Misja Ambasadora - Trylogia Zdrajcy #1

Misja Ambasadora
Ocena użytkowników
7 Średnia z 7 ocen
Twoja ocena

Sequel do Trylogii Czarnego Maga

Sonea jest przerażona, kiedy jej syn, który właśnie ukończył studia, postanawia dołączyć do grupy Ambasadorów Gildii, wybierających się do Sachaki. Kiedy nadchodzi wiadomość, że zaginął, Sonea chce koniecznie ruszyć na poszukiwania, ale nie może opuścić miasta, nie łamiąc prawa zabraniającego czarnym magom opuszczania Imardinu.

Kiedy pojawia się u niej Cery, prosząc o pomoc, ponieważ większość jego rodziny została zamordowana, Sonea dowiaduje się, że w półświatku od lat toczy się śmiertelna wojna między Złodziejami. Podejrzane przypadki śmierci sprawiają, że Gildia zaczyna się martwić, czy przypadkiem nie ma do czynienia z dzikimi magami.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Misja Ambasadora" jest pierwszą częścią "Trylogii Zdrajcy" stanowiącą sequel "Trylogii Czarnego Maga" autorstwa Trudi Canavan. Po niezbyt udanym prequelu – "Uczennicy Maga" – miałem przynajmniej nadzieję na dobrą kontynuację, ale pierwszą część można jednym słowem określić co najwyżej jako przeciętną. Seria zatytułowana "Trylogia Zdrajcy" rozpoczyna się dwadzieścia lat po zakończeniu "Trylogii Czarnego Maga". Kilka postaci powraca, kilka zostaje dodanych, pojawia się m.in. Lorkin – syn Sonei.... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Łotr
    #2 Łotr
  • Królowa Zdrajców
    #3 Królowa Zdrajców
Wczytywanie...