Filmy fantastyczne

Fani postanowili zrobić film o najsłynniejszym przeciwniku Batmana – Jokerze. Trwa on godzinę i dwadzieścia minut, lecz jego twórca, Alex Gearhart, zaznacza, że jest to na razie niedokończona wersja. Wrzucił ją na kanał YouTube, aby poznać opinie innych osób, otrzymać jakieś sugestie oraz korekty, które potem – o ile okażą się dobre – zastosować w filmie. Co więcej, w planach jest wykonanie trylogii o Jokerze. Czy się uda? Zobaczymy, przyznam jednak, że po obejrzeniu pierwszych dziesięciu minut Joker Rising mnie zaskoczył – jak na fanowską produkcję wykonano go z dużą starannością. Film możecie obejrzeć w rozszerzeniu newsa.

joker rising
Książki fantastyczne

Informacja prasowa

dary anioła, miasto kości, okładka

14 sierpnia za sprawą wydawnictwa MAG w księgarniach pojawi się nowe wydanie książki Cassandry Clare, Miasto Kości, z filmową okładką. Ekranizacja powieści pojawi się w kinie tydzień później – więc jeśli macie ochotę się na nią wybrać, dobrą decyzją będzie wpierw zapoznanie się pierwowzorem.

Tysiące lat temu Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Shadowhunters.

Książki fantastyczne

Wakacyjny konkurs z Rebisem

Dodał: , · Komentarzy: 1

Dobiegamy już (niestety) do połowy wakacji, dlatego postanowiliśmy działać póki czas i uczcić lato nowym konkursem zorganizowanym we współpracy z wydawnictwem Rebis. Zadanie odpowiednio wakacyjne – polega na napisaniu, która książka z gatunku fantastyki najbardziej Ci się kojarzy z wakacjami i dlaczego. A więc do roboty! Zwycięzcę czeka nagroda w postaci serii "Kronik królobójcy" Patricka Rothfussa, składającej się z książek "Imienia wiatru" oraz "Strachu mędrca" t.1 i t.2.

rebis, logo
EVE Online

Rozmach gier MMO wciąż mnie zaskakuje. Nie ma nic lepszego od ogromnych bitew, jakie rozgrywają się między frakcjami graczy. Wczoraj odbyła się jedna z nich – w EVE Online na przeciwko siebie stanęły dwa najpotężniejsze sojusze walczące kontrolę regionu zwanego Fountain, na którym znajdują się cenne złoża minerałów – Test Alliance Please Ignore (TEST) oraz Clusterfuck Coalition (CFC).

eve online
Filmy fantastyczne

Kinowy Deus Ex będzie filmem o cyberpunku

Dodał: , · Komentarzy: 6

Jak chyba wszyscy tutaj, czekam z niecierpliwością na ekranizację Deus Exa, cyberpunkowej gry, której najnowsza odsłona ukazała się w 2011 roku. Od tej pory o kontynuacji twórcy nie wspominają, zaś jedyna nadzieja okazała się produkcją na tablety. Słowem: zawód. A więc nie ma wyjścia – śledzimy informacje o filmie. Dziś interesujące wiadomości z Comic Conu!

deus ex
Legends of Aethereus

Legends Of Aethereus – zapowiedź

Dodał: , · Komentarzy: 0

Po kolejnych, spektakularnych zbiórkach, można rzec, że kickstarter "ukochał" sobie gatunek cRPG. Czy podobne wrażenie odniosą gracze, gdy ich wymarzone produkcje ujrzą światło dzienne i gdy rzeczywistość będzie musiała zweryfikować oczekiwania? Pierwszy gra z crowdfundingowych cRPG, "Shadowrun Returns", nie daje jednoznacznej odpowiedzi – "udało się"/"nie udało się". Niemniej gracze dalej gotowi są zawierzyć ambitnym studiom i wyłożyć wymagane pieniądze na produkcję gry, czego dowodem jest niedawno ufundowany (choć nie za, aż tak spektakularna kwotę jak wyżej wymieniony) action RPG – "Legends of Aethereus". Zapraszam do lektury zapowiedzi gry, autorstwa Lioncourta!

legends of aethereus, zapowiedz

Fabularnie nie należy oczekiwać niczego odkrywczego. Planeta, na powierzchni której rozgrywa się akcja – Aethereus – nie ma szczególnego szczęścia. Została spustoszona aż trzy razy przez zjawiska astronomiczne zwane Great Skyfalls. Zadaniem gracza jest poszukiwanie zaginionych reliktów związanych z owymi katastrofami...

Czytaj dalej...

Shadowrun Returns

Twórcy zdają sobie sprawę, że shadowrunowa kampania w Seatlle jest, jak na standardy cRPG, dość krótka i liniowa. Było to, ich zdaniem, zamierzone. Scenariusz miał być wprowadzeniem do gry, przedstawiał tak mało opcji wyboru, bowiem był nastawiony na opowiedzenie jednej, konkretnej historii oraz prezentował możliwości edytora.

shadowrun returns, logo 2

To wszystko ma się zmienić wraz z wyjściem nowej kampanii – "Berlin", która da więcej questów pobocznych i w ogóle... ach ach.

Game Exe

Niedzielniak #9

Dodał: , · Komentarzy: 2

Letnia pora nie sprzyja erpeowaniu, zamiast pięciu sesji miesięcznie, a taką średnią od stycznia utrzymywałem, lipiec dał mi okazję rozegrać jedynie dwie... No cóż, dla wszystkich graczy i mistrzów, którzy mają ten sam problem co ja, mamy "małe co nieco" do poczytania. Tym razem uzbierała się sześć dobrych, dużych tekstów.

piraci są zajebiści, pirati jeszcze lepsze

Dwa felietony, dwie recenzje filmów i dwie książek. Jak widać – jest w czym wybierać. Pełną listę tekstów znajdziecie w rozszerzonej części newsa. Zapraszam do lektury!

Might & Magic X: Legacy

Umiejętności:

Wszystkie umiejętności (skille) w M&M X mają wpływ na zdolności bojowe postaci gracza. Jak to ujęli dosadnie sami twórcy:

"Umiejętności są powiązane z walką, przypisane do konkretnej postaci oraz można je rozwijać wydając na to punkty. Błogosławieństwa to z drugiej strony, zdolności nie bojowe, działające na całą drużynę."

might and magic x, logo
Wczytywanie...