Game Exe

Egme'aex Nowego Roku!

Dodał: , · Komentarzy: 2
ktulu, cthulhu, święta, game exe, gexe, ge, nowy rok

Koniec jubileuszu.

Ostatni dzień roku.

Ciąg dalszy konkursów.

Start horoskopów.

Tyle wydarzeń, tyle okazji! Aż nie wiadomo w co ręce włożyć, choć przecież ma się ich tak wiele. Zacznijmy od tego, co dziś dotyczy każdego – corocznych końców i początków.

Najpierw życzenia, nasze zaklęcia na nowy rok, rytuały postanowień. Potem magia naszych mistyków, którzy przepowiedzą Wam przyszłość odczytaną z gwiazd.

Zastanowimy się nad mijającym świętem 11 lat naszego istnienia, spóźnialskim przypomnimy o prezentach, które zwyczajem hobbitów rozdajemy naszym gościom.

No i refleksje, refleksje przede wszystkim. Co winno trwać, fhtagnować, a co odejść w niebyt w roku 2014.

Game Exe

Jubileusz – dzień dwudziesty

Dodał: , · Komentarzy: 1

Może i już po świętach, ale niektórzy nie przyjmują tego do wiadomości. A już na pewno nie Śmierć, przedstawiona poniżej. Wpadła dziś do Zamczyska, wymachując swoją kosą, co zrodziło całkiem uzasadnione podejrzenia, że piasek w czyjejś klepsydrze kończy się przesypywać...

wiedźmikołaj
Inne gry RPG

Cześć, nazywam się Michał "Puszon" Stachyra, jestem autorem i wydawcą gier fabularnych, planszowych i karcianych, właścicielem wydawnictwa Kuźnia Gier i marki Fajne RPG. Przede wszystkim jestem fanem RPG od blisko 20 lat. W 2014 pomogliście mi w zrealizowaniu mojego marzenia i spowodowaliście, że Magia i Miecz powróciła. Teraz chcielibyśmy wydać po polsku dużego zachodniego RPG w klimatach fantasy.

earthdawn

Tymi słowami FajneRPG rozpoczęło zbiórkę na polonizację IV edycji Earthdawna, gry fabularnej znanej u nas również jako Przebudzenie Ziemi. Earthdawn to jeden z najbardziej popularnych w Polsce systemów fantasy, który dzięki tej akcji mógłby wrócić, po ponad 10 latach, na polski rynek! Jeżeli jesteście zainteresowani, wsparciem takiej inicjatywy, szczegóły znajdziecie na ichniej stronie wspieram.to, za pomocą, której odbywa się zbiórka. Pomożecie?

Jubileusz

Jubileusz – dzień dziewiętnasty

Dodał: , · Komentarzy: 7

Impreza urodzinowa powoli dobiega końca, czego nieomylnym znakiem jest nadchodzący Sylwester. Nie martwcie się jednak – w Redakcji jeszcze nie rozpoczęliśmy opróżniania butelczyn z szampanem czy też innymi – podejrzanymi – trunkami o nazwach sugerujących, że zawartość jest aż nadto wyskokowa. Powiem więcej – zaprzęgliśmy bezlitośnie jednego z niewo... ekhm, współpracowników do roboty...

flaszki
Książki fantastyczne

"Widmopis" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
widmopis

Prawdopodobnie Davida Mitchella nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Raczej nie ma osób, które o "Atlasie chmur" nie słyszały – szum wokół filmu zdecydowanie zrobił swoje. Jednakże nie było to pierwsze dzieło tegoż pisarza. Jak zadebiutował? Na to pytanie odpowiada Medivh w swej recenzji.

O Davidzie Mitchellu po raz pierwszy usłyszałem, gdy wybrałem się do kina na ekranizację jego powieści pt. "Atlas chmur". Czego o tym filmie by nie powiedzieć, nie można odmówić mu rozmachu, z jakim przedstawiono w nim sześć różnych opowieści. Dostawszy więc propozycję recenzji jego debiutanckiego utworu pt. "Widmopis", zbyt długo się nie wahałem. Wiedziałem, że czeka na mnie wymagająca lektura, której nie skończę w trymiga.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Ostrze w sprzedaży od 18 lutego

Dodał: , · Komentarzy: 0
ostrze

Już 18 lutego do sprzedaży trafi nowe wydanie pierwszego tomu serii "Pierwsze prawo" Joego Abercrombiego. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa MAG. Wznowienie otrzymało nową ilustrację na okładce, nowe tłumaczenie autorstwa Wojciecha Szypuły oraz zmieniony tytuł – pierwsza wersja nosiła nazwę "Samo ostrze", nowa zwie się samo "Ostrze".

