Game Exe

Dwa nowe konkursy na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niezmiernie mi miło ogłosić, że dzisiejszego dnia na łamach naszego portalu pojawiły się dwa kolejne konkursy. Co przygotowaliśmy dla Was tym razem? W puli nagród pierwszego z nich, zorganizowanego dzięki uprzejmości firmy Cenega Poland, znajdują się cztery egzemplarze gry pt. "Divinity 2: Ego Draconis". Jak je zdobyć? Nic prostszego – wystarczy wziąć udział w konkursie, odpowiedzieć na sześć prostych pytań i liczyć na szczęście. Nie zwlekajcie!

Następny konkurs to zupełnie inna bajka, bowiem w jego puli nagród ukryliśmy aż 150 kluczy do zamkniętej bety gry "Rappelz", ufundowanych przez Gala Networks Europe. Na drodze do sukcesu stoją jedynie trzy banalne wręcz pytania, więc nie marnujcie czasu – klucze czekają, a czekać wiecznie nie będą!

Książki fantastyczne

Spotkanie z Rafałem Kosikiem

Dodała: , · Komentarzy: 0

25 października o godzinie 17.30 w Domu Kultury Rakowiec (ul. Wiślicka 8, Warszawa) odbędzie się spotkanie z Rafałem Kosikiem autorem m.in. takich książek jak Mars czy serii Felix, Net i Nika.

W ramach Weekendu z Fantasy będzie można również dowiedzieć się nieco o różnych systemach gier bitewnych oraz karcianych. Cała impreza zacznie się już o 11.00, natomiast o godzinie 19.00 zaplanowano koncert muzyki celtyckiej w wykonaniu zespołu Danar. Więcej informacji znajdziecie na stronie Domu Kultury Rakowiec.

Game Exe

Zwycięzcy książek pt. "Królowa Ciemności"

Dodał: , · Komentarzy: 2

Pragnę uroczyście poinformować, że parę chwil temu udało nam się wspólnie wybrać czwórkę największych szczęściarzy spośród wszystkich uczestników zakończonego wczoraj konkursu, w puli nagród którego znajdowały się cztery egzemplarze książki pt. "Królowa Ciemności".

Lista zwycięzców:

  • Beata S. z Rumii
  • Alicja Sz. z Reszla
  • Róża R. z Grajewa
  • Konrad W. z Pasłęka

Serdecznie gratuluję, a zarówno zwycięzców, jak i pozostałych czytelników GameExe gorąco zachęcam do wzięcia udziału w innych konkursach, które znajdziecie w naszym konkursowym dziale!

Dungeons&Dragons

Bitwy Bohaterów: Drizzt

Dodał: , · Komentarzy: 0

W 171 numerze płatnego miesięcznika Dragon dane będzie naszej drużynie skrzyżować miecz z jednym z najsławniejszych wojowników Zapomnianych Krain.

dragon, drizzt, dungeons

Mowa tu oczywiście o drowim renegacie Drizzcie Do'Urdenie. Artykuł skupi się na sytuacji, gdy ten wyśmienity wojownik zechce pokrzyżować nasze plany. Czy cały świat wstrzyma swój oddech, gdy na mroźnej Północy do pracy znów zostaną zaprzęgnięte sławne dwa sejmitary? Odpowiedź poznamy w 171 numerze Dragona.

Pełny spis zawartości tego numeru znajduje się pod tym adresem.

Dragon Saga

Halloween w Dragonica

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Ciężko znaleźć grę MMO, która nie zrobiłaby absolutnie nic w taki mroczny dzień, jakim jest Halloween. Dragonica także nie jest wyjątkiem. Większe miasta w grze zostały lekko stuningowane za pomocą licznych dyń, lampionów i innych dekoracji. Dodano nowe zadania, umożliwiające zdobycie specjalnych, stylizowanych broni. Po wielu lokacjach buszują nowe bestie, w tym wilkołaki, mroczne dynie oraz wampiry. Impreza trwa od 22 października do 5 listopada. Jest oczywiście darmowa, jak cała gra z resztą. Życzymy miłej zabawy!

