Star Wars

Chyba nie zapomnieliście o spin-offach "Gwiezdnych wojen"? Bo Disney nie zapomniał. Już trwają poszukiwania głównej aktorki do jednego z filmów, o którym wiemy... Ekhem, że pojawi się kobieca postać? No, skoro szukają aktorki, a nie aktora... W rozszerzeniu newsa znajdziecie trójkę kandydatek walczących o rolę, aczkolwiek wiecie, jak to jest – zawsze do wojny może wkroczyć czwarta osoba i pokonać resztę.

star wars
Star Wars

Disney zmienia dotychczasową politykę świata wykreowanego przez Lucasa. Expanded Universe nie przechodzi całkiem do lamusa, jednak nie mamy co liczyć na to, że nowe produkty ze znanym logiem będą opowiadać alternatywną historię.

star wars

Niektórzy fani Gwiezdnych wojen uważają Expanded Universe za dużo ciekawsze od tego, co przez lata przygotowywała nam maszyna marketingowa zarządzana przez Lucasa. Nowy sternik, czyli Disney zapowiada, że nadchodzące produkty, czyli gry, książki, seriale i filmy będą już absolutnie zgodne z kanonem. Tyczyć się to będzie także nadchodzącego siódmego epizodu.

Star Wars

Zastopujcie trochę z wyczekiwaniem siódmego epizodu słynnych Gwiezdnych wojen. Wcześniej w październiku premierę ma dobrze zapowiadający się serial animowany rozgrywający się w uniwersum George'a Lucasa. Pierwszy odcinek pojawi się już w październiku tego roku. Na zachętę zwiastun!

star wars

Rebelianci opowiadają o wydarzeniach pomiędzy III a IV częścią filmowej sagi. Między epizodami istnieje aż 20 lat, które serial będzie chciał zapełnić nową historią o początkach rodzącej się Rebelii. Imperium wprowadza w Galaktyce własny porządek oraz urządza polowania na rycerzy Jedi. Serial rozpoczyna się na jednej z planet Zewnętrznych Rubieży, której mieszkańcy spotykają się z twardą ręką okupantów. Pojawia się jednak grupa sprzeciwiającą się rządom Imperium – załoga tworząca statek Ghost. Razem będą walczyć z kolejnymi wrogami oraz przeżywać ekscytujące przygody.

Star Wars

Dodatkowy miesiąc będą musieli poczakać fani Gwiezdnych Wojen na Heir to the Jedi oraz Lords of the Sith. Obie książki zaliczają lekki poślizg wydawniczy.

star warsstar wars

Del Rey opóźniło premierę dwóch książkowych powieści ze świata Star Wars. Planowany początkowo na styczeń przyszłego roku Heir to the Jedi to powieść osadzona pomiędzy wydarzeniami z Nowej Nadziei a Imperium Kontratakuje. Głównym narratorem historii będzie sam Luke Skywalker. Debiutujący Kevin Hearne zabierze czytelników w podróż po galaktyce, gdzie główny bohater będzie mógł zgłębić nieznane ścieżki Mocy.

Star Wars

Fantasy Flight Games na swojej stronie opublikowało kolejną zapowiedź zawartości podręcznika źródłowego do gry RPG Star Wars: Age of Rebellion.

star wars age of rebellion

Age of Rebellion to druga odsłona systemu gier fabularnych opartego na sadze Lucasa. Poprzednia zapowiedź podręcznika źródłowego skupiała się na samych Rebeliantach oraz kierujących nimi motywacjach. W najnowszej FFG postanowiło przybliżyć nam obraz galaktyki widzianej ich oczami. Specjalny rozdział poświęcony będzie najciekawszym planetom.

