Cokeworth

1 minuta czytania

Cokeworth to fikcyjne miasteczko położone w środkowej Anglii. Nazwa miejscowości najpewniej wskazuje na jej przemysłowy charakter, ponieważ słowo "coke" oznacza koks.

Kiedy rodzina Dursleyów (razem z Harrym) próbuje uciec przed listami wysyłanymi z Hogwartu, wyjeżdżają właśnie do tego miasteczka. W tamtejszym hotelu dworcowym spędzili noc. Być może Vernon podświadomie sądził, że to miejsce jest całkowicie pozbawione magii, więc będzie miał tam spokój. Powinien lepiej przemyśleć całą sytuację – właśnie w Cokeworth siostra jego żony dowiedziała się, że jest czarownicą.

Autorka nie zamieściła tej informacji w książkach, ale Petunia, Lily i Severus dorastali w Cokeworth. Co więcej, na początku "Księcia Półkrwi" Narcyza i Bellatriks odwiedzają Snape'a, nadal mieszkającego w domu jego rodziców. W tym miasteczku jest przynajmniej jedna duża fabryka. Świadczy o tym przepływająca przez Cokeworth rzeka, wiele uliczek, przy których znajdują się mieszkania robotników, a także komin górujący wysoko ponad domem mistrza eliksirów.

potter, cokeworth

Źródło: pottermore.com

Ocena użytkowników
10 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...