riese

Strach Mędrca, tom 1 - Kroniki królobójcy #2

Strach Mędrca, tom 1
Autor: Patrick Rothfuss
Autor tłumaczenia: Mirosław P. Jabłoński
Tytuł oryginału: The Wise Man's Fear
Data wydania: 4 listopada 2011
Data wydania oryginału: 1 marca 2011
ISBN: 978-83-7510-609-1
Wydawnictwo: Rebis
Ocena użytkowników 8,5 Średnia z 5 ocen
Twoja ocena

Przed wami druga odsłona Kronik Królobójcy.

Mędrzec obawia się tylko trzech rzeczy: morza w czasie sztormu, nocy bez księżyca i furii człowieka łagodnego.

Oto ciąg dalszy epickich przygód Kvothe'a, który w zaciszu gospody mierzy się ze swoją legendą. Opowieść o jego wczesnej młodości, wstąpieniu do Akademii i stawaniu tam pierwszych kroków - powoli zaczyna nabierać głębszych barw. Zdecydowany nauczyć się magii imion bohater próbuje przekonać do siebie mistrza Elodina. Sukces rodzi jednak zazdrość, a jego wrogowie, przede wszystkim Ambrose, nie śpią. Goniąc za Chandrianami, w pragnieniu zemsty, Kvothe gubi gdzieś niewinność.

"Patrick Rothfuss po niesamowitym debiucie zajął pewne miejsce na scenie głównych pisarzy gatunku fantasy i może kontynuować walkę bez żadnej rozgrzewki. Jordan i Goodkind powinni zacząć się nerwowo oglądać przez ramię!"

Kevin J. Anderson

"W tej książce żadne słowo nie jest zbędne. [...] Jeśli jesteś czytelnikiem fantasy lub po prostu potrafisz docenić dzieło o naprawdę epickim rozmachu - nie przegap tej książki".

Orson Scott Card

Patrick Rothfuss (ur. 1973) studiował m.in. chemię, psychologię i literaturę angielską. Jest wykładowcą akademickim w Wisconsin. Gdy nie czyta (nałogowo) i nie pisze, marnuje czas na gry komputerowe i eksperymenty z formułami alchemicznymi.

Książki z cyklu
  • Imię wiatru
    #1 Imię wiatru
  • Strach Mędrca, tom 2
    #3 Strach Mędrca, tom 2
  • Muzyka milczącego świata
    #4 Muzyka milczącego świata
Wczytywanie...