Dragon Age: Początek

Kolejne konkursy!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie tylko GE, ale również i serwis filmweb przygotował coś dla wszystkich oczekujących premiery Dragon Age: Początek. Jeżeli nie wiecie, na czym pograć w grę po jej zakupieniu, to nadchodzi rozwiązanie! Jedną z nagród serwisu filmweb jest bowiem konsola XBOX 360 Elite. Inne nagrody to między innymi 10 zestawów myszy Logitech G9x wraz z powieścią "Dragon Age: Utracony Tron". Co trzeba zrobić? Tutaj chyba najwięcej popisać będą mogli się panowie, bo zadaniem jest stworzenie najseksowniejszej bohaterki, ale nie tylko, bo najstraszniejszy bohater jest drugą opcją. Do samego tworzenia trzeba wykorzystać Kreator Bohaterów do gry "Dragon Age: Początek". Prinstscreeny swoich prac można nadsyłać do 8 listopada na: dragonage@filmweb.pl.

Bitwa o Skandię

Dziś premiera "Bitwy o Skandię"!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Już dziś premiera czwartego tomu serii Johna Flanagana "Zwiadowcy", światowego hitu dla młodzieży, który od 35 tygodni utrzymuje się na liście bestsellerów "New York Timesa". "Bitwa o Skandię" to bezpośrednia kontynuacja przygód opowiedzianych w tomie "Ziemia skuta lodem" i zarazem ostatnia część powieści traktująca o najmłodszych latach Willa. Tym razem bohaterowie będą musieli połączyć siły z niedawnymi wrogami, by, ramię w ramię ze Skandianami, stawić czoła inwazji Temudżeinów.

bitwa o skandie, informacja prasowa

Kolejny tom serii, "Sorcerer of the North", rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach opisanych w "Bitwie o Skandię" i ukaże się już w lutym przyszłego roku. Wszystkich miłośników książek Flanagana, których nagabywania zmusiły nas do przyspieszenia cyklu wydawniczego, serdecznie pozdrawiamy :) Z żalem musimy poinformować, że wcześniej niż w lutym naprawdę nie damy rady...

Książki fantastyczne

Andrzej Sapkowski w Warszawie

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

W ramach cyklu kulturalna środa 28.10 (środa) o godz. 18.00, gościem Traffic Clubu w Warszawie będzie Andrzej Sapkowski. Spotkanie jest organizowane z okazji premiery najnowszej powieści twórcy "Wiedźmina" i "Trylogii husyckiej" pod tytułem "Żmija" i audiobooka "Narrenturm", zrealizowanego przez Polskie Radio oraz serwis audioteka.pl we współpracy z wydawnictwem superNOWA. Prowadzenie Paweł Leszczyński.

Andrzej Sapkowski (PAP)

28.10 godz. 18.00, Warszawa, Traffic Club, ul. Bracka 25.

Książki fantastyczne

Tolkien w nowej odsłonie!

Dodała: , · Komentarzy: 0

Już 12 listopada dzięki wydawnictwu Prószyński i S-ka na półki polskich księgarń trafi nieznane dotąd dzieło słynnego J.R.R. Tolkiena. Legenda o Sigurdzie i Gudrun jest autorską wersją staroskandynawskiej legendy o rodzie Niflungów (Nibelungów). Książka składa się z dwóch poematów niezwykle kunsztownej wersyfikacji, zatytułowanych Nowa pieśń o Völsungach oraz Nowa pieśń o Gudrun. To niezwykła opowieść pełna magii, spektakularnych bitew i mroźnego czaru północy, opatrzona komentarzem pióra jego syna oraz fragmentami dotąd niepublikowanych wykładów ojca o literaturze staroislandzkiej.

okładka
Konwenty

Zielonogórski Festiwal Gier

Dodał: , · Komentarzy: 0

ZKF Ad Astra zaprasza na Zielonogórski Festiwal Gier, który odbędzie się 7 listopada 2009 od godziny 10.00 w Centrum Biznesu, w sali konferencyjnej na 4-ym piętrze.

