Shadowrun Returns

Shadowrun Returns to klasyczna gra cRPG, łącząca w sobie klimaty cyberpunku i fantasy. Za jej produkcję odpowiada studio Harebrained Schemes, które możliwość stworzenia gry zawdzięcza udanej zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter. Kiedy dostaniemy możliwość wcielenia się w sławnych shadowrunerów? Już niedługo – 25 lipca, tymczasem warto sprawdzić, jak prezentuje się produkcja na trzech długich filmikach, trwających razem około półtorej godziny. Trzeba jednak pamiętać, że prezentowana jest wersja alfa, pełna może być pod wieloma względami usprawniona.

Inne

Informacja prasowa

Cenega Poland z przyjemnością informuje, że już w piątek 4 lipca seria Premium Games zostanie wzbogacona o nowe, doskonałe tytuły. W sklepach dostępne będą: Dishonored, Fallout New Vegas: Wydanie Kompletne. Za tydzień do sprzedaży trafi Ace Combat: Assault Horizon.

cenega, premium games

Dishonored

Nazywasz się Corvo Attano i byłeś zaufanym strażnikiem cesarzowej. Wrobiony w jej morderstwo, zostajesz zabójcą szukającym zemsty na ludziach, którzy zrujnowali ci życie. Wybory, jakich dokonasz, ukształtują losy twoje i całego imperium. Dishonored to obsypana nagrodami, wciągająca gra akcji, która pozwala ci wcielić się w rolę motywowanego żądzą zemsty zabójcy o nadprzyrodzonych zdolnościach.

Konwenty

Rusza strona główna "Kapitularzu"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wszyscy fani horroru i szeroko pojętej fantastyki będą mieli okazję wziąć udział w drugim, organizowanym 20 września, łódzkim konwencie "Kapitularz". Poprzednia edycja, ciesząca się sporym zainteresowaniem, zebrała bardzo pozytywne recenzje. Dlatego też i my, odwieczni fani wszystkiego, co dobre, straszne i mackowate, zdecydowaliśmy się na współpracę z organizatorami konwentu, dzięki czemu możecie liczyć na GejmExowe prelekcje i wiele innych atrakcji. A jakich?

kapitularz
Filmy fantastyczne

Może nie wszyscy z was wiedzą, ale szykuje się kolejna ekranizacja książki. I w sumie byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że dotyczy ona znowu powieści dla młodzieży, w której bohaterowie ganiają się na jakiejś łące – słowem: drugie "Igrzyska śmierci". Nawet zdjęcia, które są głównym tematem newsa, przypominają produkcję z Jennifer Lawrence w roli głównej. Ale jest też dobra wiadomość, bo sprawa dotyczy całkiem porządnej lektury – "Więźnia labiryntu" napisanego Jamesa Dashnera. Fabuła odgrywa tu ważną rolę, zaskakujących momentów jest sporo, a całość ma specyficzny, tajemniczy klimat. I jeśli się uda to zachować w filmie, może okazać się hitem.

więzień labiryntu
Of Orcs and Men

"Of Orcs and Men", kolejny po ciekawej adaptacji ("Gry o Tron", napędzany zresztą przez ten sam engine, komputerowy erpeg spod sztancy Cyanide pozwala graczom znaleźć się po tej drugiej, zwykle siekanej i rąbanej, stronie odwiecznego konfliktu ludzi z orkami. Witamy wśród zielonoskórych! Pewnie niektórzy spośród was powiedzą teraz – znowu? No cóż, od czasu do czasu pojawia się produkcja, która pozwala spojrzeć na tych "złych" inaczej. Nie będę tu wymieniał tych tytułów, bo jeśli wysilicie szare komórki – to parę przykładów bez problemu znajdziecie.

of orcs and men, logo

Niemniej "trynd" ten nie jest też jakiś strasznie powszechny, a kolejna jego odsłona, tym razem pod tytułem "Od Orcs and Men", może wnosi coś nowego do tematu? Przekonajcie się o tym sami czytając recenzję wzmiankowanej gry pióra Salema. Enjoy!

"Of Orcs and Men" to tytuł zaproponowany przez studio Cyanide, wydany w październiku 2012 roku. Pracowano nad nim ponad cztery lata i w ciągu tego czasu rozwinięto wiele pomysłów, które sprawiłyby, że gra będzie wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Głównym tego powodem miała być niecodzienna perspektywa, której gracz będzie doświadczać podczas swojej podróży przez mroczny i niegościnny świat.

