Game Exe

"Lodowy ogień" – wyniki konkursu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dwa dni temu zakończył się konkurs, w którym do wygrania było aż pięć książek Lodowy ogień, ufundowanych przez wydawnictwo Nasza Księgarnia. Dzisiejszego dnia wyłoniliśmy piątkę zwycięzców, do których trafi cieplutki jeszcze tytuł. Oto oni:

 • Andrzej M. z Chełmicy.
 • Monika W. z Tych.
 • Kazimierz K. z Sosnowca.
 • Weronika D. z Łęczycy.
 • Bogumił P. z Dąbich nad Nerem.

Serdecznie gratulujemy !

Ruiny Gorlanu

"Ruiny Gorlanu" – recenzja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ponownie dzięki niezłomnej postawie Tamc.'a oraz uprzejmości wydawnictwa Jaguar, zasoby naszego serwisu powiększyły się o kolejną recenzje książkową. Tym razem padło na powieść "Ruiny Gorlanu", pierwszy tom bestsellerowej serii autorstwa Johna Flanagana. Kim jest Will ? Co przyniesie dla niego los ? I dlaczego warto sięgnąć po ten tytuł ? Wszystkiego dowiecie się z naszej recenzji.

„Ruiny Gorlanu” to książka, w której na próżno szukać nieokiełznanej magii czy znanych nam do znudzenia elfów i krasnoludów. Najmocniejszą jej stroną jest bowiem realistyczny świat. Każda z postaci została niezwykle dopracowana, przez co ma swój indywidualny charakter i sposób bycia, które dzięki rozbudowanym, szczegółowym i pobudzającym wyobraźnię czytelnika opisom niezwykle łatwo sobie wyobrazić. Co więcej, wszystkie z postaci mają nie tylko zalety, ale i mnóstwo wad, przez co są takie... ludzkie. Równie realistyczne są przygody i wydarzenia, dzięki którym poznajemy talent autora. Potrafił on bowiem wymyślić historię, która niesamowicie wciąga i powoduje, że trudno jest się od książki oderwać. Czytaj dalej...

Ruiny Gorlanu – okładka
Star Wars

Filmiki Star Wars z Lego

Dodał: , · Komentarzy: 0

Oficjalna strona Lego, twórcy znanych na całym świecie klocków, opublikowała kilka filmików – komiksów, na których widzimy charakterystyczne żółte ludziki w uniwersum Star Wars. Oto jeden z nich:

Plik wideo nie jest już dostępny.

Pozostałe znajdziecie pod poniższymi adresami:

Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Wheels of Prophecy po polsku

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiło się polskie tłumaczenie moda Wheels of Prophecy autorstwa Dzwonssona do Baldur's Gate II.

Mod ten dodaje alternatywne zakończenie Tronu Bhaala, tak więc instalacja dodatku jest tu wymagana. Zaleca się także instalację BG2 Fixpack'a. Mod dodaje nowe dialogi, w tym te z Melissaną, Abazigalem czy Sendai.

Dungeons&Dragons

Tarmalune w Dragonie 372

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wiele miast upadło, zaś te, które pojawiły się wraz z nowymi fragmentami Toril, zaś często większe i potężniejsze niż Waterdeep.

Do takich właśnie metropolii należy Tarmalune – największe obecnie zamieszkałe miasto, które wciąż szuka swojej tożsamości w nowym świecie. Jest to największe i najpotężniejsze z nowych, niepodległych i niezależnych państw z Windrise Ports, które zajmuje wschodnie wybrzeże Smoczego Morza.

Nowy numer miesięcznika Dragon przedstawi najważniejsze informacje o tym ciekawym miejscu – wprost wymarzonym na kampanię dla kilku graczy.

Art
Konwenty

Kolejny Dzień Fantastyki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już 28 lutego w Zabrzu odbędzie się kolejna edycja Dnia Fantastyki.

Jest to impreza dla miłośników gier planszowych, którzy będą mogli zmierzyć się ze sobą w takich grach jak:

 • Shadows over Camelot
 • Runebound
 • Tannhauser
 • Neuroshima Hex
 • Osadnicy
 • Warhammer Quest

Uczestnikom zaprezentuje się Zabrzański Klub Fantastyki, zaś miłośnicy planszówek będą mieli możliwość powiększenia swojej kolekcji dzięki obecności gliwickiego sklepu/wypożyczalni "U Żyrafy".

Impreza odbędzie się 28 lutego 2009 (sobota) w II L.O. w Zabrzu przy ulicy Marszałka J. Piłsudskiego 29 w godzinach 12:00-18:00. Wstęp darmowy.

Deus Ex

Deus Ex HDTP – koniec prac?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kilka dni temu Metche ogłasił koniec prac nad – nieskończonym jeszcze – HDTP dla pierwszej części gry Deus Ex.

Powodem tej decyzji jest potrzeba skupienia się na pracy zawodowej. Czym jest HDTP? Mowa tu oczywiście o High Definition Texture Project – inicjatywie, która ma na celu znaczne podniesienie atrakcyjności grafiki, dzięki dodaniu najnowszych rozwiązań.

Póki co nie znalazł się nikt, kto zechce kontynuować prace. W przeciągu dwóch tygodni mamy jednak otrzymać instalator ukończonej części HDTP.

Star Trek Online

Nowe logo filmu Star Trek

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawiło się nowe logo filmu Star Trek. Widać, iż litery nabrały nową, trójwymiarową głębię.

Dla przypomnienia – planowany na ten rok obraz przedstawi wydarzenia z samego początku sagi. Załoga USS Enterprise wciąż jeszcze uczy się w Akademii Kosmicznej. Ten właśnie okres postanawiają wykorzystać Romulanie, by powstrzymać Kirka i jego przyjaciół, zanim staną się realnym zagrożeniem dla ich planów. Wykorzystują możliwość podróży w czasie, dzięki czemu mają nadzieję wyeliminować zagrożenie . O wszystkim dowiaduje się Spock i próbuje ostrzec swoją młodszą wersję.

Logo
Książki fantastyczne

Nowe książki od Fabryki

Dodał: , · Komentarzy: 0

W zeszły piątek nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukazały się dwie nowe kontynuacje znanych serii. Pierwszą z nich jest czwarte z kolei oko, czyli "Oko Jelenia" autorstwa Andrzeja Pilipiuka.

Po dramatycznej ucieczce z Bergen Marek i Hela docierają do Polski. Niestety, na swoim szlaku pozostawili kolejne trupy, a nad ich głowami zawisło jeszcze jedno śmiertelne zagrożenie. Czym powita ich Ojczyzna? Co czeka ich w jednym z najważniejszych miast Hanzy?

Druga kontynuacja to trzeci tom cyklu o Zaginionej Flocie, o tytule "Odważny", autorstwa Jacka Campbella.

Beznadziejna wojna pomiędzy Sojuszem a Światami Syndykatu trwa już od stu lat. Losy tego konfliktu odmienić miało odnalezienie kapitana Johna „Black Jacka” Geary’ego. Czy legendarny dowódca, wybudzony po dziesięcioleciach hibernacji, zdoła ocalić flotę Sojuszu przed bezlitosnym wrogiem?

Wczytywanie...