Star Wars Komiks 3/2013 już w sprzedaży

1 minuta czytania

Od dziś w kioskach i punktach z prasą można rozglądać się za kolejnym numerem dwumiesięcznika Star Wars Komiks.

star wars komiks

W najnowszym numerze znajdziemy jedną, dłuższą historię, która wypełnia wszystkie 48 stron. Została zatytułowana Baron Fel – największy as Imperium. Scenariusz tej historii tytułowego Fela napisali Michael A. Stackpole oraz Steve Crespo. Czytelnicy staną się świadkami bitwy rebelianckiej Eskadry Łotrów z imperialnymi myśliwcami. Największy postrach budzi jednak legendarna maszyna barona Soontira Fela. Postać ta, wzorowana na podniebnym asie I wojny światowej, czyli baronie Manfredzie von Richthofenie, nie posiada jednak arystokratycznego rodowodu jak jej pierwowzór. Fel urodził się farmerem, jednak tytuł i zaszczyty to efekt jego wiernej i skutecznej służbie u Imperatora.

Bitwa o Endor i zniszczenie drugiej Gwiazdy Śmierci zaprowadza w Imperium chaos, z którego wyłaniają się liczne frakcje. Jednej z nich przewodził Ysanna Isard – pojawiająca się w komiksie. To właśnie ona wysłała Fela na samobójczą misję obrony Brenntala IV, podczas której pilot został zestrzelony przez Eskadrę Łotrów. W tym momencie rozpoczyna się komiks i możemy obserwować, jak Fel dołącza do Nowej Republiki i służy w tej samej eskadrze, która go zestrzeliła. Został jednak pojmany przez Ysannę i trafił pod rozkazy admirała Thrawna.

Jeżeli chętni jesteście poznać podwaliny przyszłej dynastii Felów, to na wspomniany komiks będziecie musieli wysupłać 6,99 PLN.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...