Dragon Age II
dragon age 2

15 lipca to dla Polaków dzień glorii i chwały. Oto cnotliwy i bohaterski król Władysław Jagiełło rozbił w walnej bitwie pod Grunwaldem samego wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego – butnego Ulricha von Jungingena. Wydarzenie to ukazało siłę oraz solidarność naszego narodu i nacji sprzymierzonych w obliczu rażącej niesprawiedliwości i zagrożenia tak umiłowanej przez nas wolności. Wiktoria umocniła też pozycję Polski na ówczesnej arenie międzynarodowej – wyniosła dynastię jagiellońską do rangi najważniejszej na kontynencie oraz sprawiła, że przez kilkaset lat absolutnie nikt nie śmiał negować potęgi naszego królestwa. Do rangi symboli tej chwalebnej bitwy urosły „dwa nagie miecze” i rzucenie przed obliczem polskiego władcy 51 chorągwi krzyżackich.

Kto by pomyślał, że blisko 600 lat później i to do tego w tym samym dniu, nasi niemieccy przyjaciele podarują nam równie wartościowe zdobycze. Jednakowoż zamiast „wojny polsko-krzyżackiej” otrzymaliśmy świeże informacje o „Dragon Age 2”. Zamiast pary nagich mieczy otrzymaliśmy dwa nowe screeny z gry, a sztandary zastąpiły szkice koncepcyjne (w liczbie dziewięciu).

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek #58 – Zielono mi

Dodał: , · Komentarzy: 6

Zabierając się za tego newsa, myślami byłem przy piosence, którą pewnie każdy z Was choć jeden raz w życiu słyszał, a jej fragment brzmi: "Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę Ci dam, nic gorszego na świecie, la la la...", dobrze mówię?

Powiem Wam szczerze: przeżyłem spotkanie oko w brukselkę z brukselkami-terrorystkami, zniosłem wiele torturo-rozmów z Kiyuku na GG, ba, nawet nie uciekłem przed rządami miłościwie panującego nam swego czasu Strażnika, jednak tego znieść nie mogę! Tego okropnego kłamstwa! Pamiętacie słynne ostatnio porwanie Eirin? Że niby brukselki-terrorystki, że niby tajna baza, pfff... Brednia, bzdura i fotomontaż! Oszukała nas! Już wszystko wiemy!

Tłusty Czwartek
Falkon 2010

Cyberpunkowy konkurs literacki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Zapraszamy do wzięcia udziału w CYBERPUNKOWYM KONKURSIE LITERACKIM. Dla autorów/autorek najlepszych tekstów przygotowaliśmy wejściówki na Falkon 2010, książki oraz publikację w informatorze konwentowym, który otrzyma każdy uczestnik Falkonu 2010, lub na oficjalnej stronie internetowej konwentu.

Do dnia 15 września 2010 roku należy wysłać na adres: badowski.krzysztof@gmail.com opowiadanie o tematyce kryjącej się pod pojęciem CYBERPUNK, nawiązującym do tegorocznej konwencji Cyber Falkonu 2010. Temat konkursu można potraktować zarówno dosłownie, jak i metaforycznie.

Teksty prosimy wysyłać w załączniku; w e-mailu prosimy również o podanie swoich danych do korespondencji. Tekst musi zmieścić się w przedziale 10 – 35 tysięcy znaków (ze spacjami). Jedna osoba może wysłać tylko jedno własne opowiadanie, które weźmie udział w konkursie. Nie przewidujemy ograniczeń wiekowych dla uczestników konkursu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 września 2010 r.

Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że WENA zaloguje się w Waszych umysłach!

Falkon 2010 czyha na Was od 11 do 14 listopada w Lublinie! Więcej na stronie konwentu.

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Bardzo mi miło poinformować, że wraz z tą chwilą na GameExe pojawił się nowy artykuł. Wszystko za sprawą człowieka znanego jako Al-Mahdi, który specjalnie dla Was napisał interesującą zapowiedź gry Deus Ex: Human Revolution. Nie pozostaje mi nic innego, jak serdecznie zachęcić Was do zapoznania się z świeżutką lekturą!

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Seria Deus Ex, mimo swojej popularności za granicą, jest raczej słabo znana w kraju naszym, Polsce, w porównaniu do tytanów gatunku RPG, takich jak obie części Baldur’s Gate, serii TES czy ostatnio gier spod sztandaru Mass Effect lub Dragon Age. Jest jednak przez wielu graczy ubóstwiana i to nie tylko z powodu "boskiego" tytułu, lecz także ze względu na dowolność i swobodę, którą podobno nie cechuje się żaden inny cRPG. Jestem nawet skłonny się zgodzić z tym poglądem; nawet w Morrowindzie były zadania, które zawsze robiło się tak samo, bo tak trzeba i inaczej się nie da. W DE tak nie ma i nigdy nie było – można było chociażby ukończyć grę tylko za pomocą dialogów i skradania się bądź jako członek dowolnej frakcji albo żadnej frakcji w ogóle.

GameExe View

Incepcja na GEV!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z powodu zbliżającej się premiery filmu Incepcja (30 lipca) na naszym kanale YouTube pojawiło się siedem trailerów z tej produkcji. Możecie je obejrzeć dzięki pracy eimyra oraz mojej skromnej osoby. Jakby było wam mało, to na deser wujek Lionel przygotował dla was tłumaczenie zwiastuna StarCraft II, w którym to pokazani są Zergowie. Zapraszamy do oglądania!

