Planescape: Torment

Wieloświat

Dodał: , · Komentarzy: 0

Sferopedia opisująca świat Planescape wzbogaciła się o kolejne hasło. Tym razem dane nam będzie poczytać o Wieloświecie jako całości.

"Wieloświat (ang. Multiverse) to ogół wszystkich planów egzystencji i połączeń między nimi. To najbardziej ogólna jednostka kosmiczna obejmującą wszystko to co istnieje, może istnieć, a nawet (jak sadzą niektórzy) to co nie istnieje. Tworzą ją trzy zasadnicze części zwane poziomami egzystencji: Plany Wewnętrzne, Plan Materialny, Plany Zewnętrze. Podróże między nimi umożliwiają Plany Przechodnie oraz portale."

Pełna treść znajduje się w tym miejscu.

Wieloswiat
Konwenty

Impreza Star Wars w Warszawie

Dodał: , · Komentarzy: 0

28 lutego odbędzie się impreza spod znaku Gwiezdnych Wojen, za której organizację odpowiada S.W.A.T (Star Wars Artistic Team).

"28 lutego 2009 w godzinach 11:00-19:00 Salon Traffic Club będzie gospodarzem akcji, współorganizowanej przez stowarzyszenie Star Wars Artistic Team (S.W.A.T.), która rozpoczyna obchody trzydziestolecia Gwiezdnych wojen w Polsce. Będzie to największa akcja „gwiezdno-wojenna” dla dzieci w kraju! Darth Vader, Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, szturmowcy Imperium i inne postacie z Gwiezdnej sagi będą prowadzić imprezę, która odbędzie się na powierzchni ponad 600 m2, które Traffic Club udostępnił stowarzyszeniu S.W.A.T. W imprezie biorą udział najwięksi na świecie potentaci, którzy posiadają logo STAR WARS (Gwiezdne wojny) w swojej linii produkcyjnej. Dzięki temu każdy uczestnik będzie mógł zobaczyć scenki z filmów przygotowane z klocków oraz plastikowych modeli, spróbować swoich sił w najnowszych grach video, pobawić się najrozmaitszymi modelami statków kosmicznych i pojazdów (m.in. ogromnym Sokołem Millenium), zagrać w gry planszowe, wziąć udział w „Szkoleniu Padawanów” i „Armii Republiki”, doświadczyć przejażdżki na kosmicznym urządzeniu „SEGWAY”, a nawet przymierzyć strój rycerza Jedi i zbroję prawdziwego szturmowca Imperium!"

Impreza będzie przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Wstęp darmowy.

Star Wars: The Old Republic

BioWare, firma znana z takich cRPG'ów jak m.in.: Neverwinter Nights czy Baldur's Gate, a aktualnie pracująca nad następną grą w Uniwersum Gwiezdnych Wojen, zaprezentowała na swojej stronie opis orazi screenshoty następnej planety. Hutta, bo tak nazywa się owy glob, jest kolejną planetą, którą przyjdzie nam zwiedzić podczas grania w Star Wars: The Old Republic.

Na tej stronie znajdziecie opis tej planety w wersji angielskiej. Natomiast w naszej galerii możecie obejrzeć 4 nowe concept arty oraz 5 nowych screenów. Zapraszamy do oglądania!

Dragon Age: Początek

Postacie w Dragon Age: Origins

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na specjalnej podstronie gry „Dragon Age: Origins” przedstawiono dotychczas trzymane w tajemnicy postacie, w jakie będzie można się wcielić grając w DA:O. Są to: Dalish Elf, Mage, Dwarf Noble, Dwarf Commoner, City Elf i Human Noble. Ponadto do podstrony dołączono screenshoty, tapety i filmiki dotyczące każdej z w.w. postaci. Żeby do nich dotrzeć, wystarczy kliknąć na którejś z sylwetek bohaterów.

A wszystko dostępne jest tutaj.

Smoczy Lot

Smoczy Lot

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na łamach GameExe dzięki Tamcowi. pojawiła się recenzja drugiej części książki z serii Septimus Heap – Smoczego Lotu. Jeżeli jesteście ciekawi dalszych losów Septimusa i spółki, nie zwlekajcie!

"Smoczy Lot" jest kontynuacją zapierającej dech w piersiach serii o Septimusie Heapie – siódmym synu siódmego syna, wykreowanym przez angielską pisarkę, Angie Sage. To główny powód, dla którego pragnąłem czym prędzej wziąć tę książkę w swoje ręce i poznać odpowiedzi na pytania powstałe po przeczytaniu poprzedniej części. Schludna okładka, przedstawiająca przedmioty, o znaczeniu których można dowiedzieć się na kolejnych stronach, jeszcze bardziej zwiększyła moją chęć zapoznania się z lekturą. Czytaj dalej...

