Baldur's Gate II: Cienie Amn

Fading Promises v3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiła się nowa wersja modyfikacji do Baldur's Gate II o nazwie Fading Promises.

Na naszej ścieżce możemy spotkać Aidana, upadłego paladyna Amaunatora. Ma on kilka problemów, począwszy od tego, iż nie żyje... Naszym zadaniem będzie oczywiście wspomóc go w odzyskaniu tak życia, jak i honoru. Nowa wersja poprawia kilka błędów, jak też dodaje włoską oraz niemiecką wersję językową.

Game Exe

Relacja prezentacji procesorów Intel Core i7 Mobile

Dodał: , · Komentarzy: 0

W środę, 7 października, firma Intel zaprezentowała w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie najnowszą generację procesorów mobilnych z serii Intel Core i7.

Game Exe

Nie mogło zabraknąć tam naszej polowej redaktorki, Ati, która przyjrzała się całemu wydarzeniu z bliska i specjalnie dla Was napisała jego relację. Przeczytajcie ją, by przekonać się, jak wypadła prezentacja!

Diablo III

WoW 3000 : 40 Diablo 3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mogłoby się wydawać, że połączenie się firm takich, jak Activision i Blizzard, przyniesie same korzyści i wywoła burzę entuzjazmu w sercach graczy. Prawdopodobnie tak właśnie się stanie, niemniej pierwszym wymiernym efektem tego połączenia będzie opóźnienie prac nad "Diablo 3".

Age of Conan: Hyborian Adventures

Kolejna darmowa aktualizacja do Age of Conan

Dodał: , · Komentarzy: 0

Age of Conan, MMO studia FunCom, doczekał się kolejnej darmowej aktualizacji, ochrzczonej nazwą Night of Lost Souls. Pomijając kolejne z wprowadzonych przez nią poprawek, grający mogą się spodziewać nowego wyposażenia oraz dwóch nieznanych wcześniej lokacji: lochów Iron Tower, do których zapuszczać się powinni tylko najtwardsi, oraz wili w Tarantii. Grający od dłuższego czasu mogą liczyć na jeszcze jedną nowość – systemu Veteran Points.

Filmy fantastyczne

Międzynarodowy Dzień Animacji

Dodała: , · Komentarzy: 0

Już dzisiaj w pięciu polskich miastach rusza Międzynarodowy Dzień Animacji. W wybranych kinach Krakowa, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Łodzi amatorzy animacji będą mogli zapoznać się z dorobkiem polskich oraz zagranicznych twórców. Jak wiadomo filmy animowane lubią posiłkować się również gatunkiem fantasy, dlatego każdy jego fan znajdzie tam także coś dla siebie!

mda plakat

Tegoroczną imprezę organizuje ASIFA Poland.

To święto animacji obchodzono pierwszy raz w 2002 roku, kiedy Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego (Association Internationale du Film d’Animation – ASIFA) ogłosiło 28 października Międzynarodowy Dzień Animacji, upamiętniając w ten sposób pierwszy publiczny pokaz Theatre Optique Emile Reynauda z 1892 roku.

Zaprezentowane zostaną krótkometrażowe filmy artystyczne, etiudy studenckie. Filmy nowe oraz te starsze, wielokrotnie doceniane i nagradzane na festiwalach (w tym oczywiście także filmy Tomasza Bagińskiego).

Ciekawie zapowiada się również przegląd produkcji zagranicznych z Brazylii, Portugalii, Indii, Bułgarii, Węgier, Korei i Japonii.

Ze względu na obfity repertuar projekcje odbywać się będą do 31 października.

Drakensang: The River of Time

Intro Trailer Drakensanga: The River of Time!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bardzo mi miło poinformować, że wczorajszego wieczora na GameExeView pojawił się kolejny film. Tym razem jest to Intro Trailer Drakensanga: The River of Time, którego tłumaczenie zawdzięczamy Eirin. W trwającym minutę i czterdzieści siedem sekund filmie zobaczycie dwie dobrze znane z Drakensanga: The Dark Eye postacie, Forgrimma oraz Gladys Shaldromir, którzy... a co ja będę opowiadać – przekonajcie się sami!

Wszystkich zainteresowanych zachęcam również do zapoznania się z zapowiedzią Drakensanga: The River of Time, która niedawno pojawiła się na łamach naszego portalu.

Książki fantastyczne

Michał Cetnarowski debiutuje

Dodała: , · Komentarzy: 0

"Labirynty" to debiutancka powieść Michała Cetnarowskiego, wydana w cyklu "Fantastyka z plusem", nakładem wydawnictwa Powergraph, która dzisiaj trafiła na półki księgarń. Zbiór jedenastu opowiadań o jedenastu odrębnych życiach jest nie tylko manifestacją przeróżnych gatunków fantasy, to również niepowtarzalne alternatywne uniwersum wykreowane przez tego pisarza. Historia III Wojny Światowej, która wybuchła jeszcze zanim runął Mur Berliński.

okładka

"Labirynt.

Wchodzisz i znajdujesz nić prowadzącą do złotowłosej pani i rozświetlonego wyjścia. Albo wybierasz kierunek przeciwny – i jak po sznurku wędrujesz ścieżką, na której końcu czeka bestia o bawolich rogach i ciemność.

Labirynt jak życie."

Blood Bowl

Mroczne Elfy wkraczają na murawę

Dodał: , · Komentarzy: 4

Na oficjalnej stronie gry Blood Bowl, oferującej rozgrywki amerykańskiego footballu w świecie Warhammera, pojawiła się informacja dotycząca kolejnej, dziewiątej, grywalnej rasy. Tym razem na boisko wkroczą wojownicze i bezwzględne Mroczne Elfy. Darmowe rozszerzenie pojawi się już w listopadzie. Tych, którzy nie znają jeszcze tytułu, zapraszamy do przeczytania recenzji, autorstwa Dany'ego. W rozwinięciu przedstawiamy kilka obrazków nowych zawodników.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Wielkie zniżki w świecie twardzieli!

Dodał: , · Komentarzy: 3

Z bliżej nieokreślonego powodu firma Funcom obniża cenę abonamentu Age of Conan, ale nie wiadomo, czy zniżka ta dotknie także i polskich graczy. Rabaty dotyczą abonamentów 3-, 6- oraz 12-miesięcznych. Kolejno dają one 20%, 30% oraz 45% zniżki w stosunku do cen za jeden miesiąc.

Pozostaje nam tylko czekać, aż i na nas spłynie ta łaska.

Wczytywanie...