The Expanse – Zwiastun najdroższej space opery od Syfy

1 minuta czytania

Stacja Syfy od jakiegoś czasu stara się zbudować swoją markę na świetnych serialach s-f, co niestety wychodzi jej średnio – na razie do udanych produkcji może zaliczyć jedynie "12 małp", a i te nie przyczyniają się do zachwytów. Prawdziwa ofensywa dopiero jednak się zacznie. Szczególnie istotnym tytułem jest "The Expanse" posiadający największy budżet z dotychczasowych tytułów Syfy.

the expanse

Stacja wiąże z nim duże nadzieje – nie bez powodu zresztą. Serial oparty jest na podstawie "Przebudzenia Lewiatana" Jamesa S.A. Coreya, które chwali sam George R. R. Martin. W Polsce ukazał się tylko jeden tom (dodatkowo podzielony na dwie części) wydany Fabrykę Słów.

Historia rozgrywa się w dalekiej o 200 lat przyszłości. Fabuła skupia się na dwóch bohaterach: detektywie Millerze (Thomas Jane) oraz kapitanie statku kosmicznego (Steven Strait). Pierwszy trafia na ślad szeroko zakrojonej intrygi, drugi zaś prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia pewnej dziewczyny. Ich drogi w końcu się przecinają, ale tajemnice, które będą chcieli odkryć, okażą się dla nich bardzo niebezpieczne.

Premiera 1. sezonu, który ma liczyć 10 odcinków, nastąpi w grudniu. Stacja Syfy jest tak pewna sukcesu, że już ruszyły prace nad drugą serią. Zwiastun został pokazany z okazji tegorocznego Comic-Conu.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...