Władca Pierścieni: Podbój

Serwis Big Download, powołując się na rzecznika prasowego EA, ogłosił, iż pecetowe demo The Lord of the Rings: Conquest nie ujrzy światła dziennego. Jednocześnie wersje demo ukażą się na pozostałe platformy, na które planowane jest wydanie tego tytułu.

Przypominamy, że w Polsce gra ukaże się 13 stycznia pod tytułem Władca Pierścieni: Podbój.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Dom... pod wodą?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak się okazuje pod wodą mieszkać mogą nie tylko rybki. Ayleidzki dom pod wodą do Obliviona to dzieło moddera kalikut – całkiem udane dzieło.

Screen

Zapierające dech w piersiach widoki, podziemia oraz własny wodospad – oto doskonała siedziba dla naszego herosa. Jest jeszcze pewna zagadka do odkrycia...

Screen

Pamiętaj o zainstalowaniu patcha – znajdziesz go pod powyższym adresem.

Champions Online

Pojawił się kolejny Ask Cryptic, czyli artykuł, w którym twórcy Champions Online odpowiadają na pytania fanów.

Tym razem pod ogniem pytań znalazła się sprawa mocy, systemu Nemezis, zdobywania poziomu...i wiele innych. Odpowiedzi udzielali Arkayne, Absinthe oraz Chronomancer.

Tekst w języku angielskim znajduje się tutaj.

Jednocześnie Cryptic ogłosiło nabór dla chętnych przy współtworzeniu gry. Chyba jest okazja, by wreszcie stworzyć swojego wymyślonego bohatera, którym grać będą mogli także inni. Więcej informacji na temat dołączenia do ekipy gry znajdziecie w tym miejscu. Wpierw jednak musicie zalogować się na stronie.

Baldur's Gate

Pojawiła się 10 wersja Sword Coast Stratagems (SCS) do Baldur's Gate TuTu i Baldur's Gate Trilogy.

SCS to tak naprawdę kompilacja kilkunastu mniejszych modów, których zadaniem jest zmiana (utrudnienie lub ułatwienie) walki w wymienionych powyżej tytułach. Najnowsza wersja nieco zrywa z tym trendem co prawda czyniąc grę większym wyzwaniem, ale bez nadmiernego zwiększania i tak już sporego poziomu trudności.

World of Warcraft

Serwis MMORPG.com wreszcie opublikował drugą część poradnika gry druidem w World of Warcraft. Tych, którym podobała się pierwsza część, lub też chcą wiedzieć więcej o tej klasie zachęcać nie muszę, lecz reszta powinna zajrzeć pod ten adres. Tym razem ponownie poczytamy o kolejnych zaklęciach, ale teraz będą to te ze szkoły przywrócenia.

Tekst w języku angielskim.

Dungeons&Dragons

Sylvan Cathedral

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na stronie Wizards of the Coast pojawił się opis Sylvan Cathedral – jednego z miejsc, w którym toczyć się może akcja naszej przygody.

"Majestatyczne drzewa stoją niczym strażnicy ponad zimnymi i zielonymi obszarami pełnymi paproci, kwitnących kwiatów i pokrytych mchem skał. Stojący pośrodku kamienny słup sugeruje, iż odbywały się tu kiedyś religijne ceremonie. A może to tylko wrażenie?".

Zainteresowanych zapraszam tutaj. Tekst w języku angielskim.

Afterfall

Afterfall trafi na konsole

Dodał: , · Komentarzy: 0

Studio Nicolas Intoxicate nie próżnuje i stara się jak może poszerzyć horyzonty fanów. Jak bowiem poinformowali twórcy, ich ambitny post-apokaliptyczny projekt Afterfall, trafi również na konsole nowej generacji (Xbox360 i PS3).

Choć ma to być konwersja z wersji na komputery osobiste, reakcji PC-owych fanów można było się spodziewać, gdyż takie posunięcie może diametralnie zmienić obraz produkcji z hardcorowego cRPG, na trywialne połączenie FPS z elementami RPG. Takie podejście można zrozumieć, gdyż nie raz twórcy zapowiadali, że Afterfall nie pójdzie drogą choćby trzeciego Fallouta. Ekipa jednak pomyślała i nad tym, więc zanim pojawiły się komentarze "o sprzedaniu się" i "drugiej Targowicy", umieściła krótki FAQ mający rozwiać wszelkie wątpliwości. Czy rozwiał, nie powiem, sami oceńcie.

Nicolas Intoxicate skorzystało z okazji i na deser pochwaliło się nowym systemem sterowania "Countdown". Gracz z niezwykła łatwością będzie mógł eksplorować zrujnowaną Europę zarówno w znanym zestawie "klawiatura + mysz", jak i za pomocą (i tu nowość) pada. Oczywiście nie podano żadnych szczegółów, prócz tego, że będzie to rozwiązanie iście rewolucyjne dla gatunku. Cóż pozostaje nam czekać na konkrety, których obecnie brak, a mających się pojawić lada chwila.

Wczytywanie...