Star Wars

Jeśli oczekiwaliście po Star Wars: Battlefront na E3 co najmniej pierwszego gameplaya prezentującego rozrywkę, to będziecie srogo rozczarowani. Niestety, o produkcji DICE osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen usłyszeliśmy na trwających właśnie targach niewiele. Twórcy przyznali się jedynie do inspiracji filmami, o czym traktuje znajdujące się w rozszerzeniu newsa wideo. No, co prawda, można zauważyć miejscami kilka krótkich fragmentów z samej gry – ale tylko tyle.

star wars: battlefront
Star Wars

Darth Maul wciąż pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata Gwiezdnych Wojen, stąd też nie dziwi decyzja wydawnictwa Dark Horse o przygotowaniach do komiksowej mini serii Darth Maul: Son of Darthomir.

darth maul, star wars

Dark Horse pragnie wykorzystać ostatnie 12 miesięcy w roli wydawnictwa, któremu powierzono opiekę nad komiksową gałęzią Gwiezdnych Wojen. Prawa po 31 grudnia 2014 roku trafią do Marvela, jednak piękna i długa przygoda DH ma zostać w ciągu tych 12 miesięcy naprawdę niezapomniana. Jednym z tych wspomnień ma być Darth Maul: Son of Darthomir.

Star Wars

Wygląda na to, że Disney nie zamierza podtrzymywać uświęconej tradycji i kolejna część kosmicznej sagi nie trafi do kin w maju. Nowy właściciel praw do marki "Gwiezdnych Wojen" celuje w okres gwiazdkowy, więc wybranie się na premierę "nowej trylogii" w przewiewnej szacie rycerza Jedi tym razem raczej nie wchodzi w grę.

star wars

Krótko, bo i nie ma w sumie o czym perorować. "Gwiezdne Wojny: Epizod VII" będzie miał swoją światową premierę 18 grudnia 2015 roku. Jednak, znając polskie realia i fakt, iż raczej żaden rodzimy dystrybutor nie jest na tyle szalony, aby wprowadzić kasowy hit w martwym okresie przedświątecznym, w nadwiślańskich kinach powinien pojawić się on tydzień później, czyli dokładnie w Boże Narodzenie. Siedem miesięcy zwłoki wydaje się być jedynym kompromisem, na który jest w stanie pójść Disney, jeżeli chodzi o kwestie doszlifowania poszczególnych aspektów przez producentów.

Pierwszy klaps planowany jest na wiosnę 2014 roku – zdjęcia odbędą się w Londynie, w studiu Pinewood. Na stołku reżyserskim zasiądzie oczywiście J.J. Abrams, który obecnie dopracowuje ostatnie detale scenariusza wraz z Lawrensem Kasdanem. Za stronę muzyczną ponownie będzie odpowiadał John Williams.

Star Wars

Od dziś w kioskach i punktach z prasą można rozglądać się za kolejnym numerem dwumiesięcznika Star Wars Komiks.

star wars komiks

W najnowszym numerze znajdziemy jedną, dłuższą historię, która wypełnia wszystkie 48 stron. Została zatytułowana Baron Fel – największy as Imperium. Scenariusz tej historii tytułowego Fela napisali Michael A. Stackpole oraz Steve Crespo. Czytelnicy staną się świadkami bitwy rebelianckiej Eskadry Łotrów z imperialnymi myśliwcami. Największy postrach budzi jednak legendarna maszyna barona Soontira Fela. Postać ta, wzorowana na podniebnym asie I wojny światowej, czyli baronie Manfredzie von Richthofenie, nie posiada jednak arystokratycznego rodowodu jak jej pierwowzór. Fel urodził się farmerem, jednak tytuł i zaszczyty to efekt jego wiernej i skutecznej służbie u Imperatora.

Bitwa o Endor i zniszczenie drugiej Gwiazdy Śmierci zaprowadza w Imperium chaos, z którego wyłaniają się liczne frakcje. Jednej z nich przewodził Ysanna Isard – pojawiająca się w komiksie. To właśnie ona wysłała Fela na samobójczą misję obrony Brenntala IV, podczas której pilot został zestrzelony przez Eskadrę Łotrów. W tym momencie rozpoczyna się komiks i możemy obserwować, jak Fel dołącza do Nowej Republiki i służy w tej samej eskadrze, która go zestrzeliła. Został jednak pojmany przez Ysannę i trafił pod rozkazy admirała Thrawna.

Jeżeli chętni jesteście poznać podwaliny przyszłej dynastii Felów, to na wspomniany komiks będziecie musieli wysupłać 6,99 PLN.

Wczytywanie...