Zielonogórski Festiwal Gier to jednodniowe spotkanie miłośników różnego rodzaju gier towarzyskich. W ramach festiwalu chcielibyśmy popularyzować nowoczesne gry: planszowe, bitewne oraz karciane. Poprzez nasze spotkania chcemy pokazać, że dobre gry towarzyskie są doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Gry towarzyskie to nie tylko rozwój logicznego i strategicznego myślenia, ale również świetny sposób na integrację w grupie oraz gwarancja dobrej towarzyskiej zabawy. Serdecznie zapraszamy! Wstęp na festiwal jest darmowy.

W planie imprezy:

  • turniej Halo 3 w ramach Zielonogórskiej Ligi Gier Konsolowych Senator X-box Cup
  • kilkanaście tytułów planszówek dostępnych dla gości
  • turniej gry bitewnej Warhammer Fantasy
  • turniej gry bitewnej Warhammer 40000
  • turniej gry karcianej Magic: the Gathering
  • turniej gry planszowej Neuroshima Hex
Dragon Age: Początek

Z wielką przyjemnością informuję Was o nowym konkursie na łamach GameExe.pl – tym razem chodzi o zbliżający się hit ze stajni BioWare i Electronic Arts, Dragon Age: Początek. A jeśli to wciąż mało, jest to Edycja Kolekcjonerska gry!

dragon age, konkurs

Jak już pisaliśmy, w Edycji Kolekcjonerskiej DA znajdzie się między innymi metalowe pudełko, materiałowa mapa oraz najróżniejsze dodatki do gry. Naprawdę warto zawalczyć o tę nagrodę, a wystarczy odpowiedzieć na siedem pytań, które dla Was przygotowaliśmy.

Powodzenia!

Planescape: Torment

Żebra na Sferopedii

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawił się nowy tekst na Sferopedii, która przybliża czytelnikom świat znany z gry Planescape: Torment. Tym razem dane nam będzie przeczytać o mieście-bramie, zwanym Żebra.

zebra, planescape

"Żebra to położone na Zewnętrzu miasto-brama do Baator. Większość jego mieszkańców jest opętana obsesją wspinania się w górę drabiny społecznej. Łamanie prawa jest dopuszczalne tak długo, jak delikwent nie daje się złapać, lub potrafi obciążyć winą kogoś innego. Ponury wyścig szczurów bardzo przypomina atmosferę panującą w Dziewięciu Piekłach."

Pełną treść hasła po polsku znajdziecie pod tym adresem.

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Nowa wersja Tyris Flare

Dodał: , · Komentarzy: 6

Dostępna jest już druga wersja modyfikacji do Baldur's Gate II o nazwie Tyris Flare.

bg2, baldur's gate ii mod, tyris flare

Pod tą nazwą kryje się miła dla oka amazonka, która jest swoistym hołdem dla stareńkiego już Golden Axe. Nowa wersja niesie ze sobą nowy alternatywny portret, dodatkowe wtrącenia, rozszerzenie ugłosowienia postaci, czyli bantery, dialogi przyłączania i odłączania oraz poprawkę drobnego błędu związanego z ulepszeniem zbroi Tyris u Cromwella.

Przydatne linki:

Dungeons&Dragons

Dostępna jest już kolejna zapowiedź planowanego na mroźny listopad podręcznika do czwartej edycji D&D o nazwie Draconomicon: Metallic Dragons.

dragon, d

W opublikowanym tekście przeczytamy między innymi o pochodzeniu metallic dragons. Poznamy losy pierwszego smoka oraz dzieci Io. Dla fanów Tiamat i Bahamuta powinna być to lektura obowiązkowa. Na koniec kilka ciekawostek na temat temat relacji dobro-zło w odniesieniu do tychże smoków.

Tekst, w języku angielskim, znajdziecie pod tym adresem.

Wczytywanie...