Czytaj dalej...

Inne

Wakacyjna wyprzedaż na cdp.pl!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Cdp.pl, platforma cyfrowej dystrybucji gier, e-booków i e-komiksów, dbając o to by użytkownicy serwisu przyjemnie spędzili wolny czas i nie narażali się na duże wydatki rozpoczęła wielką letnią promocję! Przez najbliższy miesiąc w cdp.pl trwa wielkie pakowanie wirtualnych wakacyjnych walizek użytkowników serwisu!

krzyslewy nie umie kadrowac, cdp.pl, wyprzedaz
Książki fantastyczne

Informacja prasowa

odtrutka na optymizm

Dziś jest dzień szczególny dla fanów twórczości Petera Wattsa, bo do księgarń za sprawą wydawnictwa MAG trafiły dwie książki jego autorstwa. Pierwsza to największy na świecie zbiór opowiadań Wattsa – Odtrutka na optymizm, a druga to trzecie wydanie słynnego Ślepowidzenia.

Między Polską i mną coś po prostu jest. Mam wydania w siedemnastu językach, nagrody w czterech krajach, a nominacje pewnie w dwa razy tylu. Z jakiegoś powodu jednak to w Polsce jestem najbardziej obecny. To w Polsce zdobyłem pierwszą nieanglojęzyczną nagrodę. MAG był jednym z pierwszych wydawnictw na świecie, które wydało "Ślepowidzenie". Przez lata robili ze mną wywiady goście z kilkunastu krajów, ale w Polsce mam comiesięczny felieton. Podróżowałem w czapeczce pisarza do Norwegii, Szwecji, Francji, Niemiec i Australii (a także Finlandii i Rosji, zależy kiedy ukazują się te słowa) – lecz tylko w Polsce byłem dwukrotnie w jednym roku.

Doskonale więc pasuje, że to polski wydawca publikuje najobszerniejsze wydanie moich opowiadań w jakimkolwiek języku. Amerykański zbiór to raczej składanka przebojów, hiszpański – minizbiorek pięciu opowiadań. A o kanadyjskim to w ogóle lepiej nie mówić. Natomiast "Odtrutka na optymizm" zawiera wszystkie moje opowiadania, wydane do roku 2011, poza jednym (to się zresztą nie liczy, bo "Nisza" to tak naprawdę początek powieści "Rozgwiazda").

Ze wstępu autora

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Trailer Wiedźmina 3 podczas tegorocznych targów E3 w końcu pokazał nam nieco akcji w skórze sławnego Białego Wilka. Okraszony piękną scenerią, prezentował najważniejsze założenia gry i obiecywał, że dostaniemy grę stanowiącą godne ukoronowanie przygód Geralta. Najnowszy materiał filmowy pozwala nam zajrzeć za kulisy i zobaczyć, jak powstawał sam trailer z udziałem ekipy CDPR.

wiedzmin 2, witcher 2 solucja, wiedzmin 2 edycja rozszerzona solucja, wiedzmin 2 solucja

Przyznam szczerze, że sam z uśmiechem na twarzy oglądałem piękne krajobrazy, wyobrażając sobie skaliste wybrzeża Skellige. Chociaż dopiero całkiem niedawno okazało się, że jedno z planowanych rozszerzeń do "jedynki" miało się rozgrywać na wymienionych wyspach, to dopiero w "trójce" będziemy mogli je obejrzeć i zwiedzić. Czy ujrzymy krajobrazy podobne do tych, które niektórzy członkowie z ekipy tworzącej grę mogli odczuć na własnej skórze?

Książki fantastyczne

Sfinksy 2013

Dodał: , · Komentarzy: 0

Przed Zajdlami warto zapoznać się z inną polską nagrodą – Sfinksami 2013. Nagroda ta przyznawana jest w pięciu kategoriach i wręczono ją zwycięzcom 22 czerwca w Nidzicy podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki. Kto został laureatem? Wyniki raczej nie powinny być zaskakujące, ale ciekawe, czy pokryją się później z Zajdlami.

sfinks, nagroda
Wczytywanie...