Inne

Od wczoraj trwa Wielka Noworoczna Wyprzedaż gier wydanych przez firmę CD Projekt. Dotychczasowe ceny kilku gier zostały obniżone o 30% lub aż o 50%.

Wśród nich znajdziemy m.in Mass Effect – ostatnie dzieło BioWare'u, twórców sagi Baldur's Gate (nasza recenzja tego tytułu znajduje się tutaj) oraz niesamodzielny dodatek do Guild Wars – Eye of the North, który jak nazwa wskazuje przenosi nas na mroźną północ.

Więcej informacji o tej akcji znajduje się pod tym adresem.

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

W ramach Reader's Choice Award 2008 serwisu MMORPG.com wyłoniono zwycięzcę w kategorii "Best Expansion of 2008".

Wśród nominowanych znaleźli się: Empyrean Age (EVE Online), Mines of Moria (Lord of the Rings Online), Seeds of Destruction (EverQuest), The Shadow Odyssey (EverQuest II), Wrath of the Lich King (World of Warcraft).

Blisko połowę, bo aż 48% głosów, oddano na rozszerzenie do Lord of the Rings Online: Mines of Moria.

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Logo
Neverwinter Nights 2

Kolejny dodatek do NwN 2?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Podczas trwania 86 epizodu Neverwinter Nights podcast, John Mamais i Raphaël Boyon z Atari Europe powiedzieli zgromadzonym, że trwają rozmowy (prawdopodobnie z Obsidian) nad wydaniem kolejnego dodatku do Neverwinter Nights 2. Powiedzieli również, że są całkiem pewni sukcesu. Wspomnieli oni także Baldur's Gate III, choć żadna ostateczna odpowiedź, czy też sequel klasyki RPG jest w trakcie rozwoju, nie została udzielona.

Age of Conan: Hyborian Adventures

Otwarte beta-testy Age of Conan 2009

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zamknięte betatesty polskiej wersji gry Age of Conan 2009 zostały zakończone 5 stycznia, ale CD Projekt, polski dystrybutor i twórcy gry, firma Funcom zdecydowały ujawnić zawartość polskiej edycji tego produktu całkowicie za darmo.

Wszyscy zainteresowani podróżami po polskiej Hyborii będą mogli uzyskać klucz do otwartych beta-testów gry z serwisu Gamecorner.pl. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Grę można pobrać z serwisu ściągnij.pl.

Planescape: Torment

Oko Umysłu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pełną parą trwają prace na Sferopedii świata Planescape. Tym razem jest to projekt tłumaczenia na język polski podręcznika Planescape Campaign Setting, który jest próbą przeniesienia sfer w uniwersum trzeciej edycji D&D.

Przetłumaczono fragment dotyczący ciekawej organizacji z Sigil – Oka Umysłu.

"Jeśli spytasz byle sferowca o moce, zapewne odpowie, jako że są to wszechmogące byty, znajdujące się poza zdolnością rozumowania jakiegokolwiek śmiertelnika, potrafiące zmienić strukturę wszelkiego istnienia według ich kaprysu. Członkowie Oka Umysłu przedstawiają to nieco inaczej. Według Poszukiwaczy, potęgi są osobnikami, co wspięły się wyżej od innych osób – zrozumiały naturę Wieloświata tak dobrze, że osiągnęły wyższy stopień w naturalnym cyklu. Oko Umysłu postrzega egzystencję jako serię cyklów, kręgów."

Pełną treść w języku polskim znajdziecie w tym miejscu.

Logo
Dungeons&Dragons

Kas Zdrajca

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawił się kolejny fragment przygody do D&D o nazwie Open Grave. Jak pamiętacie, poświęcono jest on rasie nieumarłych, która wypełza ze swego gniazda i sieje popłoch wśród okolicznych mieszkańców.

Nowy fragment opowiada nam o Kasie Zdrajcy: " Bardzo dawno temu, kiedy Vecna był jeszcze śmiertelny, Kas był jego najbardziej zaufanym porucznikiem. Służył Vecnie z oddaniem przez wieki – wpierw jako zły ludzki paladyn, potem jako wampirzy lord. Po pewnym czasie Kas zaczął zazdrościć Vecnie jego władzy, posuwając się nawet do knowań przeciwko swojemu panu."

Więcej informacji znajduje się we fragmencie, który jest do pobrania stąd.

Fable 2

Lionhead Studios poinformowało, iż w najbliższy wtorek posiadaczom konsolowej wersji Fable II dane będzie zagrać w dodatek do tej ciekawej produkcji. Nosić on będzie nazwę Knothole Island. W ramach akcji promocyjnej pojawi się także aktualizacja gry oraz premiera tematu graficznego, który upiększy interfejs New Xbox Experience.

Dodatek wprowadza tytułową wyspę, Knothore, która niegdyś kwitła, lecz padła ofiarami siarczystych mrozów. Nowe zadania, nowe niezależne postacie czy też nowe bronie do zdobycia to tylko niektóre z nowości. 13 stycznia dojdzie także do darmowej aktualizacji do Fable II, która naprawi błędy i doda kilka przedmiotów do podstawowej wersji kampanii.

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

W ramach Reader's Choice Award 2008 na portalu MMORPG.com głosowano w kategorii Best MMO Studio of 2008.

Pewnie wiele osób w tym momencie nie ma wątpliwości, że wygrał Blizzard, a może Funcon lub Mthic ze swoim Warhammer Online? Nic bardziej mylnego! Aż 46.7 % głosów przypadło na... Turbine i jego Lord of the Rings Online!

Pełne wyniki konkursu możecie obejrzeć pod tym adresem.

BSo2008
Fallout 3

Swego czasu Bethesda zapowiedziała wydanie trzech rozszerzeń do bardzo dobrze sprzedającego się Fallout'a 3. Mowa tu o Operation: Anchorage, The Pitt oraz Broken Steel. Główny ich producent przyznał niedawno, że dopiero w ostatnim z nich będzie możliwe zdobycie 30 poziomu doświadczenia. Sztuka ta ma być podobno bardzo trudna i czasochłonna.

Powstaje przez to jedno pytanie – czy dopiero w Broken Steel będziemy mogli rozwijać swoją postać, czy będzie to długotrwały proces, wymagający przejścia wszystkich trzech rozszerzeń? Niestety, ale na to pytanie przedstawiciel Bethesdy nie odpowiedział. Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać, by w końcu samemu móc się przekonać.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przeczytania recenzji Fallout'a 3.

Wczytywanie...