Ubisoft chyba stosuje taktykę: zmasakrujmy gracza masą materiałów, a kupi naszą grę. Przynajmniej ja odbieram takie wrażenie, widząc kolejny już zwiastun Black Flag, jakby poprzednie nie wystarczyły. Ale to wkrótce się skończy, bo piracka część asasyna zadebiutuje 29 października (w Polsce dwa dni później), czyli całkiem niedługo.
Informacja prasowa
Literacki Debiut Roku 2013!
Powieść „Przebudzenia doktora Sørena” zajęła 1. miejsce w II edycji konkursu „Literacki Debiut Roku” organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiej Izby Książki (literackidebiutroku.pl).
***
Od śmierci Glibannèna i wejścia na tron Nort księcia-detektywa Linnamèna minęły już trzy lata, lecz pamięć o tyranie nadal kładzie się cieniem na panowaniu młodego króla. Na kilka dni przed Świętem Zimowego Przesilenia nadworny lekarz, półwampir doktor Søren, trafia na ulotny trop spiskowców planujących zamach na życie władcy. Kiedy w tajemniczych okolicznościach znika mistrz ceremonii, a w pałacu pojawia się niezidentyfikowany wilkołak, król staje przed koniecznością rozwiązania nie jednej, lecz kilku zagadek.
„Przebudzenia doktora Sørena” to kryminalna powieść fantasy, której główni bohaterowie muszą dokonać rozrachunku z własną przeszłością oraz mrocznymi tajemnicami.
15 października ArenaNet udostępniła graczom Guild Wars 2 hallowenową aktualizację – "Blood and Madness". Jednak to nie koniec atrakcji na ten miesiąc, bo już za sześć dni pojawi się kolejny duży patch, Tower of Nightmares, wprowadzający nową przygodę, rozgrywającą się w tytułowej wieży koszmarów.
Aktualizacja zabierze nas do Kessex Hills, gdzie spotkamy znane już postacie, nekromantkę Marjory Delaquę oraz szlachciankę Kasmeer Meade. Obie panie prowadzą badania dotyczące tajemniczej mgły, jaka pojawiła się na terenie Viathan Lake. Okazuje się, że zjawisko zawdzięczać można złemu kraitowi, który w ten sposób pragnie ukryć budowę wieży koszmarów. Gracz będzie musiał zbadać budząca grozę konstrukcję i położyć kres planom przeciwników. Fabuła misji ma być powiązana z innymi wątkami "Guild Wars 2".
Informacja prasowa
Zapraszamy na 17. Targi Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 24–27 października br. w hali targowej przy ulicy Centralnej 41a (A14). Będziemy dla Was przez cały czas dostępni – zachęcamy do spotkania i rozmów, a także zapoznania się z ofertą wydawniczą.
Wystawiamy się na stoisku A14. Będą czekać na Was liczne atrakcje – między innymi spotkania z polskimi pisarzami młodego pokolenia – Jakubem Ćwiekiem i Łukaszem Orbitowskim, sportowcami – Marcinem Prusem i Adamem Wójcikiem oraz kultową gwiazdą polskiej kinematografii – Kazimierzem Kaczorem. Podczas targów zaprezentujemy nowości wydawnicze, istnieje również szansa, że zdradzimy swoje plany na najbliższą przyszłość.
Witajcie w królestwie Lur, gdzie stosowanie czarów niezgodnie z literą prawa oznacza śmierć.
Dawno temu, zdesperowane plemię Doranów – obdarzonych magiczną mocą wojowników, opuściło spustoszony wojnami rodzinny kraj. Uciekali przed Morganem – okrutnym czarownikiem, który dla władzy gotów był zrobić wszystko. W końcu przybywają do Lur, gdzie zawierają pakt z jego olkińskimi mieszkańcami, jeżeli ci poddadzą się ich magicznym prawom, Doranie zapewnią całemu państwu bezpieczeństwo i dobrobyt. Jednak grupa Olków ślubuje strzec swych własnych, zakazanych przez dorańskie prawo, rytuałów. Czekają na wybawcę – nieświadomego swego daru maga, który przywróci im ich dziedzictwo.
Debiuty zawsze stanowią trudność nie tylko dla autora, ale również i czytelnika. Tak wiele pomysłów powstało, szczególnie na polu gatunku fantasy, że trudno wykreować coś oryginalnego. Ciągle prześladują nas orkowie, elfy, krasnoludy czy smoki; od lat katowani jesteśmy tym samym zestawem czarów; nawet ciężko wyrwać się ze schematu drużyny składającej się z wojownika, łotrzyka, maga itd. Widząc zalążki takich praktyk w lekturach, jako czytelnik macham ręką ze zniecierpliwieniem i nie ruszam takich rzeczy bez solidnej rekomendacji lub zainteresowania mnie reklamą, opisem czy okładką. Nic więc dziwnego, że sięgając po "Nieświadomego maga" Karen Miller, jej pierwszą powieść, nie byłem nastawiony hurraoptymistycznie. Dostrzegłem jednak w opisie z okładki, pełnym schematów przerabianych już tylokrotnie, ziarnko pewnej oryginalności. Czy wykiełkowało?
