Batman: Arkham Knight

Premiera gry "Batman: Arkham Knight" zbliża się wielkimi krokami, więc autorzy publikują coraz więcej informacji i materiałów dotyczących produkcji. Tym razem mamy dla was świeżutki, ponad 7 minutowy fragment rozgrywki, w którym Batman przeczesuje kryjówkę Stracha na Wróble. Oglądając dojrzycie również scenę z Batmobilem oraz Poison Ivy, czyli kolejną postacią, która pojawi się w grze.

Tytuł zadebiutuje 23 czerwca 2015 roku.

Pillars of Eternity

Jak obiecali, tak uczynili. Uniwersum Eoru wychodzi poza cyfrową rzeczywistość i trafia na stoły graczy, w których krwi płynie nutka zdrowej rywalizacji, jak również żyłka śmiałka.

pillars of eternity, karcianka

Karcianka "Lords of the Eastern Reach" została zaprojektowana przez legendy branży elektronicznej rozrywki, Chrisa Tylora (jednego z ojców "Fallouta") oraz Scotta Evansa (projektant gier z serii "Fallout" oraz "Planescape: Torment"), natomiast studio Obsidian przez cały proces produkcyjny analizowało grę pod względem klimatu, frajdy oraz zgodności z kanonem.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Skywind – znakomity przedsmak muzyczny

Dodał: , · Komentarzy: 3

Modyfikacje do "Skyrim" przybierają różne formy. Przydatne, dzięki którym interfejs staje się bardziej przyjazny lub ubogacające grę o nowe zestawy uzbrojenia. Te rozszerzające tytuł o świeże przygody, regiony oraz postacie. No i, rzecz jasna, o wyraźnej nutce ironicznej, jak możliwość wstawienia psiego pyska w kreatorze postaci lub zamiana majestatycznych smoków na parowce znane z "Tomka i przyjaciół".

skywind, wybrzeże azury

Aha... No i jest jeszcze "Skywind". Perła w koronie. O tym koncepcie pisaliśmy już kilkakrotnie, więc nie ma sensu kolejny raz nakreślać jego olbrzymiej skali. Co jest istotne, to jedna z najświeższych aktualizacji muzycznych, pokazująca ogrom profesjonalizmu tej modyfikacji. Twórcy postanowili pochwalić się zupełnie nowym kawałkiem, stworzonym na potrzeby projektu, który będzie umilał graczom eksploracje Wybrzeża Azury. Klimat i geniusz bijący z tego utworu są niezaprzeczalne.

Książki fantastyczne

Czas Żniw na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
czas żniw, samanta shannon

Ilekroć patrzę na okładki niektórych książek, w głowie pojawia mi się fragment jednego z moich ulubionych wierszy, który opisuje powtarzalność. I wcale nie mam tu na myśli strony graficznej. Kiedy widzę same pozytywne recenzje, przedstawiające pozycję w superlatywach, mam pewność, że 80% z nich się nie sprawdzi. W przeciwnym razie polski rynek zalewałyby same bestsellery i arcydzieła. A tak nie jest, prawda?

Dokładnie tak samo zaczęła się moja przygoda z „Czasem Żniw”. Czytając opinie, nie tylko blogerów, ale także Jakuba Ćwieka, Łukasza Orbitowskiego czy Jerzego Rzymowskiego, miałem przed sobą wspaniały debiut jeszcze wspanialszej autorki. Niestety, pierwszy z siedmiu tomów, ponad pięćsetstronicowa książka, nie spełniła do końca oczekiwań w niej pokładanych.

Czytaj dalej...

WildStar

Bez zaskoczeń. "WildStar" to znakomity przykład produkcji, która miała doskonałą i nietuzinkową kampanię marketingową, lecz z perspektywy czasu wielkiej kariery nie zrobiła. Rynek wydaje się nasycony. Graczy nie przekonał do siebie miks cukierkowego świata, połączonego z wymagającym systemem walki oraz interesującą treścią. Dobre recenzje nie wystarczyły, serwery mimo wszystko świeciły pustkami.

wildstar

Dlatego studio Carbine i NCsoft, postanowiły sięgnąć po ostatnią deskę ratunku dla gry – przejście z modelu nastawionego na abonament do systemu free-to-play. Jak tłumaczą twórcy ustami Mike'a Donatelliego: "To zwyczajnie najwłaściwszy model biznesowy. Nie ma żadnych sztucznych barier".

