Pyrkon 2011

Pyrkonowi goście już na progu!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Kolejne wieści z miasta koziołków! Na Pyrkonie swoją obecność potwierdzili już: Ewa Białołęcka, Michał Cetnarowski, Iwona Michałowska – Gabrych, Łukasz Orbitowski, Maciej Parowski i Michał Protasiuk. A to dopiero początek. Już w marcu w Poznaniu będziecie mogli wysłuchać ich prelekcji, paneli dyskusyjnych i odwiedzić ich spotkania autorskie.

Gry planszowe i karciane

Portal na konwentach i kolejny konkurs

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

W ten weekend Portal działa bardzo aktywnie dla fanów gier - przygotowaliśmy masę atrakcji dla uczestników konwentów w Brzegu oraz w Warszawie.

Na stronie wydawnictwa Portal ukazał się plik PDF z pełną informacją o atrakcjach!

Zachęcam również do udziału w najnowszym konkursie na stronie wydawnictwa Portal, który znajdziecie pod tym adresem.

Torchlight II

„Torchlight II” dopiero w lipcu

Dodał: , · Komentarzy: 1
torchlight ii

Maxis i Obsidian zapewne skaczą z radości, gdyż ubył im groźny przeciwnik do kategorii najlepszej „rąbanki” wiosny. Trochę szkoda, bo na kontynuację hitu Runic Games czekam niecierpliwie i nie będę ukrywał, że jest ona wysoko na mojej liście „gier, w które trzeba koniecznie zagrać w 2011 roku”. No nic... ten poślizg przynajmniej pozwoli złapać oddech i nabrać krzepy mojemu portfelowi, któremu w najbliższych miesiącach zafunduje tak intensywny trening, że biedak schudnie nie do poznania.

Ha! Za to interesujący jest powód przesunięcia premiery gry, w szczególności dla fanów teorii spiskowych związanych z negatywnym wpływem konsol na nasz umiłowany gatunek. Jak tłumaczy Max Schaefer w wywiadzie dla serwisu Digital Spy:

„Powiedziałbym, że projekt konsolowy [konwersja „Torchlight” na platformę Xbox 360 – przyp. Tokar], w szczególności konieczność wytężonej pracy nad jego interfejsem, zabrał nam trochę więcej czasu niż początkowo sądziliśmy. Dlatego też prawdopodobnie od teraz możemy mówić o lipcowej premierze „Torchlight II”. Jednakowoż nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki temu uzyskaliśmy trochę dodatkowego czasu na optymalizację gry oraz usprawnienia techniczne, które wprowadziliśmy w wersji na Xbox 360 i postanowiliśmy zaaplikować do „Torchlight II” na PC.

Czas ładowania poziomów znacząco się skrócił, a dzięki kilku przydatnym sztuczkom poprawiliśmy trochę animację i, będąc szczerym, wygląda to teraz naprawdę dobrze.”

Zatem do lipca, przynajmniej będzie w co grać podczas wakacyjnej spiekoty.

Zimowa Jazda Avangardowa II

Atrakcje ujAvnione

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już za trzy dni druga edycja mini konwentu Zjava. Dla tych, którzy niezbyt na bieżąco śledzą wydarzenia konwentowo-fandowmowe, warto przypomnieć, że Zjava to warszawski konwent skupiający się przede wszystkim wokół grania. Punkt główny to pokaźny gamesroom, zaopatrzony w pokaźną ilość planszówek, a ponadto nie zabraknie sesji RPG oraz turniejów.

avangarda, zjava, kownet

Dla wszystkich zainteresowanych mamy dobra informacje, gdyż dzisiaj pojawił się program imprezy, z którym można zapoznać się na stronie Zjavy.

Jak doskonale widać na załączonym obrazku, wśród atrakcji znalazł się pokaźny blok programowy, bogaty w prelekcje i warsztaty związane ogólnie rzecz biorąc "z graniem". Nic tylko iść i grać.

