Game Exe

Wiadomo już, jak będzie wyglądała karta postaci i rozwój bohatera w przeglądarkowym RPGu Toril. Potwórcy – autorzy gry – ujawnili kolejne screenshoty, które obrazują poszczególne elementy gry na przykładzie półorczycy Ches. Zobaczcie, jak wyglądają aspekty zielonoskórej Niezdary, pracującej jako drwal na wycince w Skraju i skrycie podkochującej się we właścicielu tamtejszej gospody.

toril

"Kiedy podjęliśmy temat postaci, tworzenia i ich rozwijania, pierwszą decyzją było odrzucenie standardowego zdobywania doświadczenia – czyli punktów wymienialnych na różnego rodzaju korzyści. Uznaliśmy, że storytelling nie powinien iść w parze z liczbami, którymi trudno odzwierciedlić postać będącą opowieścią samą w sobie. Z tego powodu postawiliśmy na aspekty zaczerpnięte z systemu FATE.

Te opisowe cechy są wszystkim tym, czym w D&D są atrybuty, umiejętności i atuty, a nawet czymś więcej. Aspekt może mówić o wadach i zaletach postaci, jej dziwacznych nawykach, niezwykłych talentach i zawartych znajomościach. W idealnej sytuacji aspekt zarówno daje, jak i zabiera..."

Zapraszamy do przeczytania artykułu na ten temat. :)

Filmy fantastyczne

Mad Max: Na Drodze Gniewu na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
mad max: na drodze gniewu

Recenzja autorstwa Eimyra.

Trzydzieści sześć lat temu na ekranach kin pojawił się pierwszy film opowiadający o przygodach Mad Maxa. Momentalnie stał się klasykiem i mimo że był w gruncie rzeczy westernem osadzonym w niedalekiej przyszłości, wpisał się na stałe w kulturę masową, a w jego kolejnych częściach niektórzy doszukiwali się rozważań na temat ludzkiej kondycji, świata oraz odniesień do aktualnych wydarzeń.

Mimo wszystko, w czasie wypełniającym lukę między "Kopułą Gromu", ostatnią częścią oryginalnej trylogii, a filmem, który niedługo zagości na ekranach polskich kin – opatrzonym podtytułem "Na Drodze Gniewu" – nie było ciszy. Wzlot, upadek i odrodzenie sagi Fallout czy seria Borderlands w świecie gier, marka Metro wśród książek i niezliczone tytuły filmów, dodały wiele pomysłów, a także motywów postapokaliptycznych.

I tym, dyskusyjne, należałoby rozpocząć rozmowę o nowym Maxie. Film ten nie rości sobie praw do przedefiniowania gatunku ani nie ma ambicji zostać drogowskazem dla potomnych. Wręcz przeciwnie, w duchu pierwszego obrazu z Melem Gibsonem, serwuje rozrywkę, którą zapamiętamy na długo.

Czytaj dalej...

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

[...] Produkcja, skupiająca się na perypetiach drużyny Coulsona, wcześniej mnie rozczarowała. Pierwszy sezon był nudnym proceduralem (czyli opowiadał o niezwiązanych ze sobą sprawach) z papierowymi bohaterami, który odrzucił od siebie wielu widzów. Sytuacja uległa zmianie gdzieś w połowie serii, jakby twórcy zdali sobie sprawę, że tracą widownię.

agenci t.a.r.c.z.y.

Przełomowy moment stanowiła historia prowadzona równolegle do wydarzeń z „Kapitana Ameryki: Zimowego Żołnierza”. Scenarzyści przysolili zwrotami akcji, a fani byli z tego powodu ukontentowani. Przyznam jednak, że mnie wciąż czegoś brakowało, więc sezonu nie dokończyłem. Powrót rozpocząłem od nowej serii. Jest lepiej?

Filmy fantastyczne

Nie wiem, jak Wy, ale ja już czuję przekonany. Wszystko wskazuje na to, że mamy pierwszego poważnego kandydata z fantastyki do powalczenia o Oscary. A nawet, jeśli Akademia znów pominie produkcje określane mianem "blockbuster", to prawdopodobnie czeka nas niesamowity seans. Z najnowszym Mad Maxem.

mad max

Krytycy nie żałują słów zachwytów, a na festiwalu w Cannes film zebrał niebywały aplauz. Czujecie się już zainteresowani nową produkcją George'a Millera?

Inne

Czyżby Warszawa miała doczekać się w końcu własnej imprezy dotyczącej gier komputerowych? Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR) zamierza ruszyć z targami Warsaw Games Week, których pierwsza edycja odbędzie się w dniach 23-25 października 2015 roku w warszawskiej Hali Expo XXI.

warsaw games week

Jak się okazuje, mimo że to pierwsze edycja wydarzenia, nie będzie czasu na nudę. Już dziś wiemy, że na targach pojawią się reprezentanci Cenegi, Microsoftu, Sony Computer Entertainment oraz Ubisoftu – a to zapewne jeszcze nie wszyscy. Każda z firm przywiezie ze sobą swoje gry oraz świeżutkie newsy dotyczące ich przyszłości. Na WGW będzie można również wziąć udział w turniejach z cennymi nagrodami oraz spotkać znanych graczy i youtuberów. Bilety można kupować już teraz, a ich ceny zaczynają się od 30 zł.

