Filmy fantastyczne

Decyzja o zawieszeniu produkcji Syfy zapowiadanego na sezon 2011/12 BSG: Blood and Chrome wprawiła w smutek wszystkich fanów Kolonii i walki z Cylonami, ale teraz pojawia się dobra informacja.

battlestar galactica

Wygląda na to, że dojdzie do realizacji filmu sygnowanego logiem BSG, zaś jego twórcą ma być Bryan Singer. To właśnie on od pewnego już czasu zapowiadał, że planuje podobne przedsięwzięcie. Do tej pory Singer skupiał się na produkcji Excalibur, jednak ta ostatecznie nie została zrealizowana, dzięki czemu mają ruszyć prace nad jego nowym projektem.

Amerykańskie media donoszą, że Universal Pictures podpisało umowę z Johnem Orloffem, który zajmie się scenariuszem filmu. Ma być on oparty na głównym wzorcu, czyli serialu z lat 70. Glena Larsona.

Fani BSG już teraz mogą zacząć skakać z radości.

Star Wars

Na terenie kraju można już nabyć 18 numer Star Wars – Kultowe Statki i Pojazdy wraz z modelem Delta-7 Aethersprite.

star wars kultowe statki i pojazy, delta-7 aethersprite

Kolejny numer serii wydawnictwa DeAgostini to nie tylko model, ale także dołączony do niego magazyn. W środku rzecz jasna obszerne informacje o myśliwcu Delta-7 Aethersprite, w tym momenty, w których został wykorzystany na potrzeby gwiezdnej sagi.

W magazynie także artykuł m.in o Obi-Wanie Kenobi, starciu wspomnianego Jedi z Jango, przewodnik po mieście Tipoca oraz tekst o charakteryzacji.

Za Star Wars – Kultowe Statki i Pojazdy zapłacimy 34,90 PLN (lub też 29, 90 PLN, jeśli posiadamy prenumeratę). W kolejnym numerze, który do kiosków trafi 7 listopada, będzie do nabycia magazyn z modelem Skutera Imperium.

Dungeons&Dragons

Satyr w Heroes of the Feywild

Dodał: , · Komentarzy: 3
satyr, heroes of the feywild

Dzisiejsza zapowiedź podręcznika Heroes of the Feywild zdradza nam nazwy trzech nowych ras oraz szerzej skupia się na jednej z nich – satyrach.

W swojej zapowiedzi treści podręcznika Bart Carroll przypomina, że rasy zamieszkujące Feywild żyły na długo wcześniej niż pojawiły się w śmiertelnym świecie. Pixie, satyrzy czy hamadryady to przykład mieszkańców wspomnianej krainy, których dzięki Heroes of the Feywild będzie można wykorzystać na potrzeby swojej kampanii.

Satyrzy, którym poświęcono dzisiejszą zapowiedź, w folklorze i ludowych podaniach cieszą się sławą oszustów, szarlatanów i hedonistów. Oczywiście, jest w tym trochę racji, ale ta kiepska reputacja wynika z braku zrozumienia i początkowych spotkań z satyrami. Istoty te, posiadające duszę odkrywców, wyruszyły badać młody jeszcze świat i jego mieszkańców. Te spotkania często były zaskakujące, pełne przemocy, przez co szybko zaczęto się ich obawiać. Dla satyrów każdy zagrożenie jest dziwne i nieznane. Stąd też pojawiali się w wioskach i używali swojej magicznej melodii, by wabić nią niewiasty i dzieci.

Ten konflikt stracił na znaczeniu, gdy satyrzy powrócili do swojego bezpiecznego schronienia w Feywild. Tam nie musieli się obawiać prześladowań rasowych, jednak ta idylla szybko się skończy. Upadające imperia i powstały w świecie śmiertelników chaos raz jeszcze wzywa satyrów, by na nowo odkrywali przeobrażony konfliktami świat.

Pełny tekst zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu. Na premierę Heroes of the Feywild przyjdzie nam poczekać do 15 listopada.

Guild Wars

Halloween w Guild Wars

Dodał: , · Komentarzy: 0

Rozpoczęły się obchody Halloween w sieciowej grze Guild Wars. Do 2 listopada będzie można korzystać ze specjalnych atrakcji i czekać na tę największą – pojawienie się Szalonego Króla Thorna.

mad king thorn, szalony król thorn, halloween

Jak co roku, z okazji Halloween przystrojono cztery miasta: Lwie Wrota, Grobowiec Pradawnych Królów, Kamadan i Kuźnia Droknara. Wszędzie rzecz jasna dynie, zaś niektórzy mieszkańcy zostali przeobrażeni zgodnie z trendami tego amerykańskiego wynalazku.

Zapowiedziano, że pojawią się tak dotychczasowe zadania, jak i całkiem nowe. Póki co jednak będziemy musieli poczekać na nie do poranka 24 października, jak też to wynika z oficjalnego kalendarza eventowego.

Pathfinder

PAP: Jade Regent: The Hungry Storm

Dodał: , · Komentarzy: 0
pathfinder, moduł, okładka, crown of the world

Karawana z Varisii dotarła wreszcie na daleką północ – do Korony Świata. Całkiem niedawno wydano trzecią (z sześciu) część dużej kampanii 'Jade Regent' o tytule 'The Hungry Storm'.

Opis produktu:

'Podróżnicy dotarli do, jak dotąd, najbardziej niebezpiecznej części wyprawy – mroźnych pustkowi na krańcach świata Golarion. Nieprzyjazne warunki klimatyczne to jedno, ale zapach ciepłej krwi rozbudziły tutejszych drapieżników, m.in lodowe trolle a może nawet legendarną Samotną Damę. Zimne wzgórza nękane są przez nadnaturalne wichury, których natężenie rośnie wraz z zapuszczaniem się w głąb krainy. Podróżnicy muszą powstrzymać inicjatora tych zamieci, jeżeli chcą przekroczyć Ścianę Niebios i dalej kroczyć ku kontynentowi Tian Xia.'

