Filmy fantastyczne

Sobota na wodzie

Dodała: , · Komentarzy: 0
wodny świat

No skoro wczoraj pisałam o filmowych smaczkach dla lubiących fantastykę, wstyd nie napisać dzisiaj ;). A dzisiaj TVP1 o 20.20 (dla tych, którzy nie lubią meczy) wyemituje "Wodny Świat" Kevina Reynoldsa!

Nieco wcześniej na Canal+ Film obejrzeć będziemy mogli koreańskie sci-fi pt. "The Host Potwor". A dla tych, którzy lubią azjatyckie o 23.40 na HBO2 proponuję "Nieodebrane połączenie". Na Kino Polska w bardziej swojskim klimacie "Wilczyca" o 21.55, a Movies 24 o 22.00 zaprasza na horror "Szpikulec". A na zakończenie gratka dla nocnych marków – o 0.45 na Polsacie "Mroczne miasto" – sci-fi i o 2.45 na TVP1 wilkołaczy horror z Wielkiej Brytanii "Wśród wilków".

Two Worlds 2
beta test

Niecierpliwie wyczekujesz premiery „Two Worlds II”? Data 17 września jest zaznaczona na Twoim kalendarzu grubym, czerwonym markerem? Może chciałbyś wypróbować ten głośny tytuł na długo przed tysiącami graczy i zadać jakieś niewygodne czy frapujące pytanie twórcom? Reality Pump daje Ci taką szansę.

Co trzeba zrobić? Przede wszystkim musisz ruszyć swój leniwy zadek i odpalić procesy w mózgu odpowiedzialne za kreatywne myślenie. Wiem, przy takich temperaturach to praktycznie niemożliwe, lecz należy pamiętać, że ten wysiłek może przynieść w przyszłości dorodne frukta. Następnie trzeba wykoncypować jakieś atrakcyjne zgłoszenie, które zaintryguje facetów z Reality Pump. W tym Krakowie to zapewne chłopaki nie mają klimatyzacji, przez co są mocno niecierpliwi, więc trzeba być jeszcze konkretnym i odpowiednio pochwalić się swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami.

Kolejnym krokiem jest wysłanie swojej kandydatury na maila test@realitypump.pl lub, jeżeli perspektywa rejestracji na Facebooku nie wywołuje u Was swędzącej i nieprzyjemnej wysypki, na ten adres. Potem? Pozostaje cierpliwie czekać, aż pracownicy studia łaskawie się z Tobą skontaktują i omówią szczegóły dotyczące testów. Oferta skierowana jest do wszystkich – nieważne czy mieszkasz w Pcimiu Dolnym, czy w Suwałkach, bądź jesteś niepełnoletni (w tym przypadku wymagana jest jednak zgoda rodziców).

Testy odbędą się w terminie 12 lipca – 13 sierpnia. Uczestnicy, prócz wspomnianego pogrania w „Two Worlds II” i możliwości rozmowy przy „jasnym pełnym” z twórcami, mogą liczyć na poczęstunek, masę gadżetów, podziękowania w napisach końcowych, a nawet… pracę. Spróbować chyba nie zaszkodzi?

Fable 3
fable iii, interakcja

Żadną tajemnicą nie jest, że Peter Molyneux tworząc serię „Fable” chciał dać nam niespotykaną dotąd wolność wyboru i swobodę postępowania. Pragnął także, abyśmy stali się prawdziwymi mieszkańcami Albionu – brali aktywny udział w życiu społeczności, a nie się od niej odcinali. Zawierali nowe przyjaźnie, bądź robili sobie nowych wrogów. Jak to w realnym świecie, każda decyzja ma swoje skutki i warto wcześniej przemyśleć komu powiedzieć komplement, a komu podłożyć świnię.

Generalnie owa informacja będzie traktowała o powyższym aspekcie rozgrywki. No z grubsza… Po radosnej i przaśnej eksterminacji populacji wilków albiońskich, tym razem Lionhead przygotował dla nas bardziej idylliczny filmik. Mowa oczywiście o interakcji z obywatelami krainy, przez jednych uważaną za okropnie sztuczną i całkowicie nieprzemyślaną. Natomiast inni sądzą, że owy element dodaje „Fable” niespotykanego nigdzie indziej smaczku.

Tak czy siak, materiał znów balansuje na granicy kontrowersji i co wrażliwsze osoby niech sobie go lepiej odpuszczą. Niektórych może zniesmaczyć widok dwóch radośnie biegających facetów trzymających się za „śliczne, miękkie rączki” czy… pierdnięcie komuś w twarz. Pamiętajcie, oglądacie na własną odpowiedzialność!

Filmy fantastyczne

Fantastyczny piątek w... telewizji

Dodała: , · Komentarzy: 6

Żar leje się z nieba, a wakacyjne lenistwo ogarnęło niemal wszystkich. Pamiętajcie jednak, że nie dla wszystkich wakacje to dwumiesięczny weekend. Jeżeli zaś nie macie żadnych wakacyjno-imprezowych planów na dzisiaj zapraszamy przed... telewizory. Producenci telewizji bowiem postanowili ściągnąć tego wieczora przed telewizory fanów fantastyki. I tak oto TVN na mundialową modłę zaprasza dzisiaj o 20.00 na Władcę Pierścieni: Drużynę Pierścienia. Jednak to dopiero czubek filmowej góry, która czeka w programie.

telewizja
Star Wars: The Old Republic

Imperium atakuje!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na naszym kanale YouTube pojawiło się aż pięć nowych tłumaczeń filmików z gry Star Wars: The Old Republic. Tym razem nie jest to dzieło jednego, najpewniej jadącego na kwasie, członka redakcji, ale pięciu – po jednym na każdy filmik. Prezentujemy więc wam cztery pozostałe Timeline Trailery oraz filmik ukazujący walkę, który pojawił się na targach E3 2010. Alfabetycznie dziękujemy: Al-Mahdiemu, eimyrowi, Eirin, kami i Lionelowi, a was zapraszamy do oglądania!