Dragon Age II

Uła... bardzo odważna i zuchwała teoria. Jestem mocno skonfundowany, w szczególności jeżeli porównujemy legendarną kontynuacje „Wrót Baldura”, z jednym z najbardziej kontrowersyjnych cRPG ostatnich lat. Nie ukrywam, że z rozrzewnieniem wspominam te upajające dni – Tronu Bhaala i Jona Irenicusa, gdy świat wiwatował na widok świetnej intrygi i znakomicie zarysowanych postaci. Czy glob będziecie klaskać jeszcze raz, tym razem na widok Czempiona Kirkwall? Czy jest na to szansa?

dragon age 2

Mike Laidlaw jest zdania, że owszem i to całkiem spora. Serwis News10 poprosił pracownika BioWare o to, aby porównał obie te produkcje i po chwili zastanowienia wyraził następującą opinię...

Konwenty

Kolejny BlizzCon zapowiedziany

Dodał: , · Komentarzy: 0

Chociaż ostatni BlizzCon odbył się całkiem niedawno, już zapowiedziano nowy. Będzie nudno i dennie jak zwykle, nie dowiecie się niczego nowego, nie zobaczycie niczego ciekawego. Koniec newsa.

blizzard, blizzcon

Dobra, tak na serio, to...

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Jeżeli chodzi o kwestię nowin, to BioWare wysoko ustawił dziś poprzeczkę i tylko szaleniec mógłby się zmierzyć z takim wyzwaniem. Polacy jednak słyną ze swej fantazji i honoru, więc ku radości wszystkich pasjonatów gatunku, rękawicę postanowiło podjąć studio CD Projekt RED. Za pośrednictwem serwisu Gamespot i pod komendą generała Gopa, zdecydowało się uderzyć w samo serce fanów cRPG, zupełnie nowym fragmentem rozgrywki z „Wiedźmina 2”. Prawdziwie zabójczy ruch niczym szarża Husarii na niczego nie spodziewającego się przeciwnika.

Filmik prezentuje jedno z zadań pobocznych, które skupia się na odnalezieniu przyczyny tajemniczych zgonów. W tym celu dumny Geralt musi udać się do pobliskich katakumb i zbadać ciała pechowych ofiar nieznanego monstra. Skoro są podziemia, nie obejdzie się oczywiście bez ukazania nowego systemu walki, czarowania czy prezentacji aktywnej puazy. Pokazano też głośną „customizację” oraz udowodniono, że nawet najmniejsze zadanie poboczne, będzie kompletnie nieliniowe.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Touché, CD Projekt RED.

Dragon Age II
dragon age 2

Ojej… chyba będę musiał zaprzestać swojej kampanii nienawiści, jeżeli pójdzie tak dalej. W ostatnich miesiącach strasznie narzekałem, że BioWare w kulki sobie leci i jest zbyt tajemniczy w kwestii „Dragon Age II”. Tak w sumie było, więc marudzenie to było słuszne, aczkolwiek wszystko odwróciło się w tym tygodniu. Dlaczego? Wczoraj sądziłem, że o kontynuacji „smoczej sagi” napisałem dość dużo jak na ten tydzień – poinformowałem o wszystkich smacznych materiałach i potłumaczyłem trochę faktów oraz plotek. Generalnie byłem kontent, że Kanadyjczycy postanowili w końcu rozruszać ten wózek zwany „kampanią marketingową Dragon Age II” i czekałem na kolejne wieści do następnego poniedziałku.

No cóż, ku uciesze wszystkich, przyszły one znacznie wcześniej, bo dzisiejszego dnia. Sporo nowego materiału m.in. opis klasy wojownika i jego specjalizacji, kilka ciekawych wywiadów oraz parę nowych obrazków. Zatem, bez zbędnych ceregieli, weźmy się do roboty.

Ziemie Jałowe 2011

Informacja prasowa

Zainteresowanych aktywnym tworzeniem pierwszego w historii i unikalnego programu Ziem Jałowych, zapraszamy do działania. Poszukujemy prelegentów, prowadzących konkursów oraz autorów innych ciekawych inicjatyw. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 maja 2011. Masz własny, oryginalny pomysł? Swoje zgłoszenie, zawierające tytuł i szczegółowy opis atrakcji, prześlij nam za pomocą formularza kontaktowego. Szukamy propozycji nietuzinkowych, dopuszczamy projekty nawet ekscentryczne, ale realne.

Dla prowadzących przewidziana jest zniżka przy akredytacji w wysokości 5 złotych za godzinną atrakcję.

Wczytywanie...