Fear The Walking Dead", a drugim czterominutowa zapowiedź szóstego sezonu "The Walking Dead". Jak widać, losy Ricka wciąż przyciągają przed ekrany tłumy widzów. Podobnie jak wcześniej, seria będzie liczyła 16 odcinków, a po pierwszych 8 epizodach nastąpi przerwa w emisji, która potrwa do lutego.

the walking dead
The Expanse

Stacja Syfy od jakiegoś czasu stara się zbudować swoją markę na świetnych serialach s-f, co niestety wychodzi jej średnio – na razie do udanych produkcji może zaliczyć jedynie "12 małp", a i te nie przyczyniają się do zachwytów. Prawdziwa ofensywa dopiero jednak się zacznie. Szczególnie istotnym tytułem jest "The Expanse" posiadający największy budżet z dotychczasowych tytułów Syfy.

the expanse

Stacja wiąże z nim duże nadzieje – nie bez powodu zresztą. Serial oparty jest na podstawie "Przebudzenia Lewiatana" Jamesa S.A. Coreya, które chwali sam George R. R. Martin. W Polsce ukazał się tylko jeden tom (dodatkowo podzielony na dwie części) wydany Fabrykę Słów.

Seriale

"Damien" kontynuuje historię zapoczątkowaną horrorem pt. "Omen", który powstał w 1976 roku. Główny bohater ma już 30 lat i pracuje jako fotograf. Nie pamięta swojej przerażającej przeszłości wiążącej się z Szatanem. Twórca produkcji, Glen Mazzara (znany ze scenariusza do "The Walking Dead") zapowiada, że Damien nie będzie negatywną postacią – to normalny człowiek prowadzący rutynowe życie. Jednak wokół niego zaczynają się dziać makabryczne wydarzenia...

damien
Książki fantastyczne

Ksin Drapieżca na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
ksin drapieżca

Po niezbyt udanej części pierwszej liczyłem się z tym, że podczas czytania kontynuacji będę przeciągle i wibrująco wył, niczym ten biedny wilkołak, od którego wszystko się zaczęło. Zdaję sobie oczywiście sprawę, iż Ksin narodził się wiele lat temu i obecnie powinno się go traktować raczej jako ciekawostkę, może świadectwo tego, jak prezentowała się polska fantastyka lat dziewięćdziesiątych. Niemniej autor dokonał licznych poprawek i zmian w tekście, co sugeruje okładka oraz ostateczna data, którą powieść jest zakończona – 2013.

W związku z powyższym, oprócz szansy dla młodego pokolenia na zapoznanie się z pionierskimi dokonaniami, powinniśmy otrzymać produkt przystosowany do naszych czasów. Przystosowany, czyli pozbawiony warsztatowych niedoróbek oraz młodzieńczych błędów.

Czytaj dalej...

Seriale

Comic-Con to czas, gdy na światło dzienne wychodzą świeże wieści o serialach Marvela, a filmy zostają odstawione na boczny tor. Sporo informacji dowiedzieliśmy się na temat kolejnych sezonów produkcji ABC – "Agentów T.A.R.C.Z.Y." oraz "Agentki Carter". Zaczniemy może od przygód Peggy Carter – drugi sezon będzie rozgrywał się w 1947 roku (kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach zamordowano Czarną Dalię, scenariusz może do tego nawiązywać) i zostanie przeniesiony do Hollywood. Za inspirację posłuży tytuły spod znaku noir – "Tajemnice Los Angeles" i "Chinatown".

agentka carter
Seriale

Zwiastun 9. sezonu Doctora Who

Dodał: , · Komentarzy: 0

Comic-Con to wysyp informacji i zwiastunów na temat nadchodzących bądź powracających z nowym sezonem seriali. Do drugiej kategorii można zaliczyć "Doctora Who". Dziewiąta seria produkcji BBC ma być wypełniona akcją, a przygody bohaterów porywające jak nigdy wcześniej. Fabuła jednak trzymana jest w tajemnicy. Wiemy tylko, że zapowiada się dalsze rozwijanie więzi między Doctorem a Clarą, a na zwiastunie pojawia się Maisie Williams (znana jako Arya Stark z "Gry o tron").

doctor who

Naszą ocenę Petera Capaldiego jako Doctora Who znajdziecie tutaj.

Fear the Walking Dead

"Fear The Walking Dead" to spin-off popularnej produkcji o zombie, "The Walking Dead". Serial przedstawia zupełnie inną historię, osadzoną w Los Angeles i skupiającą się na początkach słynnej epidemii – na naszych oczach będzie waliło się życie bohaterów, a cywilizacja upadała. Scenariusz nie będzie ograniczony komiksami, ponieważ nie jest żadną adaptacją. Na Comic-Conie pokazano pierwszy pełny zwiastun serialu.

fear the walking dead
Wczytywanie...