Konwenty

Gdańska Afera Kryminalna 2014

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zastanawiacie się jak spędzić weekend z 7 na 8 listopada? Mamy dla Was ciekawą propozycję. Otóż właśnie w tym czasie odbędzie się, organizowana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku oraz Oliwski Klub Kryminału, Gdańska Afera Kryminalna – coroczna zabawa z kryminałem.

gdańska afera kryminalna

Wydarzenie zapowiada się bardzo ciekawie, organizatorzy proponują nam takie oto atrakcje:

  • spotkania twarzą w twarz z „kryminalistami” (będzie ostro!)
  • mnóstwo papierkowej roboty (na pewno nie zabraknie Ci lektur!)
  • niebezpieczne wędrówki po mieście wraz z naszymi detektywami (wierz nam, nie znasz jeszcze Gdańska!)
  • i zaskakujące zwroty akcji (kto wie, może i Ty zostaniesz naszym pisarzem!)
Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 1
felietony, filozofia dnia siódmego

Nie ma potrzeby dłuższego filozofowania nad oczywistym faktem, że czas najwyższy podsumować dotychczasową ankietę i zaproponować udział w następnej. W dotychczasowej pytaliśmy o stosunek do naszego cyklu felietonów i przemyśleń wszelakich.

Cykl o jakże weekendowym wydźwięku, czyli Filozofia Dnia Siódmego, to okazja do tego, by w dzień powszechnie uznany za żelazną ostoję odpoczynku skłaniał także do wszelakich refleksji. Pomagamy wam w tym dość usilnie za pomocą felietonów, które często ukazują fantastykę w nieco szerszej perspektywie. Każdy autor pisze jednak przede wszystkim dla kogoś, stąd postanowiliśmy, że w formie ankiety zapytamy o wasz stosunek do naszego nieregularnego cyklu. Rozszerzenie newsa nie pozostawi wątpliwości co do rozkładu oddanych głosów. Zapewniamy także, że w dalszej części nie ma ani jednego spotu wyborczego.

Środziemie: Cień Mordoru

Ukończyliście już grę "Śródziemie: Cień Mordoru" i czujecie niedosyt? Chcielibyście więcej? Studio Monolith postanowiło wyjść Wam naprzeciw i szykuje DLC pt. "Król polowania". Dodatkowa zawartość pojawi się jeszcze w tym roku i będzie częścią przepustki sezonowej.

śródziemie: cień mordoru

Rozszerzenie ma zapewnić kilka godzin rozgrywki i skupiać się na wykonywaniu misji wraz z krasnoludem Torvinem. DLC zaoferuje nam kilku nowych przeciwników, pięć run, dodatkowe misje, wyzwania i trofea, a także skórkę dla głównego protagonisty.

Assassin's Creed: Unity

Anomalie czasowe w Assassin's Creed: Unity

Dodał: , · Komentarzy: 0

Studio Ubisoft uraczyło nas nowym zwiastunem gry "Assassin's Creed: Unity". Materiał skupia się na anomaliach czasowych, które pojawiają się podczas zabawy.

assassin's creed: unity

Całe zamieszanie bierze się stąd, że w Animusie pojawiły się błędy, których efektem są właśnie wspomniane anomalie. W związku z tym, czekają nas takie niespodzianki jak nagłe przeniesienie się z czasów Rewolucji Francuskiej do Paryża z okresu II wojny światowej. Trzeba przyznać, że brzmi to dosyć ciekawie. Nie wiemy póki co, jak dokładnie będzie działał system przeniesień w czasie, ale zapewne już wkrótce pojawią się nowe wiadomości na ten temat. Tymczasem zapraszamy do rozwinięcia newsa, gdzie znajdziecie wspominany zwiastun.

Game Exe

Duchów czas i maszkar wszelakich!

Dodał: , · Komentarzy: 5

Bądźmy ze sobą szczerzy: każdy dzień można określić mianem "raz do roku...". Nic dziwnego, bowiem, przykładowo, pierwszy dzień drugiego tygodnia piątego miesiąca w roku takim a takim w roku x ponownie nie nastąpi. Ale o dniu dzisiejszym, z pełną premedytacją, mogę powiedzieć, iż jest szczególny. Wyjątkowy.

halloween

Nie, nie upadłam na głowę, pławiąc się we współczesnym zalewie tandeszczyzny, która sprowadza cały interes do wymyślnych wypieków, przebieranych imprez i szeregu innych wynalazków naszych czasów. Ba, powiem więcej! Lokatorzy Zamczyska Game Exe najwyraźniej są podobnego zdania, bowiem swe oczy zwracają przeważnie w stronę obcego nam oblicza tego święta. Festiwal prawdziwych duchów czas zacząć! Szczęśliwego Samhain...! I podążcie za mną, będę Wam przewodnikiem, byście drogi nie zgubili. I życia nie stracili, wsadzając nosy tam, gdzie nie trzeba.

