Porytkon 3 1/3

Zakończył się Porytkon 3 1/3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Porytkon 3 1/3 zakończył się w niedzielę. Według pierwszych, ostrożnych szacunków, sosnowiecki konwent odwiedziło co najmniej 1200 osób.

Na porytkonowym forum powstał specjalny dział, w którym można porozmawiać na temat tegorocznej edycji konwentu. Można tam podzielić się wrażeniami z Porytkonu 3 1/3, umieścić fotorelację lub relację, odnaleźć poznanych na Porytkonie znajomych lub zgubione rzeczy. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.

Organizatorzy Porytkonu 3 1/3 gorąco dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie tegorocznego Porytkonu: gościom, twórcom programu, sponsorom, wystawcom, partnerom medialnym, helperom i wszystkim Konwentowiczom!

Filmy fantastyczne

Listopad w kinach

Dodał: , · Komentarzy: 1

Czas, by GE ponownie wybrało się do kin. Co czeka nas w najbliższym miesiącu?

Na początek [Rec] 2, czyli druga część jednego z najgłośniejszych horrorów ostatnich lat. Ponownie akcja rozgrywać się będzie w budynku pełnym zarażonych tajemniczym wirusem ludzi. Nie muszę chyba wspominać, iż w wyniku plagi zamieniają się w krwiożercze i bezlitosne zombie. Premiera już 6 listopada.

rec 2, filmy
DC Universe Online

DC Universe: Bizzaro

Dodał: , · Komentarzy: 0

SOE opublikowało nowe screenshoty, rendery i grafiki koncepcyjne z wizerunkiem Bizzaro – jednego z najbardziej znanych złoczyńców z DC Universe.

bizzaro, dc universebizzaro, dc universe

Postać ta znana jest lepiej jako kompletne przeciwieństwo Supermana – ma moce tego ostatniego, ale dla przykładu miast chłodnego włada gorącym oddechem. Podobnie rzecz ma się z Kryptonitem – o ile dla Clarka Kenta kamień ten jest szkodliwy, o tyle Bizzaro korzysta z jego mocy by się wzmocnić. Ale dość gadania – zapraszam do przejrzenia galerii.

Dungeons&Dragons

Nowa zapowiedź Draconomicon: Metallic Dragons

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś firma Wizards of the Coast opublikowała kolejną zapowiedź Draconomicon: Metallic Dragons, czyli następnego z serii podręczników do czwartej edycji Dungeons&Dragons.

W tym fragmencie przeczytamy o smoczej organizacji o nazwie Strażnicy Bramy (The Guardians of the Gates). Przewodzi jej Irthossalur, zaś celem tej grupy jest ochrona przejść międzyplanarnych. Przywódczyni chce jednak kontrolować portal prowadzący do Sigil i stanowić niejako pierwszą linię obrony miasta przed wciąż rosnącymi wpływami the Lady of Pain.

Zapowiedź znajdziecie pod tym adresem.

d
The Elder Scrolls IV: Oblivion

Nowe informacje na temat The Elder Scrolls V?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie tak dawno swoją premierę miała książka osadzona w świecie The Elder Scrolls, o tytule The Infernal City (Piekielne miasto). Najciekawszym w tym wszystkim jest fakt, że najwięcej zamieszania wywołania nie książka, a notka z księgarni Waterstones.com.

Otóż opis zdradzający informacje na temat piątej części The Elder Scrolls został już podmieniony, ale jeden z redaktorów serwisu Kotaku zdołał uwiecznić wcześniejszą wersję, która brzmiała: "Akcja powieści rozgrywa się 45 lat po wydarzeniach przedstawionych w grze The Elder Scrolls IV: Oblivion oraz dodatku Shivering Isles. Książka częściowo zamyka lukę w fabule do następnej gry, której akcja toczyć się będzie 200 lat później."

Zainteresowanym pozostaje czekać na oficjalne oświadczenie firmy Bethesda.

RPGi tekstowe

Ruszył przeglądarkowy Dragon Age

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niecały tydzień wcześniej informowaliśmy was o pracach nad kolejnym sposobem na promocję nadchodzącego Dragon Age: Początek, jakim jest Dragon Age Journeys: The Deep Roads. Na razie możemy tylko poznać pierwszy akt rozgrywki z planowanych trzech. Zachętą na wypróbowanie nowego tworu BioWare może być fakt, że pozwala on na odblokowanie unikalnych przedmiotów w grze Dragon Age: Początek.

