Książki fantastyczne

Wurt na GameExe

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, wurt

Rocznicowa edycja "Wurta", ukazująca się po dwudziestu latach od pierwszej publikacji, została uzupełniona o trzy cudowne nowe opowiadania osadzone w niewiarygodnym świecie Wurta. Zajrzyj do głowy obcego człowieka. Przejdź się skąpanymi w deszczu ulicami wraz z ekipą malkontentów naszprycowanych najsilniejszym narkotykiem, jaki można sobie wyobrazić. Tyle że piórka Wurta nie są zabawką dla mięczaków. Jak powiada tajemniczy Kot Gracz: „Bądź ostrożny, bardzo ostrożny”.

Lecz Skryba go nie słucha. Chce odszukać utraconą miłość. Wyrusza na poszukiwania Żółci – najsłynniejszego, może wręcz mitycznego piórka. Skoro zaś ma do czynienia z najsilniejszym narkotykiem na świecie, musi być przygotowany na porzucenie rzeczywistości, w której żył dotychczas.

Czytaj recenzję książki "Wurt"...

Dziękujemy wydawnictwu MAG za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Pathfinder

PC: Blood of the Moon

Dodał: , · Komentarzy: 0

Likantropia nie zawsze musi być uznawana za klątwę. Dobrze opanowane zdolności odziedziczone przez przodków lub za sprawą ugryzienia mogą znacznie ułatwić życie, zwłaszcza po zmroku. Niezależnie od tego czy jesteś ochraniającym lasy niedźwiedziołakiem, przemierzającym vudrańskie dżungle dzikim tygrysołakiem, ukrywającym się w piaskach pustyni hienołakiem czy dobrze znanym wilkołakiem – akceptacja swojej dzikiej natury to pierwszy stopień do rozwoju swoich unikalnych mocy.

pathfinder, likantropy
Niektóre z form likantropii: niedźwiedziołak, dzikołak, wilkołak, rekinołak
Pathfinder

PAP: Wrath of Righteous: Demon's Heresy

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, glabrezu
Glabrezu, demon zdrady

Po odzyskaniu Drezen, twierdzy zlokalizowanej w północno-wschodniej części Rany Świata, oraz sztandaru bogini Iomedae, krzyżowcy posiadają wreszcie w swoim władaniu ważny przyczółek na tyłach wroga. Zaślepione żądzą krwi demony skupiają się wyłącznie na dalszych natarciach południowych ziem, co stwarza idealne warunki, by wedrzeć się do serca krainy niepostrzeżenie wprost z Drezen.

Jednak na drodze ku zwycięstwu stoją Templariusze Labiryntu z Kości Słoniowej [ang. Templars of the Ivory Labyrinth]. Ci fanatyczni wyznawcy Baphometa, demonicznego lorda minotaurów, posiadają wielką polityczną władzę nad nic nieświadomymi mieszkańcami południa. Co więcej, na ich usługach znajdują się glabrezu, demony powiązane z grzechem zdrady, potrafiące przybrać iluzoryczną formę, by szerzyć swoje kłamstwa i nakłaniać do popełnienia grzechu.

Książki fantastyczne

Opowiemy Wam coś niesamowitego

Dodał: , · Komentarzy: 1

Zaczniemy od tego, że dziś za darmo można dostać już nie tylko w mordę i Linuxa. Okazuje się bowiem, że z przyczyn fenomenalnie gwałcących prawa logiki, zbiory wielokrotnie nagradzanych opowieści fantasy, s-f i horrorów rozdaje się za darmo.

marcin rusnak, opowieści niesamowite

Przykuło uwagę? To dobrze, dzięki temu nie przegapicie okazji, do pobrania takiego zbioru na własny użytek. Marcin Rusnak, znany już nam z recenzowanej wcześniej powieści "Czas Ognia, Czas Krwi", zebrał swe rozmaite, krótkie historie i postanowił oddać je w Wasze ręce. Dosłownie. Czy warto jednak te ręce, macki i inne odnóża po nie wyciągać, co to takiego "Opowieści niesamowite" i dlaczego tak tanio – oto pytania, na które musiałem odpowiedzieć.

Inne

W najnowszym Humble Weekly Sale pojawiło się kilka znanych i, załóżmy, lubianych gier niezależnego francuskiego wydawcy Focus Home Interactive. Wśród nich lwią część stanowią RPG-i, takie jak ”Divinity 2: Developers Cut” (zawierający również dodatek do owej gry pt: ”Flames of Vengeance”), ”Realms of Ancient War” i starą dobrą ”Grę o Tron”. Prócz tego w zestawie znajdziemy inne gry jak ”Confrontation” czy ”Blood Bowl”.

divinity 2, realms of ancient war, gra o tron

Dla niezorientowanych: Humble Bundle oferuje nam zakupienie danego zestawu gier za cenę, którą my sami uznamy za stosowną. Dodatkowo to od nas zależy jaka część naszych pieniędzy trafi do kieszeni wydawcy, a jaka na różnego rodzaju cele charytatywne. Tym sposobem możemy więc powiększyć naszą bibliotekę gier na Steamie o kilka cennych gier za cenę chociażby jednego dolara. Jeśli zapłacimy za cały zestaw powyżej średniej (która to w chwili pisania tego newsa wynosi dokładnie 6 dolarów) to otrzymamy dodatkowo dwie gry (”Wargame: European Escalation” i ”The Testament of Sherlock Holmes”).

Oferta ważna jest tylko przez tydzień. Całość można kupić, na przykład za pomocą PayPala, na tej stronie.

Inne

Informacja prasowa

Już w najbliższą niedzielę Techland zaprasza wszystkich fanów gier, fantastyki oraz szeroko rozumianej rozrywki na ogólnopolskie wydarzenie Techland Fantasy Expo 2013. Już 13. października stolica Dolnego Śląska zamieni się w centrum rozrywki. W Hali IASE (kompleks Hali Stulecia) czeka na Was ogrom atrakcji m.in. przedpremierowa prezentacja gier Dying Light i Hellraid!

techland fantasy expo 2013, logo

Techland, wiodący polski developer gier na komputery PC i konsole najnowszej generacji oraz wydawca gier i oprogramowania na terenie Polski, zaprasza na ogólnopolską imprezę Techland Fantasy Expo 2013. Wstęp jest bezpłatny.

Książki fantastyczne

Konkurs z Dziedzicem czarodziejów

Dodał: , · Komentarzy: 1
dziedzic czarodziejów

Niedawno na łamach naszego portalu pojawiła się recenzja "Dziedzica czarodziejów". Jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej przeczytać, to gorąco Was do tego zachęcam. To jednak nie jedyna atrakcja związana z drugim tomem "Kronik dziedziców". Cztery egzemplarze powieści Cindy Williams Chima możecie wygrać w niniejszym konkursie. Aby wziąć w nim udział musicie poprawnie odpowiedzieć na trzy pytania, a następnie liczyć na łut szczęścia w losowaniu. Powodzenia!

Nagrody ufundowane zostały przez wydawnictwo Galeria Książki.

Thief

Thief – Zwiastun z elementami gameplayu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dishonored zadowolił dużą część graczy, niemogących doczekać się kolejnej odsłony Thiefa, o czym świadczy zdobycie przez niego wielu nagród oraz pochlebnych opinii. Nadal jednak społeczność jest żądna przygód Garreta – z myślą o nich przygotowany jest restart serii, za który odpowiadają developerzy ze studia Eidos Montreal.

thief
Wczytywanie...