The Walking Dead: 400 Days to DLC, stanowiące pomost pomiędzy pierwszym a drugim sezonem gry, które ma ukazać się jesienią. Do uruchomienia dodatku potrzebny będzie zainstalowany przynajmniej jeden odcinek. "400 Days" opowie o losach pięciu różnych bohaterów – kolejność grania każdym z nich jest dowolna. Finał będzie spajał wszystkie pięć historii i ma być zależny od podjętych przez gracza decyzji. W sumie – zapowiada się ciekawa pozycja dla fanów przygodówek od Telltale Games. Ale kiedy przyjdzie nam ją sprawdzić? Bardzo szybko.
Od kiedy upubliczniono nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, w sieci wybuchła afera wokół Jakuba Ćwieka. Przypomnę, że aż trzy z jego opowiadań, pochodzących z książki "Chłopcy", zostało nominowanych do nagrody, a w kategorii powieści tego samego czynu dokonał "Kłamca 4. Kill’em all". Tym samym dorównał on wynikowi Andrzeja Pilipiuka z 2003 roku. Niektórzy jednak przypisują ten sukces nie tyle talentowi pisarza, ile jego kampanii marketingowej.
Nie wszystkim przypadł do gustu film "Man of Steel" – na Esensji, na Filmwebie, a nawet w Esce Rock oberwał tak, jakby był "Spidermanem 3". Szczerze mówiąc robi się to już powoli meczące. Czy gusta filmowe mogą być AŻ tak różne? Jak widać mogą. Niemniej nie daliśmy za wygraną, nasz naczelny, gość który razem ze mną dał filmowi o nowym Supsie 9/10, też najwyraźniej miał dość.
Stąd jego polemika z prowadzącymi audycję Social we wspomnianym wyżej radiu. Zainteresowanych tym, co ma do powiedzenia Wiktul, odsyłam do 47 minuty, 24 odcinka "Eskowego" programu.
Informacja prasowa
9 sierpnia seria wydawnicza Uczta Wyobraźni doczeka się kolejnej pozycji. Tym razem jest to książka, w której w skład wchodzą trzy powieści Luciusa Sheparda – "Modlitewnik amerykański", "Luizjański blues" i "Viator".
Modlitewnik amerykański
Od pierwszych scen "Modlitewnika amerykańskiego" Lucius Shepard wyraźnie zaznacza swoją obecność w klasycznej amerykańskiej tradycji pamiętnikarskiej. Wardlin Stuart jest amerykańskim mesjaszem, człowiekiem, który (jak się wydaje) ma bezpośrednią łączność z Bogiem – jeśli jednak jest to prawda, to jest to bóstwo zupełnie inne od wszystkich, do jakich się w przeszłości modliliście. Historia Stuarta zaczyna się od zabicia mężczyzny w barze i dziesięcioletniego wyroku za zabójstwo. W więzieniu Stuart zaczyna pisać – tworzy utwory prozatorskie, wiersze i modlitwy, które jednak nie są kierowane do żadnego rozpoznawalnego boga. Za cel stawia sobie osiąganie drobnych sukcesów, nie marzy o cudach, lecz – i to już zakrawa na cud – jego prośby się spełniają, bez względu na to, czy prosi o dziewczynę dla siebie, czy o specjalne przywileje dla współwięźniów. Szybko zostaje uznany za prawdziwego szamana, z więzienia wychodzi w glorii sławy – i sława ta popycha go do konfliktu i nieuniknionej konfrontacji z fanatycznym kaznodzieją. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że bóg, do którego modli się Stuart, przybrał postać materialną i zstąpił na ziemię...
Ostatni tydzień pracy przy filmowym Hobbicie był pełny rozstań. Najpierw Peter Jackson pożegnał się z Gandalfem i Tauriel, a ledwie dzień później przyszedł czas na Legolasa. Jeśli ktoś myśli, że aktorzy mają łatwą pracę, to się myli – Orlando Bloom, wcielający się w postać elfa, w ostatnim dniu pracował dwanaście godzin pod rząd. Nakręcone wtedy sceny stanowiły część wielkiej Bitwy Pięciu Armii. Kiedy już wszystko udało się nakręcić, pożegnaliśmy Orlando, wypiliśmy parę piw... i nie mogliśmy się powstrzymać przed zrobieniem tego! – napisał w opisie wideo "Goodbye Orlando" Peter Jackson. Chodzi o nic innego, jak nagranie parodiującego swoją kwestię, They're Taking the Hobbits to Isengard, Orlando!
Informacja prasowa
Już w lipcu seria "Kroniki Żelaznego Druida" urośnie o piąty tom!
Piąta księga cyklu Kroniki Żelaznego Druida – serii o Atticusie O'Sullivanie, ostatnim druidzie i najśmieszniejszym, najbardziej zwariowanym i najbardziej zapadającym w pamięć bohaterze urban fantasy od czasów Harry'ego Dresdena!
Po dwunastu latach nauki Granuaile jest wreszcie gotowa, by podwoić światową populację druidów. Wystarczy tylko, że Atticus splecie ją z ziemią... Tymczasem jednak, choć jedni bogowie już szykują z tej okazji cenne podarunki i uczty, inni nie cofną się przed niczym, by druidzi stali się gatunkiem wymarłym. I tak Atticus, Oberon i Granuaile lądują, chcąc nie chcąc, u podnóża góry Olimp, po czym z przerażeniem stwierdzają, że wrogowie zmienili się nie wiadomo kiedy w wymagających przyjaciół, nie wszystkie psy są kochane, nie wszystkie wiewiórki bezużyteczne, bywają koty współpracujące z psami, krasnoludy lepiej, żeby nie goliły brody, a klauny nie chodziły do sklepów sportowych. Czas na walkę kijem i mieczem.
Kevin Hearne urodził się w Arizonie. Uczy angielskiego, a kiedy nie sprawdza stosów prac domowych i nie pisze powieści, hoduje bazylię i maluje pejzaże z córką. Ponadto lubi robić piesze wycieczki, czytać komiksy i mieszkać sobie z rodziną w tycim, acz przytulnym domku.
- 10 stron
- « Pierwsza
- ←
- 8
- 9
- 10