Dark Souls

Wszyscy miłośnicy pierwszej odsłony "Dark Souls" mogą przygotować się na to, iż ich ulubiony tytuł przestanie obsługiwać mocno krytykowany Games for Windows Live. Tym sposobem gra będzie korzystać z platformy Steam.

dark souls

Twórcy gry poinformowali, że pierwsza odsłona serii wkrótce porzuci platformę Microsoftu i całkowicie za darmo wymieni go na platformę od Valve. Proces ten powinien odbyć się bezboleśnie dla głównych zainteresowanych, czyli graczy, bowiem ci mogą liczyć na to, że ich osiągnięcia i zapisane stany gry zostaną automatycznie przeniesione do nowego systemu.

Dokładna data porzucenia Games for Windows Live zostanie podana już wkrótce, co oznacza, że będziemy musieli udać się na swoje konto i wykorzystać specjalny token GfWL.

Książki fantastyczne

"Okup krwi" na Game Exe! [Recenzja + konkurs]

Dodał: , · Komentarzy: 0
okup krwi

Mam dla Was świetną wiadomość! Dzięki uprzejmości wydawnictwa Genius Creations przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze "Okupu krwi" Marcina Jamiołkowskiego. W tym momencie opublikowana została również recenzja tej książki, którą możecie przeczytać tutaj. Serdecznie zapraszam!

Urban fantasy aspiruje do miana jednego z najbardziej popularnych gatunków fantastycznych, co udowadnia choćby seria o przygodach Harry'ego Dresdena, maga-detektywa. Nie wiem, czy cykl Jima Butchera był dla Marcina Jamiołkowskiego inspiracją do stworzenia „Okupu krwi”, lecz skojarzenia nasuwają się samoistnie. Czy to źle? Zdecydowanie nie – w tym przypadku cieszyłem się, że będę miał okazję przeczytać książkę znacznie mi bliższą, bo nie osadzoną w jakimś Chicago (gdzie nigdy nie byłem), tylko w Warszawie (gdzie już bywałem, co pewnie świadczy o absolutnej ekstrawagancji z mojej strony). Sprawdzony pomysł (perypetie miejscowego maga – kto tego nie kupi?) gwarantował, że seria nie umrze natychmiastową śmiercią po pierwszym tomie – kolejna zaleta. Wystarczyło „tylko” napisać dobrą powieść i następnie stanąć u boku dzisiejszych polskich sław pisarskich jak Jakub Ćwiek czy Maja Lidia Kossakowska. Udało się?

Czytaj dalej...

Dragon Age: Inkwizycja

Poznaj bliżej trzech towarzyszy Inkwizytora

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Electronic Arts, będąca wydawcą gry "Dragon Age: Inkwizycja", udostępniła w serwisie YouTube materiał, mający na celu przybliżenie nam klas postaci dostępnych dla głównego bohatera oraz trzech z dziewięciu towarzyszy, którzy staną u jego boku.

drużyna

W zamieszczonym w rozwinięciu newsa filmiku możecie przyjrzeć się sylwetce Żelaznego Byka, Sery oraz Doriana.

Heroes of Might & Magic III

Nowy turniej Herosów Potęgi i Magii na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Lata mijają. Upływa woda w rzekach, lawa zastyga w swych infernalnych korytach, a na przeklętej ziemi kości bieleją w poszarzałym słońcu Erathi.

Jednakże niektóre rzeczy nie zmieniają się nigdy. Męstwo najdzielniejszych, przebiegłość sprytnych, potęga mistyków, wreszcie chwała, która od dziesięcioleci towarzyszy Herosom Potęgi i Magii.

Nie zmienia się też to, co w życiu najważniejsze:

Tak, moi drodzy. Po raz kolejny na łamach GameExe rozegrany zostanie wielki turniej Heroes of Might & Magic III. Po raz kolejny mistrzowie taktyki, geniusze pola walki, bogowie wojny z najdalszych zakątków wszechświata zmierzą się na polach, bagnach, wyspach, morzach i w podziemiach. Po raz kolejny wszyscy spróbują rzucić wyzwanie skromnemu redaktorowi naczelnemu...

... i po raz kolejny im się nie uda.

homm3 turniej

Czas ciąć stal i krzesać iskry! Pora zacząć zapisy na turniej!

Książki fantastyczne

Bomba informacyjna o "Chłopcach" Ćwieka

Dodał: , · Komentarzy: 1

Słyszeliście już o listopadowej premierze kolejnej powieści Jakuba Ćwieka pt. "Chłopcy 3. Zguba"? Wiemy już, że książka zostanie wydana nakładem Sine Qua Non 19 listopada 2014 roku. Wiemy jednak jeszcze coś...

chłopcy

Jak informuje SQN, na rynku pojawi się drugie wydanie pierwszego tomu cyklu. Zmieni się w nim nieco format książki oraz zostanie dodane zupełnie nowe opowiadanie pt. "Faul to cię zrobił". Wydawnictwo uspokaja, że dodatkowy tekst pojawi się również w formie ebooka, więc ci, którzy zakupili książkę w pierwszym rzucie, będą mogli zdobyć je w inny sposób. Premiera wznowienia już 22 października.

