Wiedźmin

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona – premiera

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z drobnym poślizgiem informujemy, że dzisiejszego ranka do sklepów w całej Polsce trafiła długo wyczekiwana Edycja Rozszerzona gry Wiedźmin. O usprawnieniach i dodatkowych opcjach jakie ona wnosi pisaliśmy już tyle razy, że tym razem oszczędzimy sobie prezentacji oraz dokładnego wypunktowania ;) Czytelników, którzy po raz pierwszy słyszą tę nazwę i zastanawiają się co to takiego jest ta Edycja Rozszerzona, zapraszamy pod ten adres, gdzie pokrótce wymieniliśmy zmiany przez nią wprowadzone. Oczywiście twórcy gry w swojej łaskawości udostępnili dodatek dla wszystkich graczy, którzy wcześniej zakupili podstawową wersje Wiedźmina, w całości za darmo. Tutaj znajdziecie krótki poradnik, który bezboleśnie powinien przeprowadzić was przez proces aktualizacji i odnośniki do oficjalnego serwera, z którego możecie pobrać pliki. Życzymy udanych transferów.

Age of Conan: Hyborian Adventures

CD Projekt poinformował, że premiera polskiej wersji Age of Conan została przesunięta. I nie jest to parę dni, a... przeczytajcie sami wypowiedź Marcina Marzęckiego.

„Zła wiadomość jest oczywiście taka, że premiera polskiej wersji Age of Conan nie odbędzie się w październiku, a nieco ponad 3 miesiące później, czyli w styczniu przyszłego roku. Skąd ta decyzja? Pod koniec wakacji odwiedziliśmy norweskie biuro Funcomu. Zaprezentowano nam masę nowości i poprawek, które zostaną wprowadzone do końca roku. Samo uruchomienie gry w trybie DX10 robiło olbrzymie wrażenie, a był to dopiero początek długiej listy zmian. Wkrótce stało się dla nas jasne, że już za kilka miesięcy Age of Conan będzie inną, o wiele lepszą grą niż ta, która miała premierę w maju. Dla CD Projekt i Funcom nie była to łatwa decyzja z punktu widzenia biznesowego. Stwierdziliśmy jednak, że najważniejsi są gracze i ich punkt widzenia, dlatego zdecydowaliśmy się przesunąć premierę w celu perfekcyjnego dopracowania gry.”

Zmiany mają dotyczyć systemu walki oblężniczej, "dziur contentowych" między 30-40 i 50-60 poziomami. Zmienione mają być drzewka talentów i system podziału punktów umiejętności. Tryb PvP też doczeka się zmian. Atakowanie i zabijanie niedoświadczonych graczy z niskimi poziomami, wiązać się będzie z poważnymi konsekwencjami jak utrata rangi. Na pocieszenie przedstawiciel CD-Projektu dodał:

„Dobra wiadomość jest taka, że polscy gracze otrzymają praktycznie nową grę – znacznie poprawioną i rozbudowaną względem oryginału. Za wszelką cenę chcemy uniknąć „grzechu” pośpiechu popełnianego ostatnio przez wydawców gier MMO. Zdecydowaliśmy się poczekać i zaoferować graczom grę, która będzie perfekcyjna i da im 100% satysfakcji. Ale to nie koniec tych dobrych wiadomości. Żeby wynagrodzić graczom wydłużony czas oczekiwania, szykujemy olbrzymią niespodziankę jeśli chodzi o abonament. Szczegóły ujawnimy wkrótce.”

Sacred 2

Sacred 2 – status gold osiągnięty!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Cenega Polska, wyłączny dystrybutor Sacred 2: Fallen Angel na terenie Polski, poinformowała iż produkcja osiągnęła status Gold. Oznacza to, że gra jest już całkowicie gotowa i rozpoczyna swoją krótką ekspedycje, która rozpocznie się od tłoczni, a zakończy na półkach sklepowych.

