Książki fantastyczne

Wygraj "Nekromeron"!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z dniem dzisiejszym rusza kolejny konkurs organizowany wspólnie z wydawnictwem Fabryka Słów! Tym razem można wygrać jeden z trzech egzemplarzy książki "Nekromeron" Olega i Wiktorii Ugriumowów. Wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania. To naprawdę bardzo niewiele. Zainteresowanych zapraszamy pod ten adres. Życzymy powodzenia!

Diablo III

Diablo III – aktualizacja działu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dzięki niezwykle mrówczej pracy niezłomnego tłumacza Matthiasa, zasoby naszego serwisu powiększyły się o dwa artykuły dotyczące Diablo III. Pierwszy z nich to nic innego jak popularna linia czasu, która pokrótce przedstawi wam wydarzenia mające dotychczas miejsce w Sanktuarium. Jak znalazł do przypomnienia historii dla starych wyjadaczy lub zapoznania się z nią dla graczy, którzy zaczną przygodę z serią dopiero od trzeciej części. Z kolei drugi z tekstów traktuje o przerażających postrachach pustyń – Wydmowych Szperaczach. Stwory opisano w zgrabny sposób oczami historyka Abd al-Hazira, podróżującego wraz Franklinem Burroughsem, zawodowym myśliwym polującym na bestie. Kawał porządnej lektury, na który warto rzucić okiem.

Jak zwykle życzymy miłych wrażeń i zapraszamy do naszego działu o Diablo III.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Rekord Warhammera Online

Dodał: , · Komentarzy: 7

500 tysięcy użytkowników w jeden tydzień. Tyloma graczami może się pochwalić najnowsza produkcja studia Mythic Entertianment. Tym samym pobiła ona rekord najszybciej sprzedającej się gry MMO w historii.

"Spędziliśmy lata na stworzeniu najbardziej stabilnego, widowiskowego i dopracowanego wirtualnego świata, ale tak naprawdę to gracze tchnęli życie w Age of Reckoning." – poinformował szef studia Mythic Entertainment, Mark Jacobs.

Polski oddział EA przyznaje, że Warhammer Online zawdzięcza swój rekord także polskiemu rynkowi. "Gra zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów w salonach empik oraz okazała się hitem w systemie elektronicznej dystrybucji EA Store, gdzie znajduje się w ciągłej sprzedaży.". EA Polska obiecuje też, że do sklepów zawita nowa dostawa Warhammer'a.

Wiedźmin

Wiedźmin podbija świat!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Rozszerzona Edycja Wiedźmina cieszy się coraz większym uznaniem na całym świecie. Pojawiła się na rynku niecały tydzień temu, a już zaczęła zbierać doskonałe oceny w prasie branżowej.

Największe uznanie gra wywarła na magazynie PC Powerplay – Australijczycy ocenili nowego Wiedźmina na 100%! „Doskonałe stało się najlepsze. [...] Edycja Rozszerzona okazała się absolutnym sukcesem.” – uzasadnił recenzent PC Powerplay. Na 90% Wiedźmin ER został oceniony przez włoski magazyn Giochi per il Mio Computer, który napisał: „Edycja Rozszerzona podkreśla niekwestionowaną wartość tego tytułu!”. Nie zabrakło również opinii niemieckich dziennikarzy, którzy ocenili pozycję studia CD Projekt RED na 87%. „Jeśli nie miałeś okazji zdobyć Wiedźmina do tej pory, teraz nie ma na to wymówki. [...] Animacje walki są jednymi z najlepszych w grach fabularnych.” – padło stwierdzenie w jednym z uzasadnień.

Gra Wiedźmin: Edycja Rozszerzona dostępna jest w sprzedaży od 19 września w sugerowanej cenie 99,90 zł.

Już jutro na terenie całej Polski dostępny będzie także Wiedźmin: Update – specjalny pakiet, dzięki któremu każdy właściciel gry Wiedźmin może stać się posiadaczem fizycznej ER, bez konieczności kupna całego pakietu w pełnej cenie. Koszt Wiedźmina: Update to jedyne 19,99 zł.