Książki fantastyczne
piotr patykiewicz, dopóki nie zgasną gwiazdy

Na zmrożony po Upadku świat – wykreowany przez Piotra Patykiewicza w jego najnowszej książce – patrzymy oczyma Kacpra, dorastającego syna poważanego w wiosce myśliwego. Udana inicjacja, myśliwski sukces, przedmiot młodzieńczych pragnień i obaw, okazuje się mało znaczącym, niezauważalnym prawie epizodem. W świecie, który coraz szybciej podąża ku zagładzie, nie dane mu będzie życie w uświęconych tradycją ramach.

Mała, prawie że kastowa, społeczność złożona z myśliwych, mcharzy, drwali i złomiarzy (oraz kieratników), izolowana w stylizowanych na Tatry, wysokich górach, musi stawiać czoła coraz większym zewnętrznym wyzwaniom i wewnętrznym naprężeniom. Jedyną wątłą nicią łączącą ich z lokalnym centrum podupadającej od 300 lat cywilizacji jest sygnalista, starszy brat Kacpra. Czas gońców, znoszących skrawki dawnej wiedzy do katedralnej biblioteki, właśnie się kończy.

Czytaj dalej...

Wiedźmin 3: Dziki Gon

"Wiedźmin 3" to olbrzymia gra z gigantyczną ilością dialogów oraz przerywników filmowych. Stąd też było to także prawdziwe wyzwanie w kwestii lokalizacyjnej, które wymagało tytanicznej pracy setki tłumaczy oraz specjalistów od voice-actingu. Tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że przygody Geralta w pełni przełożono na piętnaście języków, a siedem z nich doczekało się własnego dubbingu.

wiedźmin 3, dziki gon, the witcher 3

W celu ukazania piękna różnorodności i bogactwa w tym aspekcie, studio przygotowało specjalny materiał filmowy. Ukazuje on pieśń "Wilcza zamieć" w wersji angielskiej, niemieckiej, japońskiej, polskiej, francuskiej, portugalskiej oraz rosyjskiej. Eurowizja wysiada.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmińskie DLC 4/16

Dodał: , · Komentarzy: 1

Jak zapowiadało studio CD Projekt RED, tak też się dzieje. Po dwóch pierwszych DLC z zeszłego tygodnia, nastał tydzień następny, więc nadchodzą też dwa kolejne dodatki. Z zapowiedzi na Facebooku wiemy, że tym razem w prezencie otrzymamy kontrakt "Zaginieni górnicy", który pozwoli nam na zbadanie sprawy znikających nieszczęśników z małej wioski na archipelagu Skellige. Dodatkowo w nasze ręce trafi alternatywny strój dla czarodziejki Yennefer.

wiedźmin 3: dziki gon

Dostęp do DLC otrzymamy za darmo za pomocą platformy GOG Galaxy, Steam, PlayStation Network i Xbox LIVE. Przypominamy, że w przyszłości ukażą się również dwa fabularne dodatki do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon".

Magicka 2

Magicka 2 już w sklepach

Dodał: , · Komentarzy: 0

Najnowsza produkcja studia Pieces Interactive jest już dostępna! Tęskniliście za połączeniem hack-and-slasha i sporej dawki humoru? Seria o magach łączących żywioły (i nie tylko) powraca w grze "Magicka 2". Produkcja nie jest droga, bo edycję podstawową na Steam można kupić już za 43,90 zł, a wersję rozszerzoną za 59,90 zł.

Jeżeli wolicie pudełkowe wersje gier, dzięki firmie Cenega możecie w sklepach znaleźć Edycję Delux, w której, poza płytą z grą, znajdziecie płytę ze ścieżką dźwiękową, plakat oraz kod do pobrania dodatkowej zawartości. Koszt to również 59,90 zł."Magicka 2" ukazała się w polskiej (kinowej) oraz angielskiej (pełnej) wersji językowej.

Wczytywanie...