Star Wars

Darth Vader nagrodzony jako Ultimate Villain

Dodał: , · Komentarzy: 2

Amerykańska telewizja Spike TV co roku wręcza nagrody Scream najlepszym filmom z gatunku s-f, fantasy i horror. Wyróżnienie dla Ultimate Villain powiązane było z tematem głównym imprezy, czyli czarnymi charakterami.

Największym Złoczyńcą został nasz dobry znajomy, Darth Vader. Jakby nie patrzeć, ten ex-Jedi ma na swoim koncie całkiem pokaźną liczbę "wykroczeń", zaś charakterystyczny kostium, głos oraz duszenie za gardło przeszły już do historii kinematografii.

Co ciekawe, kategorię zapowiadała piękna Kate Beckinsale, ale nagrodę w czarne łapska Vadera wsadził George Lucas. Nie obyło się przy tym bez docinania sobie – a to o słabym wzroku, jak też o zmianach w Sadze, które pojawiły się przy okazji The Complete Saga. Na koniec Lucas zachęcił fanów SW, aby wybrali się na wersję 3D Mrocznego Widma, która na polskich ekranach pojawi się w lutym przyszłego roku.

Zdziwieni zwycięstwem Vadera?

Dungeons&Dragons

Poprawka do Monster Manual 3

Dodał: , · Komentarzy: 0
naga, monster manual 3

Dziś ukazało się uaktualnienie do Monster Manual 3, przeznaczone dla nag i oni.

Poza standardowym podmienieniem mechanicznych tabelek na nowe, pojawiło się także tło fabularne wspomnianych gatunków potworów. Nagi, które pewnie niektórzy lepiej kojarzą z mroźnego dodatku do Warcrafta III, to istoty o ciałach węży i ludzkich twarzach, zamieszkujące zapomniane i opuszczone świątynie. Ich zadaniem jest strzec wejścia do świętych murów i wywiązują się z tego zadania co do joty.

Oni to potwory w jak najpełniejszym tego słowa znaczeniu – są okrutne, bezlitosne złe i wyzute z człowieczeństwa. Inne istoty postrzegają w najlepszym razie za narzędzia, w najgorszym za pożywienie. Myślą o sobie jak o władcach, zaś zadaniem innych jest spełnianie ich wszelkich zachcianek. Nie myślcie jednak, że wystarczy im ślepe posłuszeństwa – chcą władzy tak nad ciałem, jak i duchem. Dzięki temu mogą jeszcze lepiej wypaczać dobro, bo dla oni zło nie jest tylko naturą, ale także rozrywką.

Trzeba pamiętać, że dzisiejsze zmiany są skorelowane z wcześniejszymi poprawkami do Podręcznika Mistrza Podziemi.

Filmy fantastyczne

Poprawiony zwiastun 11-11-11

Dodał: , · Komentarzy: 3

Pojawił się już nieco zmieniony zwiastun horroru 11-11-11 twórcy trzech części Piły. Tym razem bez przekleństw, które zastąpiło słowo "doomed".

Film korzysta z pomysłu zbliżającego się końca świata. Pewne podania twierdzą, że istnieje dokładnie 11 bram do Nieba. 11 listopada tego roku ma nastąpić otwarcie ostatniej z nich. Chociaż przejście będzie dostępne przez niecałą godzinę, to czas ten wystarczy, by do naszego świata przeniknęła potężna moc.

Plik wideo nie jest już dostępny.

W tym czasie amerykański pisarz Joseph Core wyjeżdża do Barcelony,. Nie tylko chce uciec od wspomnień o zmarłej żonie, ale także pogodzić się z bratem i umierającym ojcem. Czeka go wiele dziwnych wydarzeń, które w jakiś sposób są powiązane z tytułową liczbą "11".

Dungeons&Dragons

Wszyscy fani gier planszowych i przygód wykreowanej przez R.A Salvatore na kartach jego książek postaci Drizzta Do'Urdena mogą się cieszyć już z premiery The Legend of Drizzt Board Game.

the legend of drizzt board game

Październik zdecydowanie należy do urodzonego w Menzoberranzan drowa. Wpierw była to premiera drugiej części cyklu Neverwinter, zaś teraz nadchodzi od dawna zapowiadana premiera gry planszowej.

Filmy fantastyczne

Laura Vandervoort w kampanii PETA

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kanadyjska aktorka Laura Vandervoort jest kolejną osobą, która dała się namówić do pozowania dla walczącej o prawa zwierząt PETY.

laura vandervoort, peta

PETA to organizacja, która zajmuje się ochroną praw zwierząt. Znana jest z namawiania aktorek do tego, by w ramach protestu... zdejmowały ubranie. W końcu lepiej nie mieć nic na sobie niż nosić futra ze zwierząt.

Tym razem do współpracy zaproszono Laurę Vandervoort, którą widzowie doskonale mogą pamiętać z roli Cary Kent w Smallville czy też jako córkę okrutnej Anny – dowódcy obcych z odświeżonego serialu V.

Na zdjęciach Laura ma pomalowaną skórę niczym ta, którą noszą egzotyczne zwierzęta wykorzystywane do produkcji ubrań. Hasło promocyjne, "Whose Skin Are You in? Leave Wildlife out of Your Wardrobe" nie pozostawia żadnych wątpliwości w kwestii celów, jakie postawiła przed sobą PETA.

Wczytywanie...