Informacja prasowa
Wydawnictwo Mag zaprasza Czytelników do stoiska FK Olesiejuk, na którym znajdą najnowsze premiery książek Wydawnictwa: długo oczekiwaną kontynuację Niecnych Dżentelmenów Scotta Lyncha oraz najnowsza powieść cenionego przez krytyków i uwielbianego przez Czytelników Neila Gaimana pt.: Ocean na końcu drogi.
17. Targi Książki w Krakowie są zaplanowane na 24-27 października 2013 r.
Informacja prasowa
Organizatorzy ZSzeFu, Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne "Czerwony Smok", odetchnęli już po tegorocznej edycji konwentu i powoli zabierają się za pierwsze przygotowania do kolejnej edycji! Informacje o wyborze konwencji oraz nowych koordynatorów ukażą się prawdopodobnie już niedługo, a tymczasem prezentujemy zbiór relacji i fotorelacji z 11. edycji Zamojskich Spotkań z Fantastyką, które odbyły się we wrześniu tego roku.
Drodzy czytelnicy! Mam ogromną przyjemność poinformować, że wraz z tą chwilą na Game Exe pojawił się nowy artykuł. Wszystko za sprawą wydawnictwa Jaguar, które umożliwiło mi przeczytanie i zrecenzowanie książki pt. "Bestiariusz stracharza". Jeśli lękacie się Mroku i zastanawiacie się, czy ta skarbnica wiedzy o fachu stracharza może ułatwić Wam życie, przeczytajcie świeżutką recenzję i przekonajcie się. Serdecznie polecam!
Wszyscy siódmi synowie siódmych synów, którzy z zaciekawieniem śledzą losy Toma, stracharza i Alice w "Kronikach Wardstone", na pewno wiedzą, że w zeszłym roku światło dzienne ujrzał "Bestiariusz stracharza". Owa książka ma stanowić dodatek do słynnego cyklu i nie tylko dokształcić czytelników, ale i zwiększyć radość, którą czerpią z lektury. Jak zwykle w takich sytuacjach, należy sobie zadać pytanie, czy mamy do czynienia z typowym "skokiem na kasę", czy dzieło rzeczywiście wnosi coś istotnego do serii i warte jest wydanych pieniędzy.
Uniwersum "Elder Scrolls" to jedno z bardziej przeze mnie lubianych i szanowanych. Z tym większym niepokojem śledzę wieści o przeniesieniu tej historii w jeszcze bardziej gargantuiczny niż zwykle wymiar i rozmiar. Różnie to bywa z łączeniem makrobiznesu MMO z dobrą, złożoną, soczystą fabułą. Wierzę jednak, że Bethesda podchodzi do sprawy z głową, dlatego kolejny news, dotyczący tworzenia postaci w "The Elder Scrolls Online", wzbudził moje zainteresowanie.
Świat Sanktuarium, jak wielokrotnie powtarzałem, jest wciąż słabo zagospodarowany w wymiarze fabularno-literackim. Co prawda "Wojna Grzechu" Knaaka dała mu pewne solidne podstawy, ale z pewnością mogłoby i powinno znaleźć się tam znacznie więcej. Dziś, nakładem Fabryki Słów, udamy się w sentymentalną podróż pełną przygód, do krain i klimatów znanych z najlepszej, drugiej części opowieści o Panu Grozy.
Richard A. Knaak, Mel Odom – kojarzą się Wam z czymś te nazwiska? Starszym, bez wątpienia, trudno zapomnieć wysiłek konieczny, do odnalezienia pierwszych egzemplarzy opowieści o Krwawym Bartucu i Kabraxisie, Pogromcy Światłości. Młodszym, jeśli dotąd nic to nie mówi, po lekturze "Archiwum" bez wątpienia zacznie. Znana jest opinia, że książki inspirowane grami nie prezentują sobą wysokiego, a niekiedy nawet przyzwoitego poziomu. Powieści z cyklu "Warcraft" są smutnym potwierdzeniem tej opinii, choć science-fiction spod znaku "Starcrafta" prezentowało się (i wciąż prezentuje) znacznie lepiej. Jak będzie w wypadku "Diablo", którego różne literackie odsłony recenzowaliśmy już wcześniej?
- 8 stron
- « Pierwsza
- ←
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- →
- Ostatnia »