posiadlosc

[Akt.] Co przyniósł finał rozgrywek „Super Bowl”?

4 minuty czytania

super bowl

Jako Polaka, miłośnika piłki nożnej i pasjonata fantastyki, finał amerykańskich rozgrywek futbolu amerykańskiego obchodzi mnie mniej niż zeszłoroczny śnieg. Jednakowoż „Super Bowl” to jedna z tych imprez, nad którą należy się pochylić, niezależnie od upodobań. Nie dlatego, że Christina Aguilera, pomimo nieustannego podkreślania swojego patriotyzmu, nie potrafi poprawnie zaśpiewać amerykańskiego hymnu narodowego czy też, że zespół „Green Bay Packers” zdobył puchar po czternastu latach. O nie…

Bo „Super Bowl” to swoisty fenomen społeczny oraz kulturowy, współczesne Koloseum i XXI-wieczne zmagania gladiatorów – mnóstwo skrajnych emocji, pasja i zaangażowanie, miliony osób przed telewizorami (corocznie ponad 100 mln.), miliardowe zyski z reklam w przerwie meczu. Każdy człowiek, nie mający nawet rozeznania o co chodzi w tym całym futbolu amerykańskim, dobrze wie o co toczy się walka – nie tylko na płaszczyźnie sportowej.

Nie dziwi zatem fakt, że wielkie wytwórnie i korporacje muszą wyciągnąć z portfela przynajmniej 3 miliony dolarów, aby zapewnić sobie trzydziestosekundową reklamę w przerwie finałowego meczu. 300 tys. „zielonych” za sekundę? Szaleństwo? Tak, ale z tych niezwykle opłacalnych. Dlatego też potentaci filmowi i telewizyjni nie szczędzili grosza, efektem czego mieliśmy okazję zaobserwować nowe spoty reklamowe najnowszych superprodukcji. Krótkie, acz treściwe – sporo nowych scen m.in. „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „Transformers 3D” czy „Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie”.

Inwazja: Bitwa o Los Angeles

Plik wideo nie jest już dostępny.

Film opowiada o inwazji obcych na Ziemię. Główne starcie będzie miało miejsce w Los Angeles, gdzie marines muszą uratować ludzi, ukrywających się na przedmieściach, jednocześnie walcząc z atakiem najeźdźcy. Film nawiązuje do wydarzeń z 25 lutego 1942 roku, kiedy to mieszkańcy LA dostrzegli dziwny obiekt nad miastem. Działa przeciwlotnicze wystrzeliły w kierunku obiektu ponad 1500 pocisków, ale nie wiadomo czy został trafiony i czym w ogóle był…

Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie

W przeddzień drugiej wojny światowej niemiecka uczona odkrywa metodę zmiany zwykłych mężczyzn w nadludzi, z których każdy może walczyć z całymi oddziałami wroga. Jej notatki przemycone do Stanów Zjednoczonych pozwalają stworzyć Kapitana Amerykę, szlachetnego wojownika i obrońcę. Zostaje nim ochotnik, Steve Rogers.

Kowboje i Obcy

Plik wideo nie jest już dostępny.

Akcja filmu dzieje się w Silver City w Arizonie. Indianie i osadnicy muszą odłożyć wszelkie spory, gdyż w mieście rozbija się statek kosmiczny...i kosmici oczywiście chcą zdobyć Dziki Zachód…

Ksiądz 3D

Plik wideo nie jest już dostępny.

Film zrealizowany na podstawie znanego i bardzo popularnego komiksu autorstwa Min-Woo Hyunga. Świat jest spustoszony przez wojnę między ludźmi a wampirami. Legendarny ksiądz-wojownik żyje obecnie w zapomnieniu, w otoczonej murem, dystopicznej metropolii rządzonej przez Kościół. Gdy jego siostrzenica Lucy zostaje porwana przez wampiry, Ksiądz łamie śluby i wyrusza na poszukiwania. Pomagają mu w tym chłopak siostrzenicy, Hicks, i była kapłanka-wojowniczka.