Produkcja otrzymała także pozytywne noty, w procesie oceny jakości „Games for Windows”. Atest ten daje pewność, iż Sacred 2 został gruntownie sprawdzony na wszystkich obecnie istniejących wersjach systemu Windows oraz, że jest zgodny z opcjami kontroli rodzicielskiej systemu Windows Vista.

No to kiedy premiera? Jak obiecuje dystrybutor już w październiku. Dokładna data zostanie podana już niedługo. Póki co na osłodę, firma Ascaron przygotowała dla nas kolejną tapetę, którą możemy przyozdobić nasze pulpity. Tym razem na głównym planie widnieje mroczna postać Inkwizytora. Obrazek, jak i dostępne rozdzielczości znajdziecie poniżej.

Książki fantastyczne

Rozstrzygnięcie konkursu "Wyższa magia"

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wczoraj zakończył się konkurs współorganizowany z Fabryką Słów, w którym do wygrania były trzy sztuki książki "Wyższa magia" Kriy Izmajłowej. Dziś znamy już trzech szczęśliwych właścicieli, którym gratulujemy! Są nimi:

  • Tomasz Lerka
  • Jarosław Pyka
  • Sebastian Sarat

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i zachęcamy do spróbowania swych sił w kolejnych konkursach, które rozpoczną się już niebawem. Może tym razem Wam się poszczęści?

Sacred 2

Sacred 2 – skład Edycji Kolekcjonerskiej

Dodał: , · Komentarzy: 1

Firma Cenega Polska, wyłączny partner firmy Koch Media nad Wisłą, z nieskrywaną radością podała szczegółowy skład Edycji Kolekcjonerskiej zbliżającego się hitu hack'n'slash – Sacred 2: Fallen Angel.

Jakie też dodatkowe fanty czekają na nas, gdy sięgniemy głębiej do portfela?

  • Plakat z mapą Ancarii.
  • Specjalny kod pozwalający na odblokowanie unikatowego przedmiotu w grze.
  • Płyta DVD ELITE GFX podnosząca możliwości graficzne gry dla komputerów wysokiej klasy.
  • Gra Sacred Gold w polskiej wersji językowej.
  • Wszystko to spakowane w efektowne pudełko.

Premiera Edycji Kolekcjonerskiej w wersji na PC zostanie podana niebawem i przyjdzie nam za nią zapłacić kwotę w wysokości 149,90 zł. Gra dostępna będzie w profesjonalnej, polskiej wersji językowej z napisami. Więcej informacji na temat produkcji znajdziecie pod tym adresem.

Star Trek Online

Star Trek Online – wywiad

Dodał: , · Komentarzy: 0

Fanom serialu nie trzeba przypominać o Star Trek Online – pozostali jednak mogli o niej zapomnieć. Wychodząc im naprzeciw szybko informuję o wywiadzie z Leonardem Nimoy'em, w którym przedstawia nadchodzącą grę i odpowiada na kilka pytań zadanych przez fanów.

Tekst wywiadu znajduje się w tym miejscu.

Inne

BlizzCon i koniec biletów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wielu fanów na pewno oczekuje imprezy BlizzCon (10-11 październik), która będzie miała miejsce w Anaheim Convention Center w Anaheim, w Kalifornii. Mamy jednak dla nich złe informacje – wszystkie bilety zostały już wyprzedane (a to ci niespodzianka).

Szczęśliwi posiadacze wejściówek powinni bacznie śledzić informacje na stronie BlizzCon'u.

Inne

Lego Universe – wywiad

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wiele osób jeszcze z najmłodszych lat pamięta klocki firmy Lego, z których można było zbudować niemal wszystko. Wszystko jednak idzie na przód i wiele firm musi stawiać także na inny formy rozrywki.

Lego Universe to próba przeniesienia klocków do świata gier MMORPG. Wielu może się to wydawać dziwne, ale jest to informacja, na którą czekają przede wszystkim młodsi. Wywiad z Ryan'em Seabury z NetDevil dostarczy wam więcej informacji o grze z ludzikami o żółtych twarzach. Zapraszam do czytania.

Wczytywanie...