Komiksy
gotham central,klauni i szaleńcy

Pierwszy tom „Gotham Central” wziął mnie z zaskoczenia, przedstawiając trzy bardzo dobre historie o funkcjonariuszach Wydziału Poważnych Przestępstw, mierzących się nie tylko z trudami życia zawodowego, ale i sprawami osobistymi. I nagle okazało się, że Gacek wcale nie musi odgrywać pierwszych skrzypiec, by pochłonąć dwieście czterdzieści stron za jednym zamachem.

Tym razem znakomity duet scenarzystów złożony z Eda Brubakera i Grega Rucki, zaserwował nam nie trzy, jak to miało miejsce w otwierającym cykl tomie, lecz cztery opowieści. Pierwsza z nich zatytułowana „Marzenia i Wiara” to w dużej mierze wewnętrzny monolog recepcjonistki Stacy. Intrygujący chociażby przez fakt, iż mowa tu przede wszystkim o uczuciu, które nie posiada szans na wyjście ze strefy skrytych pragnień. Daleko temu jednak do banalności, a też interesująco wypada posterunek i jego funkcjonariusze widziane oczyma Stacy. To krótka opowieść, ale całkiem dobrze wprowadza w klimat całego zbioru, poprzez ukazanie głównego dania serii, mianowicie kreacji postaci i skupienia uwagi na ich relacjach, problemach prywatnych i zawodowych.

Komiksy

Loki – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
loki

Film „Avengers” poza ogromnym sukcesem finansowym miał także pozytywny wpływ na zwiększenie popularności jednej z mniej uznanych postaci ze stajni Marvela. Mowa naturalnie o Lokim, któremu to kino pozwoliło trafić do szerszej publiki i na poważnie zaistnieć w świadomości odbiorców. Nadszedł więc czas na polskie wydanie jego solowych przygód.

Od razu warto zaznaczyć, iż Loki, zwykle stanowiący jedynie drugi plan za Thorem, tym razem jest główną postacią, podczas gdy znany nam jegomość z młotem pojawia się, ale raptem kilkukrotnie. Zarys fabuły jest równie prosty, co dający pole do rozpisania dobrej historii. Po latach władania Odyna pałeczkę pierwszeństwa w Asgardzie przejął bóg kłamstw. Problemy? Całe mnóstwo. Wyjście z cienia niesie ze sobą wiele nowości, których Loki nie brał pod uwagę – poddani bardziej się go boją niźli szanują, zaś niedawni pomagierzy domagają się spłaty długów za wsparcie przy strąceniu innych bóstw z panteonu.

Komiksy
sandman – uwertura

Neil Gaiman jest nie tylko autorem książek, ale i scenarzystą komiksów. Jego najpopularniejszy, ukończony już cykl to "Sandman". Dodano jednak do niego jeszcze jedną historię, która rozgrywa się przed wydarzeniami z głównej serii. "Uwertura" stanowi długo wyczekiwany powrót brytyjskiego twórcy do Władcy Snów w pełnowymiarowej opowieści.

Fabuła koncentruje się na nadchodzącym końcu wszechświata. Oznacza on śmierć mnóstwa światów oraz ludów. Do działania przystępuje Sen, który stara się odkryć przyczyny zbliżającej się zagłady i znaleźć sposób na zapobieżenie jej.

Komiksy
outcast: opętanie

Chyba każdy, choć trochę zainteresowany popkulturą, zna markę „Żywe trupy”. Komiks, na bazie którego powstał serial, to z pewnością powód do dumy i najbardziej znane dzieło scenarzysty Roberta Kirkmana. Widać jednak, że współpraca z grupą Fox była korzystna dla obu stron, ponieważ już w tym roku rozpoczęła się emisja kolejnej produkcji telewizyjnej, tym razem opartej na serii „Outcast: Opętanie”, gdzie autor również eksploruje mroczne klimaty. Już bez postapokalipsy, zamieniając zombiaki na demony. Przyjrzyjmy się zatem komiksowemu pierwowzorowi.

Kyle Barnes stroni od ludzi, zaś jego dom stał się barłogiem, którego prawie nie opuszcza. Prawie, bo czasem daje posłuch siostrze i porzuca legowisko, by wyjechać na zakupy czy zwyczajnie zobaczyć odrobinę światła. Jedna z takich wypraw kończy się spotkaniem z wielebnym, dawnym znajomym pamiętającym, że Kyle już za młodych lat miewał kontakty z osobami opętanymi przez demony i przez wzgląd na przeszłość prosi go o pomoc w jednym z podobnych przypadków. Chcąc nie chcąc, nasz bohater pakuje się w sam środek walki z siłami nieczystymi.

Komiksy

Klub Świata Komiksu na styczeń i luty

Dodał: , · Komentarzy: 0
Deadpool Cllassic

Klub Świata Komiksu (który jest częścią wydawnictwa Egmont) przedstawił swoje komiksowe zapowiedzi na najbliższe dwa miesiące. Styczeń i luty to 27 premier – duża część z nich to fantastyka.

Do najciekawszych należy seria "Marvel Classic", w której ukażą się pierwsze tomy "Deadpool Classic"" i "Anihilacji". To jednak tylko część interesujących premier, ponieważ bardzo dobrze zapowiadają się także komiksy ze świata DC oraz "300". W rozwinięciu newsa (a także na stronie zapowiedzi Klubu Świata Komiksu) znajdziecie pełną listę planowanych premier, które jednak mogą ulec jeszcze zmianie.