Guild Wars 2

Jon Peters, jeden z projektantów Guild Wars 2, przygotował ciekawy artykuł dotyczący leczenia i umierania w nadchodzącej drugiej odsłonie gry.

guild wars 2

Czytamy, iż do tej pory śmierć na polu walki wiązała się nie tylko z samym poczuciem bycia pokonanym, ale także z dodatkowymi karami. Wszyscy gracze Guild Wars doskonale znają karę za śmierć, która skutecznie osłabiała naszą postać i w pewnym momencie pozbawiała sensu dalsze wysiłki w pokonaniu przeciwników. Tym razem mamy otrzymać coś na wzór "trybu ostatniej szansy".

Dzięki niemu otrzymamy do dyspozycji pewną liczbę dodatkowych potężnych umiejętności, które mogą zostać użyte przeciwko przeciwnikowi, zwiększając tym samym szansę na przeżycie. Gracz w tym trybie nadal jest celem ataków, co ostatecznie doprowadzi do stanu, gdzie będzie mógł tylko zostać wskrzeszony przez innego gracza lub będzie mógł udać się do punktu nawigacyjnego.

Tłusty Czwartek

Nie wierzę! To nie może być prawda! Wrobiły nas, dacie wiarę?

Dokładnie dwa tygodnie temu redakcję GameExe dotknęło niewyobrażalne szczęście – zamaskowane brukselki-terrorystki napadły na nas, pokonały w mgnieniu oka i porwały Eirin. Czy mogło być piękniej? Początkowo świętowaliśmy całe dnie i całe noce (przyczyna braku Tłustego Czwartku tydzień temu), jednak całkiem niedawno coś się w nas odezwało. Wstyd się przyznać, ale zaczęliśmy tęsknić... To Nazin gadał sam do siebie i machał lewym uchem, to Tokar nie potrafił napisać newsa, co w jego przypadku dziwną rzeczą jest. Courun z zaskoczenia uciął sobie dwa palce, a Ati przyjęła postawę żółwia i zamknęła się w sobie.

Tłusty Czwartek
Dragon Age II
dragon age 2, game informer

Tak, kolejna branżowa tajemnica poliszynela została rozwiana. Co prawda informacja ta była pewniejsza niż podatki czy śmierć, ale zawsze to miło usłyszeć od Electronic Arts, że prace nad „Dragon Age 2” trwają w najlepsze, nie?

Póki co wiemy niewiele, gdyż oficjalna strona żadną encyklopedią na temat sequela nie jest i świeci pustkami niczym sklepy spożywcze w PRL. Ot kilka frazesów oraz dwa szkice koncepcyjne. Więcej informacji zapewne poznamy na zbliżających się targach Gamescom, podczas konferencji prasowej EA (odbędzie się 17 sierpnia), na której to zostanie zaprezentowany pierwszy zwiastun kontynuacji.

Co wiemy na dzień dzisiejszy? Jak podaje redakcja pisma „Game Informer” nowa przygoda rzuci nas daleko poza granice dobrze znanego nam Fereldenu, do zupełnie innego kawałka Thedas. Pokierujemy również zupełnie innym herosem, a więc od początku będziemy musieli przemierzać wysłużoną drogę od zera do bohatera. Blach!

Allods Online

I zadrżały allodia w posadach...

Dodał: , · Komentarzy: 3

I nastąpiło to, czego obawiali się liczni. Chociaż w większości kolejne łatki do MMO są miodem dla uszu użytkowników, gdyż wiąże się to zazwyczaj z wieloma udogodnieniami i rozwojem fabularnym, to nie jest tak w przypadku Allods Online. Z dobrze zapowiadającego się tytułu, któremu wielu dawało szansę na zastąpienie słynnego World of Warcraft, stworzono kolejną sieciówkę, wyłudzającą na każdym kroku pieniądze od graczy. Ale zacznijmy od początku.

Książki fantastyczne
okładka

Bardzo mi miło poinformować, że wraz z tą chwilą na GameExe pojawił się nowy artykuł. Wszystko za sprawą wydawnictwa Galeria Książki, które umożliwiło naszemu redaktorowi, Nazinowi, wypełnienie Misji Ambasadora. Na czym polegała? Jakie były wrażenia? Tego nie wie nikt. Po wszystkim pozostała jedynie świeżutka recenzja, którą serdecznie polecam przeczytać!

Seria zatytułowana "Trylogia Zdrajcy" rozpoczyna się dwadzieścia lat po zakończeniu "Trylogii Czarnego Maga". Kilka postaci powraca, kilka zostaje dodanych, pojawia się m.in. Lorkin – syn Sonei. Jak to w zwyczaju Trudi Canavan bywa, całość obserwujemy z kilku różnych, przeplatających się wzajemnie punktów widzenia. Lorkin jest jednym z nich, na równi z Soneą, Dannylem oraz Cerym. Historia Cerego zakleszcza się z tą Sonei, ona z kolei z tą Lorkina, a ta z historią Dannyla. Skoki pomiędzy perspektywami są częste, a to, że nie wszystkie są równie ciekawe, powoduje, iż chce się przeczytać czyjś punkt widzenia szybciej tylko dlatego, aby powrócić do tego bardziej interesującego.

Wczytywanie...