Game Exe

Wyniki konkursu "Krew Olimpu"

Dodał: , · Komentarzy: 0
krew olimpu

Konkurs, w którym do wygrania były egzemplarze "Krwi Olimpu" Ricka Riordana, został zakończony! Do kogo trafią zacne powieści ufundowane przez wydawnictwo Galeria Książki? Do czwórki zwycięzców, którzy poprawnie odpowiedzieli na zadane pytania oraz mieli szczęście w losowaniu. Serdeczne gratulacje! Oto oni:

 • Mateusz W. z Wolbromu
 • Karolina B. z Bydgoszczy
 • Paulina O. ze Skierniewic
 • Monika K. Konina
Pyrkon 2015

Ruszyła przedsprzedaż biletów na Pyrkon 2015

Dodała: , · Komentarzy: 0

Mam nadzieję, że zdążyliście odsapnąć po sezonie konwentowym, ponieważ nadchodzący już daje o sobie znać. Organizatorzy Pyrkonu ogłosili rozpoczęcie przedsprzedaży biletów na nadchodzącą edycję w roku 2015. Póki co zakupić można jedynie pełne karnety na wszystkie trzy dni (24-26 kwietnia), ale jak obiecano ma to zapewnić nie tylko oszczędność czasu, pełen informator i wszelkie gadżety, które rozpływają się z akredytacjami szybciej niż ciepłe bułeczki, ale także możliwość rezerwacji miejsc w salach prelekcyjnych. Cena karnetu to 60zł, nie obejmują go też żadne zniżki. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Pyrkonowej.

pyrkon 2015, pyrkon, konwent
Jubileusz

Jubileusz – dzień szesnasty

Dodał: , · Komentarzy: 3

Dziś premiera "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii", o ile kalendarz mnie nie okłamuje. Biegniecie już do kina? Jeśli nie, bo nie wiecie, czy aby na pewno warto, to polecam zapoznanie się z recenzją tegoż filmu (o ile już jej nie czytaliście, rzecz jasna).

smok, smaug

Swoją drogą, postanowiliśmy uczcić tę premierę w ramach Jubileuszu, wygrzebując naprawdę smakowite kąski.

Jubileusz

Jubileusz – dzień piętnasty

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mam nadzieję, że świąteczne zajadanie się słodkościami (i nie tylko) nie wychodzi Wam bokiem. Zwłaszcza że nie da się ukryć, iż faktycznie w powietrzu wisi jakaś magia... Może to po prostu brak śniegu za oknem, a może coś innego? Nie zmienia to jednak faktu, że – po wigilijnej przerwie – nie próżnujemy. Co dziś oddajemy w Wasze ręce...?

biblioteka
Game Exe

Święta z GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 1
ktulu, cthulhu, święta, game exe, gexe, ge

Już świąteczne są eventy

Pod choinką znajdź prezenty

Zlootuj wszystkie, garnij exp!

Bezlitośnie karpia siecz!

Niech się dobrze dzieje Wam

No i niechaj Cthulhu fhatgn!

Jubileusz

Jubileusz – dzień trzynasty

Dodał: , · Komentarzy: 0
he-man, zamek

Pojęcia nie mam, co to się w tym Zamczysku w tej chwili wyrabia. Zdaje się, że właśnie nad głową przeleciał mi jakiś chochlik, ciągnąc za sobą skradziony niecnie łańcuch z choinki. A niech mu to na zdrowie wyjdzie. Tymczasem my uznaliśmy, że zanim popadniecie w świąteczne lenistwo, podrzucimy jeszcze jedno wyzwanie dla umysłów. Podejmiecie je?

Game Exe

Konkurs o "Na ostrzu noża" zakończony. Czas najwyższy zaprezentować prawidłowe odpowiedzi oraz oczywiście zwycięzców – serdecznie Wam gratulujemy!

na ostrzu noża

Odpowiedzi:

 • "Na ostrzu noża" jest otwarciem cyklu: "Ruchomy chaos",
 • Manczi jest psem,
 • Patrick Ness urodził się w Fort Belvoir.

Zwycięzcy:

 • Dorota M. z Łodzi
 • Katarzyna I. z Libiąża
 • Justyna S. z Jelonek
 • Monika G. z Gryfowa Śląskiego

Dziękujemy wydawnictwu Papierowy Księżyc za ufundowanie nagród.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Całkiem niedawno informowaliśmy was, że gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon" ukaże się jednak później, niż planowano, czyli dopiero 19 maja 2015 roku. Wszyscy jednak doskonale pamiętamy, że przecież produkcja miała być gotowa jeszcze w roku 2014. Jak się okazuje, tak właśnie jest.

ciri

Jak podaje serwis Nerdacy, Michał Iwiński, współzałożyciel studia CD-Projekt RED, odpowiedział na ich pytanie w tej sprawie, twierdząc, że pod względem zawartości "Wiedźmin 3: Dziki Gon" jest już zamknięty. Dodatkowe pół roku ma przyczynić się do wyeliminowania wszelkich błędów i doszlifowania tytułu.

Scamper

"Jesteśmy młodzi, kreatywni, sexy... ok, ok, teraz serio..."

samper

Zatem na serio. Zupełnie nowe, rodzime, świetnie wyglądające i równie dobrze zapowiadające się cRPG powstaje za sprawą ekipy StarSocks. Stęskniliście się za solidnym, ciężkim, neoklasycznym cyberpunkiem? Do dziś leczycie niestrawności po rozczarowaniu Shadowrun Returns? A możecie zastanawiacie się, kiedy kolejny ojczysty erpeg da nam powody do satysfakcji, nie będąc przy tym nową odsłoną przygód ukochanego Wieśka?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiadacie twierdząco, radzę wczytać się uważnie. "Scamper" to mocny, taktyczny cRPG dla dużych chłopców i dziewczynek, który – miejmy nadzieję – już niebawem ujrzy światło dzienne. Z całą pewnością nie przegapimy żadnej nowej informacji dotyczącej projektu. Ten zaś oceńcie sami – trailer, grafiki i inne materiały są do waszej dyspozycji.

Jubileusz

Jubileusz – dzień dwunasty

Dodał: , · Komentarzy: 0

A droga wiedzie w przód i w przód
Choć zaczęła się tuż za progiem -
I w dal przede mną mknie na wschód,
A ja wciąż za nią – tak, jak mogę...

Nie pytajcie mnie jakim cudem z cieniutkiej książeczki zrobiono całą trylogię, bo jedynie zazgrzytam zębami, miast odpowiedzieć. Nie zmienia to jednak faktu, że ostatni już film na podstawie "Hobbita" opanuje kinowe sale. Jako że oficjalna premiera tuż, tuż, tematem zainteresował się Shaveras, ale z nieco innej strony.

hobbit, bitwa pięciu armii
Wczytywanie...