RPGi tekstowe

III era w Cerelain rozpoczęta!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wczoraj o godzinie 20:00 ruszyła III era w Cerelain. Nosi ona podtytuł Podzielone Ziemie. co już samo w sobie obrazuje liczne zmiany, jakie wprowadzono.

Całą ich listę trudno będzie wymienić, niemniej o pomoc poprosiliśmy Giovene – główną administratorkę gry. Krótki wywiad zdradza najważniejsze zmiany i pozwala ogarnąć fabułę, nowy system polityczny, tworzenie postaci czy ogólnie ujętą mechanikę gry. Jego treść znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Logo
Konwenty

Klub Fantastyki "Druga Era", główny organizator Pyrkonu, ogłasza rozpoczęcie kolejnej, siódmej edycji Konkursu Literackiego. Tym razem jest to konkurs na szorta – krótki utwór narracyjny do 4000 znaków.

A co to ma wspólnego z Pyrkonem? Otóż na zwycięzcę konkursu czeka nagroda w postaci akredytacji na Pyrkon 2009 oraz 50 PyrFuntów (waluty konwentowej), którą będzie można wymienić w konwentowym sklepiku z nagrodami na dowolne książki (50 PyrFuntów to równowartość ok.5 książek) lub inne nagrody. Ponadto zwycięski szort zostanie opublikowany w Informatorze Pyrkonu 2009 (przewidywany nakład: 3000 szt.).

Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie konwentu w dziale Atrakcje > VII Konkurs Literacki.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Jak poinformowała firma CD-Projekt, wydawca gry Age of Conan 2009, dzisiejszego dnia do sprzedaży detalicznej trafiły specjalne karty pre-paid do tejże produkcji. Specjalny kod nadrukowany na każdej karcie, pozwala przedłużyć możliwość kontynuowania zabawy w Hyborii o dokładnie 60 dni i tym samym eliminuje konieczność posiadania karty płatniczej/kredytowej. Koszta takiej alternatywnej metody płatności kształtują się w wysokości 69,99 zł.

Age of Conan – Game Card

Natomiast więcej informacji na temat samej gry znajdziecie pod tym adresem oraz w naszych zasobach.

Dungeons & Dragons Online

Turbine także nie zapomina o swoich graczach w dzień św. Walentego.

Przygotowano specjalny event, w czasie którego nasze postacie w Dungeon & Dragons Online otrzymają 25% bonus do zdobywanego doświadczenia. Ponadto przygotowano screenshot konkurs. Szczegóły o tym ostatnim znajdziecie tutaj.

Event rozpocznie się już jutro i potrwa przez 5 dni, czyli do 17 lutego.

City of Heroes

Trzeba przyznać, iż NCSoft potrafi zaskakiwać. Ogłoszono Velentine's Day Event w City of Heroes i City of Villians. Czyżby zatem tego jednego dnia złoczyńcy i superherosi mieli porzucić dzielące ich animozje i pokazać wzajemną miłość do siebie?

Eee... no może nie zupełnie. Przygotowano nowe zadania do wspólnego wykonywania – będzie nam zatem dane ujrzeć drużyny, w których nikt nie będzie patrzył po której stronie barykady stoisz. Ponadto pojawią się nowe specjalne moce do zdobycia.

Event wystartował już wczoraj i potrwa aż do 22 lutego.

Star Wars

Imperial Entanglements

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wizards of the Coast ujawniło datę oficjalną datę premiery najnowszego dodatku do gry SW Miniatures Imperial Entanglements. W sklepach dodatek pojawi się 17 marca tego roku.

Na zewstaw składać będzie się z 40 figurek z klasycznej trylogii. Z opisu na stronach Wizardów wynika, że znajdziemy tam takie figurki jak: Darth Vader, Luke Skywalker, Emperor Palpatine czy też Dash Rendar.

Screen
World of Warcraft

Blizzard wczoraj ogłosił informacje na temat World of Warcraft Arena Tournament.

Jak sama nazwa wskazuje, dane nam będzie zmierzyć się na specjalnie przygotowanych planszach. Najlepsze teamy z regionalnych turniejów wezmą udział w wielkim finale, w którym za zwycięstwo przewidziano nagrodę w wysokości ponad $200,000.

Wymagany jest 80 poziom postaci. Na każdego uczestnika czeka nagroda w postaci specjalnego przedmiotu , zaś każda postać z drużyny może zyskać tytuł "Vanquisher". Start całego turnieju już 17 lutego.

Ponadto pojawiła się nowa tapeta z gry.

Tapeta
Guild Wars

Weekendowy event w Guild Wars

Dodał: , · Komentarzy: 0

ArenaNet przygotowała kolejny weekendowy event w Guild Wars.

Tym razem gracze będą zdobywać podwójną ilość punktów za upolowanie elitarnej umiejętności, co na pewno pomoże tym, którzy wyznaczyli sobie za cel zdobycie tytułu Legendary Survivora. Ponadto każdy boss ma podwójną szansę na upuszczenie zielonego przedmiotu.

Weekend rozpocznie się w piątek, 13 lutego o 21, a zakończy w poniedziałek, 16 lutego, o 9 rano.

Wczytywanie...