Producenci postanowili promować tytuł wszelkimi sposobami. Mamy już okazję kupić produkt w wersji elektronicznej i w klasycznym pudełku, a do tego otrzymamy specjalne DLC, ale na tym nie koniec. Podczas rozgrywki w Dragon Age Journeys mamy szansę uzyskać unikalne artefakty: Embri's Many Pockets – pas dający 5% ochrony przed różnymi atakami, Helm of the Deep zwiększający kondycję i odporności na ataki fizyczne i mentalne oraz Amulet Of the War Mage zapewniający 5% premię do ataków magicznych. Więcej na temat przedmiotów i sposobie ich importowania do gry, której polska premiera nastąpi 6 listopada, możecie przeczytać na oficjalnej stronie w dziale unlocks.

Sama fabuła ma miejsce w podziemnym królestwie krasnoludów Orzammar, a naszym zadaniem jest pokonanie czającego się tam zła. W rozwinięciu newsa znajdziecie film ukazujący przeglądarkowy tytuł.

Star Trek Online

Rejs w kosmos już rozpoczęty!

Dodał: , · Komentarzy: 0
star trek, logo, mmo, obrazek, premiera, beta

Już od 22 października możemy wyruszyć w kosmiczny rejs w znanym na całym świecie, jeżeli nie galaktyce, uniwersum Star Trek. Ale mam dobrą informację dla spóźnialskich. Zapisy do testowania wersji beta wciąż trwają! Wystarczy założyć konto na oficjalnej stronie Star Trek Online i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Tak więc pozostaje nam zapiąć pasy, poruszyć gałkami kontrolnymi i wyruszyć na podbój galaktyki, gdzie czekają na nas Klingoni, Romulanie, Valakianie i inne kosmiczne istoty. I niech we wszechświecie rozbrzmiewa słynne motto: Śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek.

Champions Online

Okazja, aby pograć za darmo!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeden z nowszych tytułów MMO, Champions Online, szykuję niezłą niespodziankę! Z okazji Halloween ( jak w wielu innych przypadkach ) organizowana jest całkiem niezła gratka dla wszystkich fanów. Od 30 października do 2 listopada będzie można bowiem pograć w Champions Online za... darmo! Jeśli jesteście zainteresowani, to konto można założyć tutaj. Pod koniec października, również w związku nadchodzącego Halloween, ma pojawić się dodatek do gry pod tytułem Blood Moon.

Dragon Age: Początek

Nieco opóźnione!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak to z wielkimi gwiazdami bywa, wielkiego wejścia nie można zrobić nie będąc... spóźnionym. Reguła ta sprawdza się nawet w naszym gronie, bowiem długo oczekiwany hit Dragon Age: Początek nieco się spóźni na swoje wielkie wejście na rynek. Gra na konsolę Playstation 3 pojawi się w Europie dopiero 20 listopada, czyli dwa tygodnie później, niż planowano. W Stanach Zjednoczonych jednak, wersja na PS3 ma pojawić się w tym samym terminie co na PC czy Xbox 360, czyli 3 listopada. Nie pozostaje nam nic innego jak zacisnąć nieco zęby i poczekać odrobinkę dłużej.

Czy będzie warto?

Książki fantastyczne

"Żmija" kąsa również na GameExe

Dodał: , · Komentarzy: 0

"Żmija" to książka oczekiwana przez wielu. Andrzej Sapkowski to pisarz, który jak by nie patrzeć jest już legendą polskiej fantastyki. Czego chcieć więcej? Recenzji tejże pozycji! Dzięki wydawnictwu superNOWA dostaliśmy szansę podzielenia się z wami naszą opinią na temat najnowszego dzieła "ASa".

żmija, recenzja, sapkowski

Zapowiadana jako bestseller "Żmija" zaskakuje. Przenosi nas do Afganistanu, w roku 1989, do czasów radzieckiej interwencji w tymże kraju. Główny bohater książki, praporszczyk Paweł Lewart, to zaprawiony w bojach i lojalny wobec ustroju żołnierz, sumiennie wykonujący rozkazy swych przełożonych. Już na samym początku Sapkowski zaczyna od silnego uderzenia. Kolejna, zapowiadająca się na spokojną, noc w zastawie "Newa". Zbliżający się konwój rosyjskich pojazdów i nagły, niespodziewany szum w głowie Lewarta. On już wie, bezbłędnie przeczuwa. Ciszę przerywa najpierw jego szept, a potem głośny krzyk: "Duchy! Duuuchyy! Zasadzka!". I zaczyna się rzeź. Mudżahedini wojujący z Rosjanami i Zielonymi, czyli żołnierzami rządowej armii DRA bezlitośnie masakrują nie tylko konwój, ale i praktycznie całą zastawę, blokpost, czyli umocniony posterunek.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...