Książki fantastyczne

Andrzej Sapkowski gentlemanem kultury

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

20 lutego w Hotelu InterContinental w Warszawie odbędzie się wręczenie nagród magazynu „Gentleman”. Zaszczytne miano Gentlemana Kultury zostało przyznane Andrzejowi Sapkowskiemu.

Wśród nagrodzonych: Jerzy Stuhr (Gentleman Roku) Grażyna Torbicka (First Lady), Bogdan Zdrojewski (Polityka), Norman Davies (Cudzoziemiec), Bogdan Rymarowski (Media), Artur Żmijewski (Ekran), Tomasz Majewski (Sport), Andrzej Krzemiński (Biznes), Mateusz Damięcki (Film), Robert Górski (Show-biznes). W najnowszym numerze "Gentlemana", którego cena nie przekracza jeszcze dwóch euro, znaleźć można obszerny wywiad z Andrzejem Sapkowskim, a także parę innych ciekawych rozmów z nagrodzonymi gentlemanami i artykułów. Gratulujemy !

Drakensang: The Dark Eye

Kontynuacja Drakensanga

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma DTP Entertainment ogłosiła, że studio Radon Labs, znane z wydanego w grudniu znakomitego cRPG'a "Drakensang: The Dark Eye", pracuje nad prequelem tej gry. Owa pozycja zostanie ochrzczona tytułem Drakensang: The River of Time i ma się ukazać na początku przyszłego roku. Jej dystrybutorem ponownie będzie firma Techland. Prequel ma również poprawiać błędy, na które skarżyli się gracze "The Dark Eye'a".

Przedstawiony został także screen z najnowszej produkcji, który możecie obejrzeć w naszej galerii.

Drakensang: The Dark Eye
Star Wars

W niedzielny poranek (22 lutego) TVP 1 wyświetli kolejny odcinek serialu Wojny Klonów.

Początek emisji jak zawsze o godzinie 9.50, natomiast sam odcinek będzie nosił tytuł "Bombad Jedi". Więcej o nim możecie przeczytać tutaj.

Dziś na polskim kanale Cartoon Network pojawi się kolejna część serialu, zaczynająca się o godz. 19.00. Powtórki będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę o godz. 11.00, oraz w poniedziałek o godz. 19.00.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Ulduar

Dodał: , · Komentarzy: 0

Opublikowano informacje o nowych podziemiach z World of Warcraft: Wrath of the Lich King.

Wrota Ulduar zostały otwarte. Wielu sądzi, iż jest to podziemne miasto, stworzone na cześć danej rasy. Inni widzą w nim tylko okazję do zdobycia zagrabionego skarbu. Tak naprawdę czai się tam niebezpieczeństwo, które nawet Tytani woleli zamknąć i skazać na zapomnienie.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Screen
Dungeons&Dragons

Dziś pojawiła się już piąta część opowiadania "Black Crusade" z Agents of Artifice Ari Marmella.

Najnowszy fragment przedstawia ciąg dalszy przygód naszych bohaterów. Przyjdzie im wydostać się z Perdition Hill. Nikt wcześniej tego nie dokonał, więc nastroje bohaterów dalekie są od zadowolenia. W końcu dotrą do komnaty tortur, gdzie na Violcę czeka niemiła niespodzianka. Tajemniczy, kobiecy głos. Kim ona jest?

Fragment znajduje się tutaj.

Okładka
Aion

Aion – list do fanów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawił się list od twórców sieciowego Aion, skierowany do fanów.

Dowiemy się w nim, iż zachodnia premiera gry jest przewidziana na jesień 2009 roku. Prócz tego twórcy tłumaczą się z opóźnień, wspomniano także nieco o lokacjach. Lance potwierdza powstanie serwerów w Ameryce Północnej i Europie oraz informacje o planowanym pierwszym evencie w grze.

List znajdziecie pod tym adresem. Tekst w języku angielskim.

Screen
Champions Online

Champions Online w czerwcu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wydawca Champions Online, firma Atari, planuje wydać ją w czerwcu tego roku. Nie wiadomo póki co, czy jest to data jednoczesnego wypuszczenia gry na PC i Xbox'a 360.

Dla przypomnienia – Champions Online to sieciowy MMO przygotowywany przez studio Cryptic, które ma już na swoim koncie City of Heroes. Dane nam będzie wcielić się w stworzonego przez siebie bohatera, który wraz z rozwojem zdobywa nowe moce i umiejętności, dzięki którym może rywalizować o miano najsilniejszego herosa.

Konwenty

Łódzki Port Gier

Dodał: , · Komentarzy: 0

Stowarzyszenie Miłośników Erpegów i Fantastyki oraz Ośrodek Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych ŁDK (Łódzkiego Domu Kultury) zapraszają na Łódzki Port Gier 2009.

Od jutra do 22 lutego budynek ŁDK przy ulicy Traugutta 18 będzie miejscem przeznaczonym dla miłośników najlepszych gier planszowych, bitewnych, fabularnych oraz komputerowych. Wstęp jest darmowy.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie głównej imprezy.

Konwenty

Pojawiły się pierwsze informacje na temat turniejów MtG, jakie rozegrają się na Pyrkonie 2009:

  • Piątek: rozgrzewkowy draft lub extended z nagrodami w postaci wejściówki na PTQ
  • Sobota: PTQ Honolulu z gwarantowanym biletem do wygrania – Extended
  • Sobota-noc: Nocne Legacy
  • Niedziela: GPT Barcelona – Standard

Ponadto na życzenie przewidywane są turnieje ośmioosobowe (drafty, standard, extended) w sobotę i niedzielę, gdy tylko zbierze się odpowiednia liczba graczy.

Wczytywanie...