Logena Dziewięciopalcego, cieszącego się złą sławą barbarzyńcę, opuszcza w końcu szczęście. Czeka go los martwego barbarzyńcy, który pozostawi po sobie tylko pieśni i równie martwych przyjaciół. Jezal dan Luthar, uosobienie egoizmu, żywi jedno pragnienie: odnieść zwycięstwo w kręgu szermierczym. Lecz zbliża się wojna, a na polach bitewnych lodowatej Północy walczy się według brutalniejszych zasad niż w turnieju.

Inkwizytor Glokta, kaleka, który stał się oprawcą, nie ucieszyłby się z niczego bardziej niż z widoku Jezala powracającego do domu w trumnie. Z drugiej strony człowiek ten nienawidzi każdego. Konieczność tępienia zdrady w sercu Unii, przesłuchanie za przesłuchaniem, nie zyskuje mu przyjaciół, a kolejne zwłoki pozostawiają za sobą ślad, który może doprowadzić do samego skorumpowanego serca rządu – jeśli Glokta utrzyma się dostatecznie długo przy życiu, by owym tropem podążyć...

Książki fantastyczne

"Klątwa Wendigo" na GE!

Dodał: , · Komentarzy: 0
klątwa wendigo, okładka

Szanowni czytelnicy! Mam niezmierną przyjemność poinformować, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się nowy artykuł. Wszystko za sprawą wydawnictwa Jaguar, które umożliwiło mi przeczytanie i zrecenzowanie książki pt. "Klątwa Wendigo". Jeśli więc zastanawiacie się, czy warto wydać odłożone pieniążki na tę lekturę, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się sami. Serdecznie polecam!

"Wszystko zaczyna się od... kobiety. Była narzeczona Warthropa, Muriel Chanler, prosi go o pomoc w odnalezieniu swego zaginionego męża, który wybrał się do Kanady i przepadł bez śladu. Ekscentryczny doktor godzi się i wyrusza do północnego sąsiada Stanów Zjednoczonych w towarzystwie swego świadczącego mu nieodzowne usługi asystenta, Willa Henry'ego. Warthrop, jak na prawdziwego naukowca przystało, nie wierzy, że na świecie są rzeczy niedające się objąć rozumem. Tym większe jest jego zdziwienie, gdy staje oko w oko z mitem o Wendigo – potworze ani żywym, ani umarłym, niestrudzenie polującym na ludzi, który okazał się stworzeniem z krwi i kości."

Czytaj dalej...

Jubileusz

Jubileusz – dzień osiemnasty

Dodał: , · Komentarzy: 0
czas

Choć Filozofia Dnia Siódmego została wysłana na przymusowy urlop, to zgodnie z tradycją sobie pofilozofujemy. Między innymi o czasie, co jest dość wdzięcznym tematem. No bo jak to, raz płynie szybciej, raz wolniej, a teoretycznie tak naprawdę nie zmienił swego tempa ani na chwilę? Albo czy w ogóle może płynąć? A co, jak zaistnieje możliwość cofnięcia się o dzień, dwa, rok czy nawet setki lat?

Jubileusz

Jubileusz – dzień siedemnasty

Dodał: , · Komentarzy: 5

Im starsze, tym – o ironio – lepsze. Przeważnie. I nie mówię tu o winie – wystarczy spojrzeć na dzieła starożytnych, które dotrwały do czasów dzisiejszych. A czy coś ze współczesności ma szansę przetrwać tak długo? Osobiście wątpię. I poniekąd mam wrażenie, że zasada ta ma swe zastosowanie do gier, między innymi. Ostatecznie uroku starszym produkcjom odmówić nie można, zwłaszcza jeśli wciąż znajdują swych wiernych fanów, prawda?

icewind, smok
Styx: Master of Shadows

Styx powróci?

Dodał: , · Komentarzy: 1

Jest tu ktoś grający w "Styx: Master of Shadows"? Zakończenie już dawno obejrzane, a chęć na dalszą rozgrywkę pozostała? Mamy dobre wieści – prawdopodobnie w produkcji jest już kontynuacja lub dodatek do przygód goblina.

styx: master of shadows

Autorzy tytułu, studio Cyanide, wypuścili z okazji świąt Bożego Narodzenia krótki filmik, który daje podstawy do takich domysłów. Zobaczyć go możecie w rozwinięciu newsa.

Wczytywanie...