Książki fantastyczne

Premiera "Wyboru wojowniczki"

Dodał: , · Komentarzy: 0
wybór wojowniczki

21 października to dzień, w którym na półkach sklepowych pojawia się kolejny tom z serii "Przygody Bahzella Bahnaksona" wydawanej przez Dom Wydawniczy REBIS. Powieść Davida Webera nosi tytuł "Wybór wojowniczki".

"Diabeł tkwi w szczegółach...

Jeśli Bogowie Mroku podbiją Norfressę, zdobędą panowanie nad całym wszechświatem. Czarnoksięscy władcy Kontovaru poświęcili tysiąc dwieście lat na przygotowania do tej rozgrywki i szala zdaje się przechylać na ich stronę. Jest tylko kilka drobnych szczegółów, które mogą stanąć im na przeszkodzie. Zalicza się do nich między innymi pewna niezależna i niekonwencjonalnie myśląca wojowniczka Leeana Hanathafressa, która oprócz tego, że nie zawaha się poświęcić życia w obronie Światłości, to na dodatek zagięła parol na samego księcia Bahnaksona. Czy Bahzell zdoła się przeciwstawić potężnym sługom Mroku, jakich nie widziano na ziemi od tysiąca lat? Czy oprze się zakochanej wojowniczce...?"

Książki fantastyczne

"Echopraksja" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
echopraksja

Spragnionych porządnej książki science fiction oraz wszystkich fanów twórczości Petera Wattsa zapraszam do recenzji jego najnowszej powieści zatytułowanej "Echopraksja". Pisarz musiał nią dowieść, czy sukces osiągnięty, dzięki "Ślepowidzeniu" nie był przypadkowy oraz, czy miał ciekawe pomysły na jej kontynuację. Jak jego nowe dzieło wychodzi z konfrontacji z wysokimi oczekiwaniami czytelników – dowiecie się z artykułu!

[...]„Echopraksja” minimalnie nawiązuje do „Ślepowidzenia” i nie jest typową kontynuacją opowiedzianej wcześniej historii. Elementem spajającym oba tomy jest uniwersum oraz wciąż stanowiący tajemnicę kosmici. Czternaście lat od wydarzeń z recenzowanej książki statek Tezeusz wraz z dokładnie wyselekcjonowaną załogą wyruszył na spotkanie z inteligentną rasą obcych – co stanowiło zarys fabuły „Ślepowidzenia”. Druga część rozgrywa się równolegle do niej, a jej bohaterem jest Daniel Brúks, który nieoczekiwanie zostaje wciągnięty w konflikt wampirki Valerie i jej komanda zombie z ogarniętymi religijnymi uniesieniami mnichami Zakonu Dwuizbowego...

Czytaj dalej...

Lords of the Fallen

Prawie pięć godzin z Lords of the Fallen

Dodał: , · Komentarzy: 0

W serwisie YouTube, za sprawą jednego z użytkowników, pojawił się prawie pięciogodzinny film prezentujący rozgrywkę z gry "Lords of the Fallen" od studia CI Games i Deck 13.

lords of the fallen

Materiał ukazuje walkę, ekwipunek, lokację oraz wiele innych aspektów gry. Uwaga, z powodu jego długości nie obejdzie się bez spoilerów.

Książki fantastyczne

Recenzja książki pt. "Czarna bandera" na GE!

Dodał: , · Komentarzy: 0
czarna bandera, okładka

Szanowni czytelnicy! Mam niezmierną przyjemność poinformować, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się nowy artykuł. Wszystko za sprawą wydawnictwa Fabryka Słów, które umożliwiło mi przeczytanie i zrecenzowanie książki pt. "Czarna bandera". Jeśli więc zastanawiacie się, czy warto wydać odłożone pieniążki na tę lekturę, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się sami. Serdecznie polecam!

Jacka Komudy nie trzeba nikomu przedstawiać. W dotychczasowym literackim dorobku autora znajduje się nie tylko cykl pt. "Orły na Kremlu", ale i kilkanaście wszelkiej maści powieści i zbiorów opowiadań. Jednym z nich jest "Czarna bandera", na którą składa się sześć opowiadań w pirackich klimatach. Czy jest tu ktoś, kto takowych nie lubi? Chyba nie. W związku z tym nikogo nie dziwi, że można znaleźć mnóstwo książek im poświęconych czy obejrzeć nakręcone o nich filmy. Chłopcy proszą pod choinkę o pirackie klocki Lego, a jeśli umówicie się ze znajomymi na przebieraną imprezę, na pewno jeden z nich przebierze się za pirata. Każdy je lubi. Jak na tym tle prezentuje się omawiane dzieło polskiego pisarza?

Czytaj dalej...

Wczytywanie...