Książki fantastyczne
sudaz

Czy słyszeliście o takich krainach, jak Swetorium, Dossabra, Gravidos? Czy mieliście kiedykolwiek do czynienia z istotami o intrygującej nazwie birater czy Excogitator?

Czy wiecie, jakie skutki mogą wywołać takie zabiegi, jak kwinthibernacja lub askuriacja? Jeżeli nie, to zachęcamy Was do wzięcia udziału w projekcie, dzięki któremu będziecie mieli szansę poznać te magiczne miejsca, spotkać istoty z innego wymiaru i zapoznać się z działaniem kwintatomów.

Filmy

Marvelowe plany filmowe

Dodał: , · Komentarzy: 3

Studio Marvel przygotowało zapowiedź-bombę, w której ogłosiło rozpiskę trzeciej fazy uniwersum Marvela. Przed nami sequele znanych już produkcji, a także kilka zupełnie nowych tytułów.

marvel

W rozwinięciu newsa znajdziecie filmy, które ukażą się w najbliższych latach wraz z ich datami premiery. Poza tym, mamy dla Was dawkę materiałów dodatkowych.

Książki fantastyczne
dziedzic zaklinaczy, okładka

Czujecie już ten dreszczyk emocji? Noc koszmarów corrrraz bliżej. Oglądajcie się przez ramię, bo a nuż się okaże, że czarny kot czarna pantera kryje się w cieniach i czyha na świeże mięsko... Ale, ale, chwila, moment, stop! Odłóżcie na chwilę wszelkie przygotowania, albowiem dzięki uprzejmości wydawnictwa Galeria Książki mamy aż 4 egzemplarze "Dziedzica zaklinaczy" do rozdania! A także recenzję tej pozycji, do której przeczytania zaprasza krzyslewy.

Skończyła się jedna historia, a zaczęła druga – tak w skrócie można określić „Dziedzica zaklinaczy”, w którym poznajemy zupełnie nowych bohaterów, zaś ich problemy stanowiące główny wątek fabularny nie są ściśle związane z poprzednimi tomami serii. Po co więc powstała książka? Autorka w podziękowaniach twierdzi, że przystała na prośby czytelników domagających się ciągu dalszego. Z pewnością jednak swój udział w tym miał również fakt, że cykl okazał się bardzo dochodowy, więc spokojnie kolejną część można było „dołożyć”. Z jakim skutkiem? Nie do końca dobrym, nie do końca złym.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

"Wschodzące gwiazdy" wkrótce w sprzedaży

Dodał: , · Komentarzy: 0
wschodzące gwiazdy

31 października na półki księgarni trafi nowa powieść Michaela Cobley'a pt. "Wschodzące gwiazdy". Jest to trzeci tom serii "Ogień ludzkości".

"Gotowe do wojny floty grupują się wokół Darien. Wszystkie mają ten sam cel. Pragną przejąć kontrolę nad nowo odkrytą planetą i zyskać dostęp do potężnej broni w jej centrum. Despotyczna Hegemonia, która kontroluje większość znanych światów, chce również zająć i ten, ale mieszkańcy Darien nie mają zamiaru poddać się bez walki, od której wyników będzie zależała ich przyszłość. Jednakże główni gracze nie mają pełnej kontroli nad sytuacją. Wrogie SI zinfiltrowały kluczowe umysły i mają tylko jeden cel, którym jest zniszczenie organicznego życia..."

W rozwinięciu newsa znajdziecie fragment powieści.

Książki fantastyczne

"Widmopis" wkrótce w księgarniach

Dodał: , · Komentarzy: 0
widmopis

Już 31 października w sprzedaży pojawi się najnowsza propozycja wydawnictwa MAG – książka pt. "Widmopis", której autorem jest David Mitchell.

"Sprawca zamachu w tokijskim metrze czeka na sygnał od swojego guru. Transmigrująca dusza poszukuje przypisanego jej ciała. Geniusz nauki włamuje się do światowego systemu satelitarnego. Bóstwo wyczerpane ciągłym powstrzymywaniem cywilizacji przed samozagładą szuka rady u radiowego didżeja..."

W rozwinięciu newsa znajdziecie fragment powieści.

Wczytywanie...