Diablo III

Diablo III – powrót krowokalipsy

Dodał: , · Komentarzy: 1

Każdy, kto grał w "Diablo II" zna pewną specjalną i sekretną lokację. Miejsce, gdzie dominuje przeraźliwe muczenie oraz poczciwe krasule z żądzą bestialskiego mordu wypisanego na pyskach. Sekretny Krowi Poziom bywał dość wymagający, ale potrafił wynagrodzić morzem złota, legendarnych przedmiotów lub rzadkich run. Teraz powraca w "Diablo III".

diablo iii, sekretny krowi poziom

Niestety, tylko chwilowo. To wyjątkowy prezent urodzinowy, ponieważ grze stuknęły dzisiaj trzy lata. W dniach 15-22 maja w losowych lokacjach pojawi się zupełnie nowy rodzaj monstrum, które trzeba będzie ubić – Herold Królowej. Kiedy przeciwnik wykrwawi się u naszych stóp, otworzy się portal prowadzący do miejsca rodem z sennych koszmarów mleczarza...

Seriale

Do sieci trafił pierwszy zwiastun świetnie zapowiadającego się serialu pt. "Legends of Tomorrow". Nie słyszeliście o nim? To spin-off "Flasha" oraz "Arrowa", w którym ważną rolę odgrywa postać Ripa Huntera (Arthur Darvill). Ma on wgląd w przyszłość, która nie zapowiada się optymistycznie. Samotnie walczący herosi nie zapobiegną nadchodzącym zdarzeniom – co innego drużyna!

legends of tomorrow

Hunter wyrusza więc w podróż w czasie, aby zebrać bohaterów i łotrów, którzy razem uratują Ziemię. Będą musieli nauczyć się współpracy i stawić czoła zbliżającym się zagrożeniom. Do składu oprócz samego Ripa Huntera wejdą: Captain Cold (Wentworth Miller), Heatwave (Dominic Purcell), Firestorm (Victor Garber), Atom (Brandon Routh), White Canary (Caity Lotz), Hawkgirl (Ciara Renee) oraz Jay Jackson (Franz Drameh). W historii nie zabraknie również Arrowa i Flasha.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jak doskonale pamiętamy, w "Zabójcy Królów" Geralt taplał się w politycznym bagnie po same uszy, więc musiał podjąć szereg kluczowych decyzji, których ponure konsekwencje będą mieć olbrzymi wpływ w "Dzikim Gonie". Chciał tego czy nie, nie mógł pozostać neutralny w obliczu intryg, z którymi były powiązane także bliskie mu osoby.

wiedźmin 3, dziki gon, the witcher 3

Oczywiście posiadacze komputerów osobistych mogą spokojnie przenieść swój zapis stanu rozgrywki i sprawdzić, jak ich decyzje wpłynęły na losy całych królestw. Jednak co z graczami preferującymi zabawę na innych platformach? Bądź takimi, których save trafił do kosza i pije obecnie piwo z cyfrowym Abrahamem?

Divinity: Grzech Pierworodny

Gra trafi także na platformy Xbox One oraz PlayStation 4, tak więc pod koniec roku również konsolowi gracze będą mogli wcielić się w Łowców Źródła i rozwikłać tajemniczą intrygę zagrażającą Rivellonowi. Jednak, bez obaw, wszystkie nowości oraz udoskonalenia zostaną udostępnione posiadaczom komputerów osobistych bez opłat, o ile wcześniej zakupili grę. Tych ma być co niemiara.

divinity, grzech pierworodny, rozszerzona edycja

Póki co, studio Larian nie chce wchodzić w precyzyjne szczegóły i skupia się na ogólnikach, lecz chwali się, że przez ostatnie miesiące około 40 pracowników dopieszczało każdy możliwy aspekt produkcji do perfekcji. Możemy oczekiwać więc rozlicznych zmian graficznych, jak również fabularnych.

Audiobooki
ryjówka przeznaczenia

Co przychodzi wam na myśl, gdy słyszycie tytuł "Ryjówka Przeznaczenia"? Z jednej strony ta "ryjówka" – jakiś mały ssak, ni to specjalnie ładne, ni jakieś bardzo ciekawe. Gdyby jednak spojrzeć na drugi człon, czyli "przeznaczenie" – ewidentnie zalatuje czymś epickim, klimatem rodem z najlepszych gier cRPG, czy arcydzieł literatury fantastycznej. Kiedy otrzymujemy więc produkt o tytule złożonym z tych dwóch elementów, tak naprawdę kompletnie nie wiemy, czego powinniśmy się spodziewać. Jeżeli więc słyszeliście już o "Ryjówce Przeznaczenia", ale wasze pierwsze odczucia są mieszane – przeczytajcie dalszą część tego tekstu, jeżeli zaś nigdy się wam wiadomość o tym słuchowisku nie obiła o uszy – przeczytajcie tym bardziej.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...