Książki fantastyczne

CK Monogatari na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
ck monogatari

Genius Creations staje się coraz bardziej znane z wydawania dobrej, polskiej literatury fantastycznej. Nie oszukujmy się – ludzie raczej wolą sięgać po tytuły, które zostały już sprawdzone za granicą, bądź te napisane przez cenione nazwiska. Sprawy wcale nie polepsza fakt, że co roku zalewają nas kiepskiej jakości debiuty dowodzące, iż w dzisiejszych czasach i przy odpowiednich funduszach wydanie swojego utworu wcale nie jest takie trudne. GC stanowi więc światełko w tunelu dla zainteresowanych twórczością rodzimych autorów.

Nowa powieść wydawnictwa, która wpadła w moje ręce, to „CK Monogatari” Artura Laisena. Z opisu dość tajemnicza, ale postrzegam to jako zaletę – już po lekturze wiem, że okładka nie spoiluje fabuły, dzięki czemu w pełni można cieszyć się z poznawania historii.

Czytaj dalej...

Filmy fantastyczne

Ant-Man – ostateczny zwiastun

Dodał: , · Komentarzy: 1

Już za dwa tygodnie na podbój kin wyruszy "Ant-Man", rozpoczynając Trzecią Fazę kinowego uniwersum Marvela. Jednak tym razem twórców czeka niełatwe zadanie i raczej nie mogą liczyć na łatwy spacerek po kasę, jak to było dwa lata temu w przypadku "Iron Man 3". Wtedy włodarze studia nadal spijali śmietankę po gigantycznym sukcesie kasowym projektu "Avengers", mogli czuć się jak bogowie kina – sprzedać dowolny pomysł z wiedzą, że fani nie zawiodą. Teraz sytuacja wygląda inaczej.

ant-man

"Czas Ultrona" ukazał widoczne objawy delikatnego przesytu przygodami paczki superherosów oraz nie potrafił ukryć pojawiających się coraz częściej schematów i zgranych ruchów. Dodatkowo "Człowiekowi-Mrówce" daleko do charyzmy playboya Tony'ego Starka, a co za tym idzie, dopiero musi zapracować na uznanie wśród widzów. Nie zapominajmy o rozlicznych problemach, a także zmianach podczas produkcji... a to dopiero początek znaków zapytania.

Czy ostateczny zwiastun "Ant-Mana" rozwiewa choć część wątpliwości? Sprawdźcie.

Batman: Arkham Knight - Batgirl. Sprawa rodzinna

Warner Bros. podało informację o terminach debiutu DLC do "Batman: Arkham Knight" zatytułowanego "Batgirl: A Matter of Family". Dodatek zostanie wydany w dwóch fazach (nie mylić z częściami). Oznacza to tyle, że wszyscy, którzy wykupili przepustkę sezonową, otrzymają go 14 lipca 2015 roku. Pozostali będą mogli zagrać dopiero 21 lipca, po wcześniejszym uiszczeniu opłaty. Ta zaś wynosi 5,79 funta brytyjskiego, czyli około 35 złotych.

batgirl: a matter of family
Filmy fantastyczne
igrzyska śmierci, kosogłos część i

"Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym", śpiewał zespół Perfekt. W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z wieloma seriami, które przedłużano ponad miarę, praktycznie ocierając się o granice dobrego smaku. W celu maksymalnego wykorzystania kury znoszącej złote jajka, ostatnią część sagi dzieli się na połowę. Wystarczy przypomnieć film "Harry Potter i Insygnia Śmierci" (1 oraz 2) czy książkę "Dziedzictwo" (tom 1 oraz 2), zwieńczającą losy Eragona. Zazwyczaj trzeba indywidualnie spojrzeć na dany przypadek, aby zdecydować, czy materiału było tyle, że reżyserowi / pisarzowi / wydawnictwu (niepotrzebne skreślić) szkoda było ciąć co lepsze sceny, czy też to zwyczajny skok na kasę ("Hobbit"?). Jak jest w przypadku produkcji "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1"?

Czytaj dalej...

Elex

Elex – nowa gra Piranha Bytes

Dodał: , · Komentarzy: 2

Nordic Games, wydawca gier ze stajni Piranha Bytes, postanowił zagiąć czasoprzestrzeń i z zapowiadanych trzech dni nabożnego oczekiwania, zrobiła się niespełna doba. No, ale chyba nikt nie zamierza płakać z takiego obrotu spraw, hę?

elex, piranha bytes

Choć może to celowy zabieg marketingowy, bo niemieckie studio postanowiło spróbować swoich sił w świeżych klimatach. Projekt "Elex" został umieszczony w zupełnie nowym postapokaliptycznym uniwersum science-fantasy. Przemierzymy otwarty świat wypełniony po brzegi nietuzinkowymi postaciami, zmutowanymi monstrami, a także intrygami z dużą domieszką niełatwych wyborów moralnych oraz potężnej akcji. Ma być mrocznie, bezkompromisowo oraz ambitnie. Tyle przynajmniej wynika z obietnic.

Elex

Na facebookowym profilu studia Piranha Bytes pojawiła się grafika z pewnym zapisem w systemie binarnym, czyli zero-jedynkowym. Jak szybko się okazało, kod ten oznacza "Pozostały trzy dni". Do czego? Prawdopodobnie do zapowiedzi kolejnego projektu autorów serii "Gothic", którym będzie...

piranha bytes

No właśnie, ciężko wyczuć. Z jednej strony Internet aż huczy, że nadchodzi kolejna odsłona serii, z drugiej zaś krążą pogłoski, że w produkcji jest "Spacetime", będący kosmicznym RPGiem. Więcej dowiemy się już w piątek.

Książki fantastyczne

Kroniki Atopii na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
kroniki atopii,

"Kroniki Atopii", które zdobi fascynująca okładka, zostały wydane w Polsce w jednym tomie, podczas gdy w USA każda z sześciu części prezentowana była czytelnikom oddzielnie. Czy to jedyna różnica? Podczas czytania zastanawiałem się, ile w powieści jest autora, Matthew Mathera, a ile Jędrzeja Polaka, tłumacza.

To pytanie nie jest bezzasadne, ponieważ autor tego przekładu ma na swoim koncie tłumaczenie dzieł Neala Stephensona, Arthura Clarke’a czy Ernesta Hemingwaya. A „Kroniki Atopii” przynajmniej w polskim wydaniu zaskakują niesamowitym językiem. Językiem dojrzałym, dorosłym, poukładanym. To ogromna zaleta, dzięki której z pozycją można zapoznać się łatwo i przyjemnie.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...