Grojkon 2011

Turniej Laserfight na Grojkonie!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Przygotujcie się na dużą dawkę emocji i akcję rodem z Alien vs Predator! Oto nadchodzi Królewski Turniej Laserfight, w którym będziecie mogli sprawdzić swoje umiejętności łowcy na żywo!

Wspaniała postapokaliptyczna sceneria, zawiły labirynt, Ty i Twoi koledzy walczący do ostatniej kropli potu i przede wszystkim niezapomniane wrażenia. Tylko dla uczestników Konwentu Grojkon.

Po szczegóły i zapisy zapraszamy na stronę oraz do oglądnięcia video-newsa prosto z akcji:

Ilość miejsc jest ograniczona!

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 1

Jest późno, za oknem już ciemno oraz hula złowieszczy wiatr, a ja nie mam kompletnie weny na napisanie wstępu do podsumowania grudniowo-styczniowej ankiety i staram się ratować sytuacje z pokerową miną. Niby to mój psi obowiązek, ale człowiek jest z natury leniwy i zawsze próbuje wyszukać sobie inne zajęcie, byleby tylko uniknąć niechcianych czynności. To trochę dziwne i smutne, bo... że co? To Was niby nie obchodzi. Ech… nikt nie mnie nie rozumie. No dobra, to pójdę smęcić naczelnemu, jak tylko omówię co trzeba.

Ostatnia ankieta traktowała o dobrym, bo modnym, temacie gier typu MMO. Zdecydowaliśmy się zapytać Was, co myślicie o zimowych eventach w tego typu produkcjach. Oto wyniki:

ankieta

52,27% nie grywa w MMORPG i dziwi się, że w ogóle pytamy o tę kwestię. Intrygujące, ale czy zaskakujące? Nie sądzę, osobiście spodziewałem się takiego wyniku. Drugie miejsce zajęli eksploratorzy i zbieracze (20,45%), którzy w tego typu wydarzeniach wyczuwają smak przygody oraz możliwość uzyskania unikalnych artefaktów. Na ostatnim stopniu podium uplasowali się sceptycy (13,07%), którzy nie widzą w tego typu imprezach nic ciekawego, prócz nadmiernego spowolnienia serwera przez niedzielnych graczy.

Cóż, w imieniu redakcji dziękuję serdecznie za uczestnictwo i gorąco zapraszam do głosowania w kolejnej ankiecie, która znajduje się w standardowym miejscu.

Game Exe

Akcja "Sesje Forumowe"

Dodał: , · Komentarzy: 7

Gdy czas był jeszcze młody, a Miłościwie Nam Panujący nieco mniej szpetny i zgryźliwy, szlachetny zwyczaj grania w PBFy, czyli forumowe sesje RPG, miał się całkiem nieźle. Zwyczaj ten, zamierzchły niemal jak wdzięki Miłościwie Nam Panującego, od pewnego czasu usiłowaliśmy przywrócić do łask w kilku mniejszych lub większych próbach. Dzisiaj, razem z nową ankietą, którą znajdziecie na stronie głównej, chcemy na dobre przywrócić tę formę rozrywki na strony GameExe. Potrzebujemy jednak do tego Waszej pomocy!

rpg. dice
Mythos

Zbiórka żołnierze i słuchać co mam do powiedzenia.

mythos, hartman

Dzisiejszego dnia ruszyły długo wyczekiwane, zamknięte beta testy gry „Mythos”. Moje pannice, jeżeli uda wam się przeżyć te wiekopomne wydarzenie, będziecie „aniołami śmierci” modlącymi się o wojnę, ale na tę chwilę jesteście nikim. Najniższą formą życia na Ziemi. Nie jesteście nawet ludźmi, tylko podrzędnym amebim wytworem przemiany materii. Nie polubicie mnie, bo jestem twardy. Im bardziej mnie jednak znienawidzicie, tym więcej się nauczycie.

Jednakowoż jeżeli przetrwacie tę misję i wyłapiecie największe błędy, zasłużycie na miejsce w moim ukochanym korpusie. Zapiszecie się złotymi zgłoskami w historii „Mythos” i staniecie się godni nazwy „żołnierzy chrystusowych”. Razem wyłapiemy wszystkie błędy i poślemy im paskudny pocałunek śmierci na dobranoc. Zrozumieliście ludzkie larwy?

Podpisano, sierżant Hartman.

Matthias Island, Polska, Korpus Naboru Piechoty Morskiej GameExe do kampanii „Mythos”. Kilkutygodniowa szkoła dla niby-twardzieli i straceńców. Macie odwagę do niego wstąpić?

PS. Mamy do rozdania jeszcze kilka kluczy do bety „Mythos”, także bądźcie czujni! :)

Dragon Age II

BioWare zaszalał dzisiaj z materiałami związanymi z „Dragon Age II” i co najciekawsze, są one tak dobrej jakości, że nawet taki sceptyk jak ja musi docenić ich klasę. Naprawdę, w najgłębszych snach nie liczyłem na dobry zwiastun smoczej kontynuacji, ale filmik zatytułowany „Choose your champion” zwyczajnie mi się podoba. Kanadyjczycy w bardzo przystępny i zmyślny sposób zaprezentowali trzy klasy postaci, jakie będzie można wybrać na początku gry. Kim więc będzie Hawke w Waszej historii? Bezpośrednim wojownikiem, przepełnionym mocą magiem czy zabójczym łotrzykiem?

