Mass Effect

Mass Effect – nowy DLC w produkcji

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma BioWare na brak pracy narzekać nie może. Premiera ich najnowszego dzieła Dragon Age już na dniach, a prace na pełnoprawną kontynuacją Mass Effect idą pełną parą. Jednak jak się bowiem okazuje, pomimo tego firma nie zapomina o fanach, którzy zakupili pierwszą część produkcji i stale główkuje nad usprawnieniem oraz uatrakcyjnieniem gry.

Nowa łatka mająca wychwycić ostatnie z najbardziej uciążliwych błędów jest już w drodze, a tymczasem BioWare poinformowało nas, że to jeszcze nie koniec niespodzianek. Ustami swojego przedstawiciela, Jaya Watamaniuka, twórcy zapowiedzieli prace nad kolejnym rozszerzeniem DLC.

Niestety na samej krótkiej informacji zwiastującej nadchodzący dodatek się skończyło. Community manager nagle "nabrał wody w usta" i nie uchylił choćby rąbka tajemnicy na temat jego zawartości. Zatem póki co nie wiemy nic o fabule, o nowinkach czy nawet nie znamy tytułu owego rozszerzenia. Pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na informacje, które według obietnic mają pojawić się już na dniach.

Książki fantastyczne

Fabryka newsów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z GameExe.pl i Fabryką Słów pokochasz poniedziałki! W tym powszechnie znienawidzonym dniu mamy dla was informację i kilka tekstów. Zacznę od tych drugich. Ammon oraz moja skromna osoba wysmażyli dla was dwie recenzje: Malowanego Człowieka t.1 i Chorągwi Michała Archanioła. Serdecznie zachęcamy do lektury.

Przejdźmy do informacji. W nadchodzący piątek, obdarzony aurą wyjątkowego szczęścia, do księgarni trafi tom II Malowanego człowieka. Już dziś zachęcamy do zapoznania się z tym tytułem. Garść informacji znajdziecie tutaj.

Fallout 3

Opóźnione rozszerzenia Fallout'a 3!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wszyscy szczęśliwi posiadacze Fallout'a 3 muszą miesiąc dłużej poczekać na zapowiadane rozszerzenia do gry. Z deklaracji Pete'a Hines'a wynika, iż The Pitt ujrzy światło dzienne w marcu, a Broken Steel dopiero w kwietniu.

"Kolejne DLC do Fallouta 3, The Pitt, ukaże się w marcu. Broken Steel pojawi się z kolei w następnym miesiącu, kwietniu." – powiedział Hines w wywiadzie dla serwisu GameSpot.

Zarówno jedno, jak i drugie rozszerzenie dotyczy jedynie komputerów osobistych i Xboksa 360, których właściciele mogą od ponad tygodnia cieszyć się pierwszym dodatkiem, Operation: Anchorage.

Drakensang: The Dark Eye

Drakensang – łatka 1.03 już jest

Dodał: , · Komentarzy: 4

Firma Techland, wyłączny dystrybutor Drakensang na terenie Polski, poinformowała iż pojawiła się rodzima wersja łatki do tejże gry, oznaczona numerkiem 1.03 . Wszyscy, którzy liczyli na różnorakie poprawki techniczne, mogą się srogo zawieść, gdyż skupia się on przede wszystkim na usterkach lokalizacyjnych:

  • Poprawki w angielskich nagraniach (podpięte właściwe dźwięki).
  • Korekty długości nagrań.
  • Poprawki tłumaczenia (np. grajcary mają już skrót "g" a nie "p").
  • Skrócenie kilku nie mieszczących się tekstów.
  • Ujednolicenie niektórych nazw i nazwisk (Wilczek – Wolfie, Avandi – Avanti, sprawa "Moddlemushy").
  • W jednym miejscu przekradł się jeden niemiecki tekst – zostało to poprawione.
  • Korekty wypowiedzi ze względu na płeć – szczególnie widoczne w przypadku sterowania głównym bohaterem, który jest płci żeńskiej.

Inne

Firma EA Games poinformowała o nowych szacowanych datach premier dla kilku tytułów. Wśród nich znalazł się Mass Effect 2 i długo oczekiwany Dragon Age: Origins. Obydwie gry zaliczą niestety spore opóźnienia.

