Afterfall

Afterfall – rysownicy poszukiwani

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jesteś mającym talent i umiejętności rysownikiem ? Poszukujesz stałej profesji i twoim marzeniem jest praca w branży elektronicznej rozrywki ? To dobrze się składa, gdyż prężnie rozwijająca się firma Nicolas Intoxicate, poszukuje artystów, którzy odpowiadać będą za przygotowanie szkiców koncepcyjnych architektury i świata gry Afterfall. Zainteresowani i dość zdeterminowani ? W takim wypadku czym prędzej skierujcie się pod ten adres i zapoznajcie się z ofertą.

Książki fantastyczne

"Piekło pocztowe" – zwycięzcy

Dodał: , · Komentarzy: 1

Oto szczęśliwcy, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi w naszym Pratchettowym konkursie:

 • Grzegorz Dz. z Gowina
 • Piotr Ś.i z Legionowa
 • Ewa M. z Rybnika

Gratulujemy! Od teraz możecie z niecierpliwością oczekiwać przybycia listonosza. Poprawne odpowiedzi w naszym konkursie to oczywiście:

 • Trolle
 • Golemy
 • Wampiry (Otto)
 • Gnomy (Buggy) /Fik Mik Figle
 • HEX
World of Warcraft: Wrath of the Lich King

WotLK Edycja Kolekcjonerska w Polsce

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak podaje CD Projekt drugi dodatek do World of Warcraft – Wrath of the Lich King doczeka się swojej edycji kolekcjonerskiej w Polsce. Pojawi się ona u nas w kraju w nakładzie około 2500 egzemplarzy, co jest całkiem konkretną liczbą w porównaniu do liczby EK poprzedniego dodatku do WoW'a, kiedy to nakład wyniósł 400 egzemplarzy. Sugerowana cena tego wydania została ustalona na 319,90 zł. Jest to cena dość śmieszna, zważywszy na to, że w oficjalnym wydaniu prasowym, Blizzard sugeruje wysokość ceny tej edycji w Europie na 69.99 € (około 240 zł). Cena tej edycji w Ameryce to $69.99 (około 170 zł).

W skład edycji kolekcjonerskiej wejdą:

 • Gra World of Warcraft: Wrath of the Lich King na DVD-ROM,
 • 208-stronicowy album z nieujawnionymi wcześniej grafikami dotyczącymi rozszerzenia,
 • Unikalny towarzysz w grze – Frosty,
 • Płyta DVD z materiałami filmowymi, m.in. cinematic intro z komentarzem reżysera, wywiady z twórcami gry i więcej,
 • Oficjalny soundtrack z 21 ścieżkami muzycznymi z gry oraz dodatkowymi utworami,
 • Podkładka pod mysz przedstawiająca mapę nowego kontynentu, Northrend,
 • Dwie talie startowe gry karcianej World of Warcraft: March of the Legion™ z dwoma ekskluzywnymi kartami dostępnymi tylko w tej Edycji Kolekcjonerskiej

Czy warto? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi...

Age of Conan: Hyborian Adventures

Kiepsko z Age of Conan

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nowo mianowany kierownik Age of Conan – Craig Morrison, zamieścił na oficjalnym forum list kierowany do społeczności graczy, w którym to po części pisze o planach zespołu. Jednym z nich jest zmniejszenie ilości serwerów poprzez połączenie ich. Nie jest to nigdy dobry znak dla MMoRPG, zwłaszcza dla nowego. Te działania kierowane są chęcią zapewnienia graczom jak najlepszych warunków gry.

Kolejną informacją są idące naprzód prace nad uruchomienie funkcjonalności, które oferuje technologia DirectX 10. Na specjalnie do tego przygotowanym wewnętrznym serwerze trwają już nawet próby działania.W niedalekiej przyszłości takie próby będą mogli przeprowadzić również gracze.

Diablo III

Diablo III i śmierć gracza

Dodał: , · Komentarzy: 0

Swojego czasu pisaliśmy o sprawach związanych ze śmiercią w Diablo III, a konkretniej o znikających zwłokach. Pora dowiedzieć się czegoś o śmierci gracza... Twórcy gry, na forum battlenet, poinformowali o rzeczach, których chcą uniknąć w najnowszej odsłonie Diablo. Opuszczanie miasta nie powinno przychodzić graczowi łatwo. Czemu? W mieście jest bezpiecznie, a czas spędzony poza nim, ma być o wiele bardziej bardziej stresujący. Miasta mają zostać w pewien sposób odseparowane od reszty lokacji.

Dochodzimy do kwestii śmierci. W poprzednich częściach po śmierci, gracz znajdował się w mieście, ze stratą w doświadczeniu, złocie oraz zdobytych przedmiotach. Zdarzenie przeniesienia do miasta w tym przypadku wg. twórców załamuje akcję. Stąd wyłonił się pomysł na checkpointy. Jak to działa? Podczas zwiedzania podziemi, na końcu każdego piętra, postać jest zapisywana jako checkpoint. Po śmierci gracz pojawia się na miejscu ostatniego zapisu, z niewielką ilością punktów życia, powoli odnawiającego się. Na chwilę obecną tak działa owy system, ale jak piszą twórcy jest za wcześnie, aby myśleć o większych karach z racji śmierci, o ile w ogóle takie wystąpią.

Sacred 2

Sacred 2: Fallen Angel demo

Dodał: , · Komentarzy: 0

cdv Software Entertainment USA oraz Ascaron Entertainment wypuściły nowe demo gry Sacred 2: Fallen Angel.

Tym razem możemy wypróbować angielską wersje dema. Sama gra trafi na półki sklepowe 2 października 2008 roku.

Demo możemy pobrać tutaj.

Książki fantastyczne

Trzeciego października nie powinien przegapić żaden fan twórczości Miroslava Žambocha. Fani klimatów post-apokaliptycznych także powinni zwrócić uwagę na ten dzień. Otóż nakładem Fabryki Słów do księgarni trafi nowa książka czeskiego autora: "Mroczny Zbawiciel tom I"! Każda książka opatrzona będzie logiem portalu GameExe.pl. Chcesz wiedzieć więcej o tej pozycji? Kliknij na poniższą okładkę...

Mroczny Zbawiciel okładka
Age of Conan: Hyborian Adventures

Aktualizacja AoC

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzisiaj nastąpiła kolejna aktualizacja działu AoC, która przybliży nam trochę mechanikę gry i nie tylko. Pierwsze dwa artykuły tłumaczenia Ekhteliona traktują o ekonomii oraz systemie obrony w grze. Oba ukazują, że dobry gracz musi potrafić coś więcej niż tylko machać mieczem.

Kolejny nieco obszerniejszy tekst tłumaczenia Ellesisa opowie nam o różnych aspektach walki na odległość. Zaciekawi on z pewnością nie tylko amatorów łuków czy kusz. Dwa następne artykuły dotyczą jednej postaci. Dzięki kami możecie poczytać o Keairze oraz procesie jej tworzenia. Myślę, że artykuły te przypadną do gustu męskiej części widowni ;)

Ostatni tekst tłumaczenia Danego ucieszy miłośników prania po głowach innych graczy. Ukazuje zmiany, jakie twórcy wprowadzili do systemu PvP w ostatnim czasie. Zachęcamy do czytania!

Wczytywanie...