No, no, no... krew, flaki i bezsensowna przemoc – tego było mi dzisiaj trzeba. Dla mnie wybór jest oczywisty, łotrzyk prezentuje się zwyczajnie najsmaczniej.

Aion

Zespół Iron Squad, aktualnie skupiający swoje siły nad pracami do spolszczenia gry Aion: The Tower of Eternity, w minioną już niedzielę poinformował o otwarciu oficjalnego forum grupy, na którym to każdy może wyrazić swoje uwagi w odpowiednich tematach. To nie wszystko, bo dla ludzi chcących pomóc w pracach nad spolszczeniem do wspomnianego już wcześniej tytułu i lubiących podszkolić swoją znajomość języka obcego przeznaczono specjalne subforum.

Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić do dyskusji. Nie zniechęcajcie się brakiem postów, bo forum funkcjonuje dopiero od dwóch dni.

The Elder Scrolls V: Skyrim

„Skyrim” – nowe wieści

Dodał: , · Komentarzy: 0
the elder scrolls v, skyrim

Wrota do „Skyrim” otwierają się coraz szerzej, a informacje z mroźnej i nieprzystępnej prowincji płyną gęstym strumieniem. Pisma włoskie, francuskie i brytyjskie nie szczędzą miejsca najnowszemu dziecku Bethesdy, dzięki czemu mamy okazję przyjrzeć się bliżej głośnej ewolucji serii.

Tak więc w telegraficznym skrócie...

Dungeon Siege III
dungeon siege 3

Obsidian Entertainment nie ukrywa, że „Dungeon Siege III”, obok wstrzykiwania w serca graczy odpowiedniej dawki „czystej rozrywki” z wybijania tałatajstwa, ma przynieść też ucztę dla ich umysłów. Rozbudowana i wielowątkowa historia w produkcji z gatunku, który skupia się przede wszystkim na folgowaniu pierwotnym instynktom? To z pewnością możliwe, lecz ku mojemu smutkowi, najnowszej części przygód w królestwie Ehb, daleko do górnolotnej i soczystej intrygi.

Nowy zwiastun pokazuje, że niestety Urquhart i przyjaciele poszli w sztampę, którą często serwuje nam BioWare czy Bethesda. Oj… nieładnie tak kłamać!

Dragon Age II

Od wielu miesięcy każdy pasjonat Thedas zastanawiał się, czy w „Dragon Age II” pojawią się starzy druhowie Szarego Strażnika, których będziemy mogli zaprosić do drużyny Hawke? BioWare, jak ma to w zwyczaju, przy tego typu pytaniach zawsze nabierał wody w usta. Jednakowoż do premiery pozostało niewiele ponad miesiąc i coraz mniejszy sens ma skrywanie rozlicznych tajemnic. Dlatego też dzisiejszego dnia Kanadyjczycy odkryli karty i ujawnili towarzysza, którego mieliśmy okazję już gościć w naszej ekipie.

Dragon Age 2Dragon Age 2Dragon Age 2

Cóż to za persona? Królewski bękart Alistair? Zapijaczony krasnolud Oghren? A może Leliana o słodkim głosiku? Nie napiszę tego tutaj, bo ktoś mógłby mi dać w twarz za zdradzanie smakowitych elementów fabuły. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do rozwinięcia informacji, lecz pamiętajcie – tam spoiler mówi dobranoc!

Filmy fantastyczne
super bowl

Jako Polaka, miłośnika piłki nożnej i pasjonata fantastyki, finał amerykańskich rozgrywek futbolu amerykańskiego obchodzi mnie mniej niż zeszłoroczny śnieg. Jednakowoż „Super Bowl” to jedna z tych imprez, nad którą należy się pochylić, niezależnie od upodobań. Nie dlatego, że Christina Aguilera, pomimo nieustannego podkreślania swojego patriotyzmu, nie potrafi poprawnie zaśpiewać amerykańskiego hymnu narodowego czy też, że zespół „Green Bay Packers” zdobył puchar po czternastu latach. O nie…

Bo „Super Bowl” to swoisty fenomen społeczny oraz kulturowy, współczesne Koloseum i XXI-wieczne zmagania gladiatorów – mnóstwo skrajnych emocji, pasja i zaangażowanie, miliony osób przed telewizorami (corocznie ponad 100 mln.), miliardowe zyski z reklam w przerwie meczu. Każdy człowiek, nie mający nawet rozeznania o co chodzi w tym całym futbolu amerykańskim, dobrze wie o co toczy się walka – nie tylko na płaszczyźnie sportowej.

Nie dziwi zatem fakt, że wielkie wytwórnie i korporacje muszą wyciągnąć z portfela przynajmniej 3 miliony dolarów, aby zapewnić sobie trzydziestosekundową reklamę w przerwie finałowego meczu. 300 tys. „zielonych” za sekundę? Szaleństwo? Tak, ale z tych niezwykle opłacalnych. Dlatego też potentaci filmowi i telewizyjni nie szczędzili grosza, efektem czego mieliśmy okazję zaobserwować nowe spoty reklamowe najnowszych superprodukcji. Krótkie, acz treściwe – sporo nowych scen m.in. „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „Transformers 3D” czy „Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie”.

Wczytywanie...