Smoczy Lot
Inne

NCSoft wciąż w finansowym bagnie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Po raz kolejny złe wieści wypływają z obozu NCSoft. Zyski firmy wciąż spadają. Przychody koreańskiego molocha spadły o blisko 40% i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym okresie moneta się odwróci, gdyż liczba subskrybentów ich gier znacznie się zmniejszyła. Tym razem powodem jest, jak łatwo można się domyślić, ogólnoświatowy kryzys finansowy, który dotyka także branże elektronicznej rozrywki.

Nie mogło to nie dobić się na szykowanych przez NCSoft produkcjach. Póki co obeszło się bez drastycznych rozwiązań (żaden projekt nie został zawieszony), lecz gracze będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Każda z ujawnionych gier zaliczyła mocny poślizg i przyjdzie nam dłużej czekać na wytęsknione produkcje. Tak więc Aion: Tower of Eternity ukaże się dopiero pod koniec 2009 roku, Guild Wars 2 widnieje w planach wydawniczych na przełomie 2010/2011, natomiast Blade & Soul w 2010 roku.

Inne

Alien cRPG – R.I.P. ?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Klika miesięcy temu gruchła wieść o tym, że studio Obsidian Entertainment intensywnie pracuje nad nową grą cRPG, osadzoną w realiach filmu Alien. Po potwierdzeniu tej informacji gracze byli niczym w ekstazie, gdyż możliwość wcielenia się w skórę marines i wraz z wiernym karabinem pulsacyjnym, zwiedzić te mroczne uniwersum, było więcej niż smakowitą wizją. Produkcja miała się ukazać na wszystkich znaczących platformach – PC, Xbox360 i PS3.

Alien

Niestety serwis Kotaku okazał się złym prorokiem i obwieścił, na podstawie anonimowego źródła będącego blisko firmy, że gra nigdy nie ujrzy światła dziennego, a blisko dwadzieścia osób pracujących nad produkcją pożegnała się z pracą. Póki co to tylko plotki, jednakże wymijające odpowiedzi Segi i Matthewa Roriego – marketingowca firmy Obsidian (któremu zakazano się wypowiadać na temat tej kwestii), nie nastrajają pozytywnie. Pozostaje nam więc czekać na oficjalne oświadczenie i liczyć, że powyższe nowiny nie są warte funta kłaków ;)

Tłusty Czwartek

Nie, nie pomyliły nam się daty. Tak, wiemy, że tłusty czwartek dopiero za tydzień. Po prostu od dzisiaj każdy czwartek będzie tłusty na GameExe.pl! Rusza nasza regularna aktualizacja, dostarczająca wam, graczom, ciekawych i pomocnych artykułów. Co tydzień, a w najgorszym wypadku co dwa, będziemy powiększać nasze zasoby o nowe teksty, recenzje, poradniki, cokolwiek, co będzie zalegało na dworskim warsztacie.

Co mamy dla was dzisiaj? Mieszaninę wybuchową w postaci aktualizacji naszego działu o Neuroshimie i Neverwinter Nights 2. Lionel naskrobał poradnik zarządzania Warownią na Rozstajach oraz opisał wszystkich towarzyszy, na których będziecie mogli się natknąć w trakcie swoich przygód. Z kolei duet Massin-Morthazor wypocili scenariusz do Neuroshimy o nazwie "Tajemnice Bunkra" i recenzję dodatku "Wyścig" do tegoż systemu. Zachęcamy do czytania i zapraszamy za tydzień!

King's Bounty: Legenda

Konkurs z King's Bounty

Dodał: , · Komentarzy: 0

Od dziś rozpoczyna się konkurs związany z King's Bounty.

Jedną z nagród jest wspaniały miecz z gry. Jednak aby go wygrać trzeba wykazać się wiedzą na temat gry King’s Bounty – edycji z roku 1990, najnowszej King’s Bounty: Legenda i nadchodzącego dodatku zatytułowanego Wojownicza Księżniczka. Konkurs przewiduje pięcioro zwycięzców, na których czekają nagrody:

  • I miejsce: Kolekcjonerski miecz King’s Bounty: Legenda długości ponad 1,2 metra, koszulka z motywem z gry, artbook z autografem Tomasza Marońskiego, kalendarz biurkowy King’s Bounty: Legenda,
  • Miejsca II-III: koszulka z motywem z gry, artbook z autografem Tomasza Marońskiego, kalendarz biurkowy King’s Bounty: Legenda,
  • Miejsca IV-V: koszulka z motywem z gry, kalendarz biurkowy King’s Bounty: Legenda

Regulamin konkursu znajduje się pod tym adresem, zaś same pytania znajdują się tutaj. Odpowiedzi należy przesłać na adres mailowy polskiej strony King's Bounty: redakcja@kingsbounty.pl.

Wczytywanie...