Wiedźmin

Wiedźmin – nowa przygoda

Dodał: , · Komentarzy: 7

Na oficjalnej stronie gry Wiedźmin została zaprezentowana zupełnie nowa przygoda, przygotowana przez grupę Ifryt. Znowuż wszystko kręci się wokół Geralta, lecz tym razem nie musi uganiać się za monstrami czy ratować głowy swojego przyjaciela Jaskra z kolejnej kabały, w którą się wplątał. Tym razem to inna para kaloszy. Piwo lejące się strumieniami, najlepsze jadło w tej części świata, piękne damy i starzy kumple, którzy zawszę podadzą pomocną dłoń. W skrócie wesele niczym z bajki... twoje wesele Geralcie. Jak to możliwe ? Jak do tego doszło ? To już wypadałoby sprawdzić samemu, pobrać tą przygodę możecie stąd. Warto nadmienić, że historia jest w całości po polsku, więc tym razem nie powinno być kręcenia nosem na nieznajomość języka. Oczywiście dla fanów mowy Szekspira do wyboru jest wersja angielska.

Oficjalna strona grupy Ifryt.

Sacred 2

Sacred 2 – niemiecka wersja demo

Dodał: , · Komentarzy: 3

Serwis Gamestar umieścił na swych zasobach, pierwszą wersję demonstracyjną długo oczekiwanej gry Sacred 2: Fallen Angel. Demo pozwoli nam wcielić się w postać Serafii, pozwiedzać kawałek świata gry, a także porozwiązywać problemy trapiące jego mieszkańców. Według obietnic zabawa ma nam zająć od 3 do 5 godzin. Na nieszczęście istnieje jeden mały haczyk. Demo jest w całości w języku niemieckim.

Niemiecka wersja demonstracyjna Sacred 2: Fallen Angel (2 GB).

Game Exe

Wyniki ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 0

Ogłaszamy wyniki ankiety. Pytanie brzmiało: Jak często odwiedzasz GameExe?

wyniki ankiety

Głosowały 292 osoby. Zachęcamy do głosowania w nowej ankiecie. Pytanie brzmi: Zaczęła się szkoła, niedługo studia, a ja...

Inne

Interplay – powrót z zaświatów

Dodał: , · Komentarzy: 7

Interplay, tej firmy chyba każdemu szanującemu się graczowi nie trzeba przedstawiać. Wystarczy tylko wspomnieć, że to on wydał tak legendarne gry jak Planescape: Torment czy Fallout. Ostatnimi czasy głośniej jednak było o olbrzymich problemach finansowych wydawcy i informacjach o jego upadku, niż o nowych fantastycznych produkcjach, nad którymi trzymają piecze. Tych było coraz mniej, gdyż starając się ratować firmę, szefostwo Interplay zdecydowało się sprzedać prawa do marki Fallout (Bethesda Softworks, pozostawiając sobie możliwość do stworzenia MMO w tym świecie) oraz gier z serii Dungeons & Dragons (Atari, wyłączając Dark Alliance). Spowolniło to tylko nieuniknione. Wydawce starał się ratować Titus, ale on również okazał się bankrutem, który ogłosił upadłość w 2004r. Gdy już wydawało się, że to początek końca tej legendarnej firmy, nieoczekiwaną pomocną dłoń wyciągnęła luksemburska spółka Financial Planning and Development i otrzymała od niej spory zastrzyk gotówki.

Interplay najgorsze już ma za sobą i powoli wychodzi z dołka. Świadczy o tym to, że wiele dobrego dzieje się wokół firmy. Po pierwsze w pełnej krasie powróciła do działania oficjalna strona internetowa wydawcy. Z informacji na niej podanych możemy wyczytać, iż firma zdecydowała się otworzyć nowe studio deweloperskie w Orange County, które skupiać będzie się najprawdopodobniej na Fallout MMO. Póki co znamy nazwę kodową tej gry – Project V13.

Pozytywnych wieści ciąg dalszy. Po długich i owocnych rozmowach do firmy powrócił nie kto inny jak sam Chris Taylor (gość odpowiedzialny za pierwszą część Fallouta). Razem z Jasonem Andersonem ma wspomagać swymi umiejętnościami i doświadczeniem młodszy kolegów pracujących nad Project V13.

Wiedźmin

Red Flame, to ekipa fanów z całego globu, która stoi za zrobieniem pierwszej, stworzonej przez community przygody do Wiedźmina zatytułowanej "Deception". Fabuła samej gry krąży (ponownie) wokół Geralta, który dociera do miasta Carreras. W nim na Wiedźmina czeka zagadka morderstwa. Przesłuchiwania świadków, zbieranie dowodów... Wszystko z jednym celem: kolejny raz ocalić głowę barda Jaskra, który ponownie wpakował się w nieliche tarapaty.

Deception można pobrać z oficjalnej strony gry. Tam też możecie znaleźć obszerny wywiad z twórcami.

Sama przygoda jest zgodna z Edycją Rozszerzoną i działa poprawnie tylko po zmianie w opcjach języka gry na angielski. Życzymy miłych wrażeń!

Wczytywanie...