Komiksy

Plany Mucha Comics na 2017 rok

Dodał: , · Komentarzy: 0

Styczeń to dobry moment, żeby uchylić rąbka tajemnicy odnośnie planów na 2017, co zrobiło wydawnictwo Mucha Comics na łamach Ziniol. Jakich tytułów możemy się spodziewać w przeciągu kolejnych 12 miesięcy?

Mucha Comics

Wcześniej warto zwrócić uwagę, jak udał się mijający rok. Christine Meyer, redaktor naczelna Mucha Comics, zdradziła, że największym sukcesem okazał się "Miracleman". Ogólne wyniki finansowe nie są jeszcze znane, ale powinny być tak dobre jak w 2015.

Komiksy

Wydaje się, że już wiesz, co znaczy słowo "dziwne". Jednak tak naprawdę nie wiesz, dopóki nie spotkasz się z naprawdę dziwną rzeczą, taką, która zmusza do zdefiniowania tego wyrazu na nowo. Dla mnie jedną z nich jest "Elektra – Assassin" – komiks, który na pierwszych stronach wywołuje mieszane uczucia. Wprowadza czytelnika w konfuzję powodowaną zmienną narracją, chaotyczną fabułą i osobliwym klimatem. Wystarczy powiedzieć, że główna bohaterka to szalona morderczyni o parapsychicznych zdolnościach ninja.

Elektra – Assassin

Polskie wydanie komiksu o Elektrze może wiązać się z jej występem w drugim sezonie "Daredevila". Co prawda minęło od niego pół roku, ale postać zabójczyni powinna być wciąż żywa w pamięci fanów i skłonić ich do sięgnięcia po drugi tytuł z serii "Marvel Classic". Jednak za jego ukazaniem przemawia także wysoka jakość. Składające się z ośmiu części dzieło Franka Millera (scenarzysty) i Billa Sienkiewicza (ilustratora) jest nietuzinkowe i z każdą stroną coraz bardziej wciągające.

Komiksy

Kultura Gniewu na styczeń

Dodał: , · Komentarzy: 0
Niesłychane losy Ivana Kotowicza tom 2

Styczeń u wydawnictwa Kultura Gniewu to łącznie pięć premier. Nas szczególnie interesuje ta jedyna fantastyczna – "Niesłychane losy Ivana Kotowicza tom 2 – Zamek rybiej dynastii". Za scenariusz komiksu odpowiada Kajetan Kusina, a za rysunki Michał Ambrzykowski. O swoim tytule autorzy mówią następująco:

Komiks „Niesłychane losy Ivana Kotowicza” powstał w celu zapełnienia pewnej luki na rodzimym rynku. Chcieliśmy stworzyć tytuł przygodowy mający na celu dostarczenie rozrywki zarówno znawcom komiksu, jak i tym początkującym. Chcemy, żeby czytelnik dobrze się bawił dzięki dopieszczonym rysunkom i wciągającej fabule, która nie obraża jego inteligencji.

W sprzedaży dostępny jest również pierwszy tom serii, który ukazał się na przełomie kwietnia/maja w 2015 roku. Całą listę zapowiedzi znajdziecie tutaj, zaś w rozwinięciu newsa możecie przeczytać szczegółowe informacje odnośnie premiery drugiej części "Niesłychanych losów Ivana Kotowicza".

Komiksy

Premiery komiksów – grudzień 2016

Dodał: , · Komentarzy: 1

Od teraz będziemy informowali Was o premierach komiksów. Jak pewnie zauważyliście, nasz dział poświęcony temu rodzaju kultury jest ostatnio rozwijany, ale dotychczas skupialiśmy się na recenzjach. Czas więc przejść także do informowania o nowych tytułach z zakresu fantastyki wydawanych przez wydawnictwa, z którymi współpracujemy.

Komiksy

W grudniu fantastyczne komiksy ukazywały się nakładem Egmontu (Świat Komiksu) oraz Muchy Comics. W rozszerzeniu znajdziecie listę premier ze szczegółowymi informacjami o nich.

Komiksy

Dzieci lisicy – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 1
dzieci lisicy

"Dzieci lisicy" to drugi tom serii amerykańskich komiksów, których głównym bohaterem jest sławny Biały Wilk – Geralt z Rivii. Tym razem nasz białowłosy wiedźmin będzie musiał zmierzyć się z tytułową lisicą i jednocześnie udźwignąć poziom całkiem ciepło przyjętego "Domu ze szkła". Chociaż od pierwszego tomu recenzowana pozycja jest w kilku aspektach wyraźnie lepsza, to jednak nie da się ukryć, że tym razem autorzy mieli po prostu niemal gotową historię.

Akcja komiksu rozpoczyna się w lesie nieopodal Pontaru na granicy redańsko-temerskiej. Geralt podróżuje w towarzystwie Addario Bacha, nazywającego siebie poczciwym waltornistą. Pierwsza walka to raczej krótkie przypomnienie profesji głównego bohatera, bowiem po chwili Biały Wilk i jego towarzysz docierają do Wiaternej. Ten znany port to doskonała okazja na złapanie statku płynącego do Novigradu. Chociaż nie wiemy, po co właśnie tam chce trafić wiedźmin, to jednak Geralt szybko zaciąga się na pokład "Proroka Lebiody", którego właściciele oferują darmowy transport za cenę zbrojnej eskorty.

Wczytywanie...