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Ścieżki kapitana Jacka Sparrowa tym razem skrzyżują się ze ścieżkami pewnej kobiety z jego przeszłości (Penélope Cruz). Sparrow będzie zastanawiał się czy połączyła ich miłość, czy wyłącznie poszukiwania osławionego Źródła Młodości. Kiedy kobieta zmusza go do wejścia na pokład statku pirackiego „Zemsta Królowej Anny” pod dowództwem osławionego Czarnobrodego (Ian McShane), Jack nie wie kogo winien się lękać bardziej – jej czy Czarnobrodego.

Super 8

W 1979 roku dowództwo Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych ogłasza blokadę terenu znanego jako Strefa 51. Wszystko, co znajduje się na zamkniętym obszarze ma zostać przetransportowane do tajnego obiektu w stanie Ohio. Pod przewożący przedmioty pociąg wpada ciężarówka, dochodzi do masywnej eksplozji, w wyniku której wszystko w okolicy kilkuset metrów zostaje zniszczone. Czyżby? Jeden z wagonów wydaje się nietknięty i zaczynają dochodzić z niego dziwne dźwięki.

Terra Nova

Plik wideo nie jest już dostępny.

Serial opowiada o zwyczajnej rodzinie z roku 2149, przeniesionej do czasów prehistorycznych w ramach eksperymentu, który ma uratować świat – dzięki nim ludzkość ma nie dopuścić do podjęcia decyzji, przez które aktualna Ziemia obraca się w ruinę.

Thor 3D

Plik wideo nie jest już dostępny.

Zrealizowany na podstawie kultowego komiksu o Thorze, władcy pioruna, synu Odyna, wydanego w 1962 roku. Thor, który walczy za pomocą Mjollnira, młota wykonanego z tajemniczego metalu, wygnany zostaje z Asgardu, siedziby najwyższych bogów, na Ziemię. Tutaj pozbawiony zostaje wszystkich swoich boskich atrybutów i jako dr Donald Blake, ma nauczyć się pokory i posłuszeństwa. O swojej przeszłości przypomina sobie dopiero kiedy przez przypadek znajduje Mjollnira. Tak rozpoczyna się jego walka o bezpieczeństwo ludzkości.

Transformers 3D

Film „Transformers 3D”, ponownie skupi się na odwiecznej walce Autobotów z Decepticonami. Tym razem konflikt mocno wpłynie na kosmiczny wyścig pomiędzy USA a ZSRR. Głównym przeciwnikiem dumnego Optimusa Prime, będzie Shockwave – niegdysiejszy władca Cybertronu. Oczywiście w samym ogniu walki znów znajdą się, Bogu ducha winni, Sam Witwicky (Shia LaBeouf) oraz jego nowa dziewczyna Carly (Rosie Huntington-Whiteley).

[Aktualizacja, 08.02.11, 1: 45]

Władcy umysłów

Obraz oparty na powieści Phillipa K. Dicka pt. „Ekipa dostawcza”. David Norris, ambitny polityk, jest o krok od uzyskania mandatu w amerykańskim senacie, gdy poznaje piękną balerinę, Elise Sellas. Znajomość nabiera rumieńców, lecz wtedy David nieoczekiwanie poznaje tajemniczych ludzi, którzy spiskują przeciwko nim, chcąc za wszelką cenę zniszczyć jego związek. Okazuje się, że bohater walczy z samym Losem, Biurem Dostosowania. David ma dwie możliwości – zrezygnować ze spotkania z ukochaną i pójść za ustalonym z góry przeznaczeniem lub postawić wszystko na jedną kartę, przeciwstawić się Losowi i być z Elise.

Piekielna zemsta 3D

Plik wideo nie jest już dostępny.

Milton (Nicolas Cage) ucieka z piekła, w celu uratowania osieroconej wnuczki z rąk satanistycznego kultu. Ma on na to trzy dni, zanim niemowlę zostanie złożone w ofierze podczas pełni księżyca. Milton będzie musiał wykorzystać cały swój gniew, by przekroczyć ludzkie granice, a tym samym uratować jego jedyny związek z człowieczeństwem.

Komentarze

0
·
A już myślałem że będę musiał szukać reklam super bowl na YT samemu, aby obejrzeć nowe reklamy. A tu Tokar mnie wyręczył choć trochę
0
·
Hehe... od tego tu jestem

Btw. Mój początkowy 'research' nie był zbyt dokładny. Naprawiłem ten błąd i dodałem dwa nowe spoty - ambitnych "Władców umysłów" i krwistej "Piekielnej zemsty 3D"

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...