Pierwsza z wcześniej wymienionych gier, Mass Effect 2, ma pojawić się przed kwietniem 2010 roku. Kontynuacja udanej "jedynki" ponownie jest tworzona przez studio BioWare.

Kolejna z gier studia BioWare, Dragon Age: Origins, zaliczy niestety spory poślizg. Zapowiedziana na marzec bieżącego roku ukarze się dopiero w drugiej połowie 2009 roku. Opóźnienia usprawiedliwiane są chęcią dopracowania wszystkich wersji produktów, gdyż gra ma się ukazać na pecety oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

World of Warcraft

Nowa Tapeta

Dodał: , · Komentarzy: 0

Droga do Theramore zaczyna się tutaj. Po ostatnich wydarzeniach, król Varian oraz książę Anduin muszą powrócić do domu. Ale kto powróci z nimi? Oraz jaką role odegra Garona Półork w tym następnym zadaniu?

No właśnie. Nowa tapeta WoWa przedstawia Garone z komiksu WildStorma. Znajdziecie ją tutaj.

Garona
Fable 2

Mapa Albionu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Lionhead Studios umieściła na swojej stronie mapę Albionu. Jakość jest bardzo wysoka (4000x4000), więc bez problemu można mapkę wydrukować i umieścić na ścianie. Paczka waży około 40 MB -> KLIK.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Pod koniec lutego trafi do księgarń nowa powieść Wiesława Waszkiewicza – Much i Dateria.

Okładka książki Much i Dateria

Much i Dateria – pod tym enigmatycznym tytułem kryje się kolejna zwariowana, szaleńczo śmieszna, barwna i bezpruderyjna powieść autora "Ostrego Odjazdu". Sięgnąwszy po temat z żelaznego repertuaru fantastyki – kontakt z obcą cywilizacją – Waszkiewicz stawia odwieczne pytania, co zwycięży – dobro czy zło, duch czy materia i takie tam, jak sam wielokrotnie powtarza. A także: dlaczego jest Coś, a nie Nic? I jeśli jest Coś, to Po Co?

Bohater książki, niekonwencjonalny artysta żyjący trochę poza nawiasem społeczeństwa, po zażyciu niespotykanej odmiany marihuany w osobliwy sposób nawiązuje łączność z kosmitami i otrzymuje informacje, które okażą się nader przydatne pod względem finansowym. Co oczywiście wzbudzi zainteresowanie mafii...

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

Heroe's Guide po Lothlorien

Dodał: , · Komentarzy: 0

Po trudach walk w korytarzach Morii dzielni bohaterowie poznają piękno lasów otaczających Lothlorien.

W kolejnej serii poradników do Lord of the Rings Online przyjdzie nam odwiedzić las, w którym rządzi piękna Galadriela. Nim jednak tam dotrzemy przyjdzie nam odwiedzić okoliczne lasy, które niechętnie witają obcych. Musicie być więc ostrożni i to nie tylko przy przekraczaniu rzeki. Fani Sródziemia zapewne dobrze znają te rejony, zaś pozostałych zainteresowanych zapraszam tutaj. Tekst w języku angielskim.

Star Wars

Nowy komiks za oceanem

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś na półki sklepowe trafia piąta edycja zbiorczego wydania serii Legacy ze świata Gwiezdnych Wojen.

"Cade Skywalker pragnie aby pozostawiono go w spokoju. Jednak gdy wraz z przyjaciółmi wysadza się połowę świątyni Sith, okalecza dwoje najbardziej zaufanych sług Imperatora Darta Kryata i jest się ostatnim znanym potomkiem dziedzictwa Skywalkerów, ludzie – wielu złych ludzi – zamierza podążyć śladem takiej osoby. Odwetowe ludobójstwo Imperium na planecie Mon Calmari jest tylko niepotrzebnym dodatkiem. Cade oraz jego załoga łowców nagród zdają sobie sprawę, że coś trzeba zrobić. Gdyby tylko znalazł się ktoś kto pomógłby Cadeowi ocalić galaktykę, oraz zdjąć Sithów z jego pleców. Może na przykład grupa Jedi? Sekrety ukrytej świątyni Jedi zostają odkryte, wraz ze szpiegiem, który kiedyś był przyjacielem."

Okładka
Wczytywanie...