Inne

A konkretniej to serwis Reditt.com. A jeszcze konkretniej to nie ćwierka, a publikuje screen z zapisem korespondencji pomiędzy obsługą Steama. Jeśli to nie żadna podpucha, a prawdziwy przeciek (lub wręcz przeciwnie – informacja puszczona jako "niby przeciek" na polecenie władz firmy) to szykuje się niezła gratka. W każdym razie na wyjaśnienie nie będziemy musieli długo czekać, letnia wyprzedaż ma ponoć ruszyć już jutro, 11 lipca.

steam
Realms of Arkania: Blade of Destiny HD

Już od paru dni można składać zamówienie na tzw. preorder "Realms of Arkania: Blade of Destiny" na Steame. Kupując w ten sposób grę płacisz 20 dolarów mniej niż gdybyś zrobił to w dniu premiery, potencjalny kliencie. A ta ostatnia przewidziana została na 30 lipca. Zatem póki kalendarz nie straci tych 20 kartek, tak czy siak, nie pograsz sobie.

realms of arkania: blade of destiny

Ale co zostanie w kieszeni, to, nomen omen, zostanie. Mniejsza z tym – o grze pisał swego czasu kolega z redakcji – krzyslewy – pozwolę sobie zacytować jego tekst:

Gry planszowe i karciane

Nagroda Spiel des Jahres 2013 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0
nagroda, spiel des jahres

Nagroda Spiel des Jahres [pol. Gra Roku] przyznawane jest grom planszowym i karcianym wydanym w Niemczech. Jest to cenna nagroda dla wydawców, gdyż sama nominacja to tego konkursu zazwyczaj zwiększa sprzedaż 3x, a zwycięzcy mogą liczyć nawet na 10x wzrost sprzedanych egzemplarzy. Nie dziwota, ponieważ nagroda ta cieszy się dużym poważaniem w krajach niemieckojęzycznych, z których pochodzi ponad połowa gier planszowych na świecie. Spiel des Jahres przyznawana jest w trzech kategoriach – gra roku, gra dla dzieci oraz gra dla koneserów.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów poszczególnych kategorii.

Game Exe

Niedzielniak #8

Dodał: , · Komentarzy: 0

Lato w pełni, słoneczko grzeje jak jasna cholera. Jeśli tak jak ja, jesteście stworami preferującymi cień i szukacie go u siebie w domu, najlepiej przy komputerze, to mamy dla was małe co nieco do poczytania.

słoneczko

Medivh zrecenzował książkę ze świata Warcrafta o znamiennym tytule – "Dzień Smoka". Plus na jego konto należy dopisać jeszcze grę flash, czyli "Being One 2: Bloodbath". Ati, jak to na kobietę przystało, postanowiła zająć się gotowaniem. Na szczęście dla niej w odległym "Skyrim", tam gdzie skwar jej nie dopadnie. A na sam koniec mamy Rangerowe (zbieżność ksywy z moją przypadkowa) tłumaczenie tekstów opisujących lokacje do gry "Lord of the Ring Online". Listę artykułów znajdziecie pod spodem.

Pathfinder

Konflikt między Konsorcjum Aspis a Społecznością Pathfinder ma długoletnią historię w tle ze wzlotami i upadkami po obu stronach. Jednakże wygląda na to, że starcia na dzikich terenach Varisii dążą do kulminacyjnego punktu. Wszak nie jest to jeszcze pora na otwieranie bukłaków z winem i świętowanie, gdyż przeciwnicy wciąż posiadają kilka asów w rękawie zwłaszcza, że zdołali przekonać do siebie byłych członków Społeczności, co nie wróży nic dobrego. Przyszła pora na ostateczne rozstrzygnięcie – która z organizacji będzie w pełni kontrolowała tranzyt thassilońskich artefaktów w varisiańskich portach? Jest to dość lukratywny i historycznie istotny proceder, więc każdej ze stron bardzo zależy na utrzymaniu nad nim władzy.

pathfinder, okładka pathfinder, okładka
Lineage II: The Chaotic Chronicles

Informacja prasowa

Firma Innova, wydawca gier MMORPG poinformowała o planowanym uruchomienia otwartej bety polskiej wersji Lindvior – najnowszego dodatku do kultowej gry MMORPG Lineage II, która dostępna jest dla wszystkich polskich graczy za darmo. Dokładna data uruchomienia ogólnodostępnego trybu beta zostanie podana w nadchodzących tygodniach.

lineage, screen

Lindvior to największa aktualizacja w całej bogatej historii gry Lineage II. Jej wprowadzenie wniesie powiew świeżości, przywracając jednocześnie kilka starych elementów, za którymi tęsknili weterani. Do gry powrócą 34 klasy postaci, dzięki czemu każdy będzie mógł jeszcze lepiej dopasować swojego bohatera do preferowanego stylu gry.

Pillars of Eternity

W kolejnym, 58. uaktualnieniu, Tim Cain (starszy programista i projektant Obisidianów) przypomina, że wszystkie klasy zostały już wprowadzone go gry wraz z zaklęciami oraz umiejętnościami do, póki co, 5 poziomu doświadczenia. Ale nie to jest głównym tematem tekstu, a rzemiosło.

project eternity

Rzemiosło (crafting) polega najogólniej rzec ujmując, na wytwarzaniu przez gracza przedmiotów wykorzystywanych przez jego postać w grze, w rodzaju: pancerzy, broni, mikstur czy jedzenia. Aby wyprodukować "coś" potrzeba odnaleźć odpowiednią ku temu lokację:

Wczytywanie...