Inne gry RPG

Koniec papierowego WoDa?

Dodała: , · Komentarzy: 0
wod: mirrors

W podręczniku World of Darkness: Mirrors zamieszczono oświadczenie, według którego tenże będzie ostatnim drukowanym dodatkiem do śmiertelniczej linii Świata Mroku. Czy to oznacza koniec sławnej wampirzej serii?

Na szczęście nie. Na pojedyncze wydania, za pomocą wynalazku Gutenberga, czekają jeszcze Mag, Wilkołak i Wampir. Późniejsze będzie można dostać w wersji PDF z opcją drukowania na żądanie. Czyżby s-f zawitało między rpgowe czcionki? Jak Wam się widzi takie rozwiązanie?

Konwenty

Najnowsze wieści dotyczące Zlotu Arda

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

zlot arda

W związku z dużym zainteresowaniem Zlotem Arda 2010 pragniemy poinformować, że zapisy na imprezę zostały przedłużone do końca lipca. Wszyscy, którzy jeszcze nie zdecydowali się na przyjazd na Zlot, mogą jeszcze spokojnie podjąć decyzję. W szczególnych przypadkach będzie istniała też możliwość zapisania się bezpośrednio na miejscu Zlotu, jednak należy pamiętać, że zapisanie się do wybranego plemienia wymaga skontaktowania się z jego opiekunem.

Równocześnie chcielibyśmy poinformować, że z naszej strony internetowej można już pobrać dokumenty niezbędne do udziału w Zlocie. Oprócz regulaminu i zasad gry, zamieściliśmy także formularz rejestracji na Zlot oraz zgodę rodziców na udział niepełnoletniej osoby w konwencie.

Można także dokonywać już wpłat za Zlot. Dane do przelewu podane są na naszej stronie internetowej. Przypominamy, że koszt tegorocznego Zlotu Arda 2010 wynosi 45 zł i pokrywa cenę noclegu na polu namiotowym oraz rekwizytów i nagród przyznawanych w konkursach.

Wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się na przyjazd na Zlot Arda, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną i zadawania wszelkich pytań na forum.

Fable 3
fable iii, wilk

Biedne wilczki. W końcu to one, obok szczurów w piwnicach brudnych spelun i goblinów w wilgotnych jaskiniach, są najczęściej wyżynanymi istotami przez niedoświadczonych chłystków, pragnących stać się bohaterami krain oraz ulubieńcami dziewic. Co one są komu winne tego nie wiem, ale zawsze do mieszka trafi kilka monet za przyniesienie łba przywódcy stada starszemu jakiejś wiochy czy oprawienie skóry i sprzedanie jej pewnemu dzianemu handlarzowi. Potem nagle jakiś urzędas dziwi się, że wilki wymierają.

Każdy cRPG musi też zawierać zadanie ze smarkiem, który przez nieuwagę rodziców, wybrał się na spacer do jakiegoś diabelnie niebezpiecznego miejsca i najlepiej, żeby na dworze szalała zamieć czy inny orkan. Kto musi ciągle sprzątać ten bałagan? Oczywiście my. Nie inaczej jest w „Fable III”, gdzie na prostym przykładzie niezbyt oryginalnego zadania, postanowiono zaprezentować system walki zawarty w tytule. Uczucia mam mocno mieszane.

Książki fantastyczne

Abyście mogli być na bieżąco z nowościami ze świata literatury i literatów, przedstawiamy kilka krótkich informacji na temat dwóch wybitnych autorów fantasy – Stephena Kinga i Neila Gaimana.

stephen king, zdjęcie, osoba, john d. brancato neil gaiman

Pierwszy uzyskał wysoką lokatę w prestiżowym rankingu, a kolejna z jego powieści doczeka się ekranizacji. Drugi otrzymał niedawno dwie ważne nagrody oraz wypowiedział się na jeden z kluczowych dla fantastyki tematów.

Inne gry RPG

Snajper w Klanarchii

Dodała: , · Komentarzy: 0

Ekipa Klanarchii udostępniła swoim graczom całkiem nowy archetyp do gry. Poznajcie snajpera, jednostkę wyszkoloną w biegłym posługiwaniu się licznymi rodzajami kusz, zdolną zabić wroga jednym, celnym strzałem. Podoba wam się?

klanarchia, snajper
Blood Bowl: Legendary Edition

Kolejne doniesienia z murawy. Tym razem do krwawej jadki na boisku dołączą Pro Elfy oraz Ogry.

Podobnie jak Leśne Elfy, nowe szpiczastouche są zwinne i szybkie, lecz o wiele bardziej wytrzymałe na bloki i brutalne ataki niż ich kuzyni. Dzięki ich wyspecjalizowanym zawodnikom, wiele razy wygrywały trudne starcia.