Tajemnice Smallville

Wieści ze Smallville

Dodał: , · Komentarzy: 0
filmy, smallville

Superbohater nigdy nie śpi, by bronić niewinnych przed złoczyńcami. Mówiąc prościej i na temat – pora na kolejną porcję informacji odnośnie serialu Smallville, w Polsce wyświetlanego jako Tajemnice Smallville.

Na początek krótka, ale dość znacząca informacja – John Schneider pojawi się w pierwszym odcinku nowej serii ("Lazarus"), jak też w jeszcze jednym w drugiej części sezonu. Czyżby Clarka Kenta czekała rozmowa ze zmarłym ojcem? W końcu spadający z dachu bohater jest umierający, a któż wie o śmierci więcej, jak nie Jonathan? Póki co nic więcej nie wiadomo, ale bez obaw – w końcu się dowiemy, lub też poczekamy do 24 września, kiedy to zostanie wyemitowany "Łazarz".

Za pośrednictwem KryptonSite poznaliśmy już reżyserów dwóch pierwszych epizodów. Odcinek rozpoczynajacy cały sezon, czyli "Lazarus", wyreżyseruje Kevin Fair, zaś drugi, którego tytuł dotąd nie został ujawniony, Glen Winter.

Fani serialu w Stanach Zjednoczonych z niecierpliwością czekają na tegoroczny Comic-Con, na którym nie zabraknie oczywiście panelu poświęconego Smallville. Czy i w tym roku możemy spodziewać się ważnych gości? Odpowiedź znajdziesz w rozwinięciu newsa.

Dungeons&Dragons
dragon

W 389 numerze płatnego miesięcznika Dragon przeczytamy drugą część artykułu o psionikach.

W poprzedniej części autor, Robert J. Schwalb, wprowadził czytelników w samo pojęcie psioniki, by następnie przedstawić kilka ras posługujących się tą niezwykłą kontrolą umysłu. Druga część ma kontynuować tę myśl, ukazując nam sposób nabywania tych interesujących umiejętności.

Okazuje się, że adepci psioniki nie zawsze uczęszczają do wielkich akademii i innych magicznych szkół – wędrują po świecie, starając się zwielokrotnić już posiadane umiejętności. Spotkać ich można chociażby w Podmroku, gdzie samotnie przemierzają znaczne odległości i starają się przeżyć w niegościnnym środowisku.

Robert J. Schwalb pokaże zatem, iż psionicy to nie tylko wykwalifikowani magowie, którzy poświęcają lata na magiczny trening w znanych bardziej lub mniej placówkach, ale także tajemniczy podróżnicy, którzy wybrali samotną ścieżkę kształcenia, wędrując po wielu fantastycznych krainach.

Więcej o 389 numerze Dragona przeczytacie pod tym adresem.

Konwenty

Na sobotę, 17 lipca, o godzinie 8:20 przewidziano zbiórkę dla wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w LXXXI Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen z Wrocławia.

wroclawskie spotkanie star wars, logo

Będzie to kolejna wyjazdowa impreza, która zawędruje do podwrocławskiej Raduni. W programie, oprócz oczywistego zwiedzania tamtejszych okolic, rozmowy na temat Tatooine II, Innych Sfer 2010, Projektu Endor oraz podziale pieniędzy za DF.

Organizatorzy proszą o zabranie aparatów, ochrony na głowy i dużo picia (z racji zabójczych upałów) oraz wygodnego obuwia – wbrew pozorom wszelkiego rodzaju klapki, sandałki i japonki są tu odradzane.

To jednak nie koniec niespodzianek. Przygotowano wieczorną imprezę na piątek, 16 lipca. O 19:00 rozpocznie się integracyjne ognisko ze stowarzyszeniem Wielosfer na Wyspie Opatowickiej we Wrocławiu. Więcej szczegółów na ten temat pojawić się ma już wkrótce. Wiadomo jednak, iż w razie pogorszenia się pogody przewidziano przeniesienie spotkania na niedzielę lub też odwołanie wycieczki i zwykła wyprawa do „Globetrottera”.

W rozwinięciu newsa informacje dotyczące transportu oraz kosztów podróży.

Runes of Magic

Północna Knieja Janost bez tajemnic!

Dodał: , · Komentarzy: 0
północna knieja fornost, runes of magic

Z radością informujemy, że dzięki uprzejmości Frogster Interactive nasz serwis opublikował dzisiaj na swych łamach ekskluzywny artykuł dotyczący Północnej Kniei Janost, jednego z obszarów dostępnych w grze MMO Runes of Magic.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co ciekawego żyje w Północnej Kniei Janost, jakie wydarzenia widziała i co można w niej jeszcze odkryć, zapraszamy do przeczytania artykułu, który znajduje się tutaj!

Dragon Age II

„Dragon Age 2” – pierwsze screeny

Dodał: , · Komentarzy: 3
dragon age 2

Los nie jest dziś dla nas łaskawy. Mimo że mamy już godziny mocno wieczorne, termometry nadal wskazują temperaturę 30 stopni Celsjusza. Na dodatek za niespełna godzinę rozpocznie się wielki finał mistrzostw świata, który na dobre rozgrzeje emocje blisko 700 milionów ludzi i podniesie słupek rtęci o kolejne kilka kresek. Przewalone jak w ruskim czołgu? Może być gorzej?

Owszem, gdyż blog GreyWardens.com przyszykował dla fanów cRPG niespodziankę, która skutecznie podniesie ciśnienie przed monitorami. Pierwsze screeny z „Dragon Age 2”. Według BioWare grafika w ich najnowszym dziecku ma być „super gorąca”, a więc udar gwarantowany. Jesteście na to gotowi?

Wczytywanie...