Dragonica Dragonica
Książki fantastyczne

Utracony Tron już w księgarniach!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Smoki coraz bardziej majaczą na horyzoncie. Do europejskiej premiery Dragon Age: Początek zostały zaledwie 2 tygodnie. Dla zniecierpliwionych fanów najnowszej produkcji BioWare-u wydawnictwo Fabryka Słów przygotowało świetny substytut w postaci powieści "Dragon Age: Utracony Tron", będącej prequelem do wydarzeń z nadchodzącej gry. Poznacie w niej losy Marica, który nieoczekiwanie musi stanąć na czele rebelii i wyzwolić Ferelden spod panowania Cesarstwa Orlais. Zachęcam do zapoznania się z tą powieścią!

Północ-Południe

Bardzo mi miło poinformować, że dzisiejszego dnia na naszym portalu pojawił się kolejny tekst. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Powergraph, nasz redaktor, Tokar, mógł specjalnie dla Was zrecenzować książkę pt. "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – Południe". Jeśli chcecie przekonać się, jaki prezentuje poziom, nie zwlekajcie dłużej i przeczytajcie świeżutką recenzję. Serdecznie polecam!

okładka

To jednak nie wszystko, bowiem dla tych, który uznali tytuł za godny uwagi, wspólnie z wydawnictwem Powergraph przygotowaliśmy konkurs, w którym na największego szczęśliwca czeka egzemplarz książki Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – Południe". Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w konkursie!

Risen

Jesień zawitała na Wyspie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dobrze zatem... jesień przybyła na wyspę. Tropików więcej nie zobaczymy, palm na wyspie już nie ma. Skoro za oknami mamy smutę, to i niechaj Inkwizytor uświadczy skutków jesieni.

autumn in risen, mod, jesień, risen

Po zainstalowaniu moda całość gry stała się o wiele mroczniejsza, nie ma tylu jasnych kolorów, została tylko zanikająca przyroda.

Mod do ściągnięcia tutaj.

Trochę screenów w rozwinięciu.

Fable 3

Fable III z Natalem i mikrotransakcjami

Dodał: , · Komentarzy: 0

W czasie londyńskiej gali BAFTA Peter Molynuex zdradził bardzo ciekawe informacje o nadchodzącym wielkimi krokami Fable III. Poinformował, że jego flagowy tytuł będzie korzystać z zaprezentowanego już Natala. Dodatkowo jako jedna z pierwszych produkcji cRPG będzie zawierać system mikrotransakcji.

W przypadku Natala nie można nic stwierdzić na obecną chwilę, gdyż Molyneux nie chciał ujawnić nawet najmniejszych informacji na jego temat. Podpowiedzią wydaje się tu być Milo, czyli zaprojektowana właśnie przez Lionhead Studios aplikacja prezentująca na targach E3 możliwości najnowszego kontrolera Microsoftu.

Mikrotransakcje z kolei zostaną przedstawione w trzeciej części Fable w formie zintegrowanego z grą sklepu. Molyneux jako przykład podał specjalne rodzaje broni, które będą do zdobycia po uiszczeniu opłaty w wysokości 1 euro. Wymienione zostały też nowe krainy, co oznacza, że mikrotransakcje obejmą też większe dodatki DLC.

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek #35 – Nakarmić czy nie nakarmić?

Dodał: , · Komentarzy: 2

Jak pewnie zauważyliście ostatnio, GE po prostu błyszczy od ciągle dodawanych artykułów. Tak między nami to troszeczkę mnie to martwi, bo nie chcę za dużo się nasycać i nie móc zimą w ogóle przemieszczać z powodu nadwagi. Ale to tylko moje obawy, bo przecież Wy musicie się najeść, jak co czwartek, nieprawdaż? Zacznijmy więc o czegoś lekkiego.

Jeden z naczelnych molów książkowych, Shasfana, przygotował kolejną recenzję. Tym razem to trzeci tom 'Kłamcy'. Drugi tom 'Godziny Czarownic' zrecenzował Courun Yauntyrr oceniając książkę naprawdę wysoko. Dla twardzieli, którzy pomimo dodatkowo serwowanych, kuszących kalorii chcą utrzymać super-hiper-mega sylwetkę dość obszerny artykuł o Xibaluku w dziale Age of Conan, autorstwa Ellesisa.

Więcej nie będzie, zmieniam zdanie, odchudzajcie się!

Tłusty czwartek
Wczytywanie...