Drużyna Ogrów przedstawia charakterystyczny dla tej rasy sposób bycia – brutalna siła, szał krwi i żądza mordu. Nic nie jest w stanie powstrzymać rozwścieczonego Ogra będącego w amoku, nawet sam trener, więc miej się na baczności, bo trudno utrzymać ich w ryzach.

Walka o puchar Blood Bowl: Legendary Edition rozpocznie się już pod koniec tego roku. Zapowiada się iście krwawe widowisko. Poniżej prezentujemy kilka screenów prezentujących obie rasy na murawie oraz nowy stadion – okręt wojenny.

Grim Dawn

Podsumowanie czerwcowe

Dodał: , · Komentarzy: 2

Niedawno skończył się czerwiec, więc warto ujawnić kilka screenów z tego miesiąca z Grim Dawn. Przedstawiają one krajobrazy, by tym razem zwrócić waszą uwagę na poziom graficzny środowiska naturalnego oraz zmian atmosferycznych.

grim dawngrim dawn
Runes of Magic

“Zamek Warnorken” otwarty!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

runes of magic, zamek warnorken

Frogster opublikował właśnie najnowszą aktualizację o nazwie "Zamek Warnorken", stanowiącą część Chaptera III Runes of Magic. To obszerne rozszerzenie dodaje wiele nowych funkcji oraz oddaje w ręce graczy zestaw zupełnie nowych możliwości. Między innymi, można będzie teraz udowodnić swoją odwagę w nowej sześcioosobowej instancji, trenować własne wirtualne zwierzątka oraz korzystać z długo oczekiwanej opcji jazdy dwuosobowymi wierzchowcami.

Wraz z nową aktualizacją, sześcioosobowe grupy śmiałków będą mogły uczestniczyć w pasjonujących turniejach, organizowanych na "Arenie Warnorken" przez okrutnego Barona Reuena von Jurę. Opcja ta będzie dostępna w zupełnie nowej instancji dla graczy, których postacie osiągnęły poziom 58. Ponadto, w Południowej Kniei Janost poszukiwacze przygód będą mogli wziąć udział w dwóch nowych Potyczkach Otwartych – w misjach tych gracze poprzez uczestnictwo w wieloosobowych bitwach, będą dążyli do osiągnięcia wspólnego celu.

Książki fantastyczne

"Oblężenie Macindaw" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar możecie przeczytać recenzję kolejnego tomu serii "Zwiadowcy" pt. "Oblężenie Macindaw". Po raz kolejny Tamc. ujawnia mocne i słabe strony lektury. Zapraszamy do czytania!

oblężenie macindaw

Każdy, kto czytał wszystkie książki z serii "Zwiadowcy", doskonale zdaje sobie sprawę, że piąty tom, pt. "Czarnoksiężnik z Północy", daleko odbiegał od pozostałych części. Okazał się przeciętną lekturą, bez emocjonującego zakończenia, w której akcja urywa się w niezrozumiałym momencie, a najmocniejszą stronę stanowi fakt, że, w końcu, to "Zwiadowcy". I choć książkę czytało się całkiem przyjemnie, pozostaje pewien niesmak. Pierwszą okazję do rehabilitacji John Flanagan dostał wraz z premierą szóstego tomu pt. "Oblężenie Macindaw". Czy Australijczyk wykorzystał swą szansę?

Wszystko zaczyna się od przedstawienia Skandian, obozujących na nieznanych sobie ziemiach. Przewodzącego im Gundara, który zastanawia się, jak umożliwić swoim ludziom powrót na ojczyste ziemie, odwiedza oczekiwany przez czytelników Will. Wizyta młodego zwiadowcy nie jest przypadkowa; bohater zamierza uratować swą przyjaciółkę, Alyss, uwięzioną przez Kerena i jego zbójów w zamku Macindaw. Posępne zamczysko słynie z faktu, że bardzo trudno je zdobyć, mając nawet trzykrotnie większą przewagę liczebną. Niestety, na obecną chwilę to obrońcy zamku mają przewagę nad ludźmi, którymi dyryguje Will, dlatego każdy skandiański topór będzie mile widziany u boku młodego zwiadowcy. Warto wspomnieć, że Macindaw został zbudowany w bardzo ważnym ze strategicznego punktu widzenia miejscu – broni Araluen przed najazdami Skottów. Fakt ten wykorzystał Keren, który obiecał najeźdźcom oddać zamek za późniejsze tytuły i władzę. Czy Willowi uda się pokrzyżować ich plany? Z pomocą nadejdzie ktoś jeszcze. Nie myślcie jednak o potężnej armii z samym królem na czele, o nie. Willowi pomoże... Horace. Czy dwójka młodych bohaterów, wspierana przez skromny oddział Skandian i "czarnoksiężnika" Malcolma, słynącego z robienia niewytłumaczalnych sztuczek, poradzi sobie z obrońcami Macindaw?

Czytaj dalej...

Wczytywanie...