Komiksy
deadpool classic

Historie Deadpoola cieszą się na tyle dużą popularnością, że każdy komiks o nich wydaje się murowanym sukcesem. Pierwszy tom "Deadpool Classic" przedstawia jednak wczesne perypetie najemnika z nawijką. Można mieć obawy, czy ten tytuł oferuje coś więcej poza możliwością poznania początków słynnego bohatera.

Komiksy

Anihilacja – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
anihilacja

Nareszcie w Polsce ukazał się pierwszy tom "Anihilacji", który przedstawia jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie Marvela. Zbierający dobre opinie komiks, skupiający się na mało popularnych bohaterach i rozgrywający się w kosmosie nie zachwyca jednak tak, jak powinien. Przegrywa też porównania do poprzednich tytułów z serii "Klasyka Marvela".

Komiks składa się z trzech części. Pierwsza zapoznaje nas z Draksem Niszczycielem, który trafia na Alaskę wraz z innymi niebezpiecznymi więźniami. Ten początek jest ważny, ponieważ jego bohaterowie odegrają znaczącą rolę w kolejnych zdarzeniach – w "Prologu" i "Novie", wiążących się z tytułową Anihilacją.

Komiksy

300 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
300

Bitwa pod Termopilami przeszła do historii. Trudno znaleźć starcie, które byłoby lepiej kojarzone przez ludzi różnej narodowości. Zasługa to już samej natury Spartiatów. Byli urodzonymi wojownikami, wychowywanymi w celu obrony swojej ojczyzny – kto nie mógł pełnić tego obowiązku, ten ginął. Już ich sposób życia imponował – kto więc, jak nie oni, mogli zostać postawieni w beznadziejnej sytuacji, naprzeciw siebie mając dużo liczniejszego wroga, prawie bez szans na zwycięstwo... Mimo to walczących i prawie odnoszących wiktorię – przeszkodziła im w niej zdrada jednego człowieka. Heroiczne zachowanie stało się jednak legendą. Frank Miller posłużył się nią do stworzenia komiksu, dziś należącego do klasyki, a w 2006 roku zekranizowanego przez Zacka Snydera.

Komiksy
corto maltese,hugo pratt,opowieść słonych wód

Hugon Pratt, legenda europejskiego komiksu, po raz pierwszy zaprezentował postać pirata Corto Maltese jeszcze w 1967 roku. Teraz zaś przyszedł moment, w którym polski czytelnik może zapoznać się z jego przygodami w nowej, tym razem pokolorowanej, wersji. Zważywszy na wiek utworu, najważniejsze staje się oczywiście pytanie o aktualność jego walorów.

”Opowieść słonych wód” rozpoczyna się w 1913 roku na Oceanie Spokojnym. Piraci pod przywództwem kapitana Rasputina wyławiają z wody dwójkę młodych ludzi oraz tytułowego Corto Maltese. Z kolei złupione z holenderskiego transportowca towary odsprzedają Niemcom stacjonującym w Nowej Gwinei Niemieckiej. Za poczynaniami morskich łupieżców stoi jednak ktoś bardziej wyrachowany – tajemniczy Mnich.

Komiksy

ARQ #3 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
arq

Premiera trzeciego tomu ”ARQ” to z pewnością spore wydarzenie dla rodzimych fanów komiksu europejskiego. Podobnie jak w poprzednich odcinkach, tak i tym razem zbiorcze wydanie obejmuje sześć oryginalnych zeszytów. Czy warto było czekać na finał? I czy niezaznajomieni z serią powinni zainteresować się utworem Andreasa?

W ramach krótkiego streszczenia fabuły – do świata, zwanego Arq, trafiło kilka osób. Nie wiedzą jak się tam znaleźli ani dlaczego, ale bardzo szybko sen z powiek zaczynają im spędzać próby przetrwania i wydostania się z nieznanych obszarów. Czy po wielu przygodach uda im się powrócić do dawnej rzeczywistości?

Komiksy
Miss Marvel,Niezwykła

Bogaty heros? Zapewne w pierwszej kolejności do głowy przychodzą Bruce Wayne i Tony Stark. Nordyccy bogowie? Tu z kolei bez trudu można wymienić Thora i Lokiego. A młoda muzułmanka przywdziewająca kostium z maską? Hm...

Kamala Khan, nastolatka o pakistańskim rodowodzie uwielbiająca superbohaterów, wiedzie niezbyt szczęśliwe życie w New Jersey. Rodzice wychowują ją zgodnie z ich kulturą, co często prowadzi do konfliktów z córką. Ta wszak pragnie czasem zachować się jak zwykła, nastoletnia dziewczyna i wieczorem wybrać się na imprezę w towarzystwie znajomych ze szkoły, lecz nie uzyskuje na to zgody. Co więc robi? Oczywiście ucieczka przez okno wydaje się jednym z najprostszych rozwiązań impasu, które zresztą postanawia wcielić w życie. Tylko że w trakcie zabawy fanka herosów nabiera mocy typowych dla własnych idoli.

Komiksy

Na luty wydawnictwo Mucha Comics przygotowało dwie nowości oraz wznowienie tytułu, którego nakład się wyczerpał. Ten ostatni już jest dostępny – mowa o pierwszym tomie cenionej serii "Fatale".

Mucha Comics

Natomiast 24 lutego ukaże się "Kapitan Ameryka: Biały" oraz "Saga – tom 6" – czyli kontynuacja serii, którą gorąco polecamy. Poza tym czekamy na premierę "Spider-Man: Władza", ale jeszcze nie ma informacji, kiedy trafi do zakupu. Więcej informacji o tytułach znajdziecie w rozszerzeniu newsa.

Aktualizacja: komiks "Spider-Man: Władza" będzie miał premierę 3 marca.

Komiksy

Batman: Gotyk – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 1
Batman: Gotyk

Grant Morrison nie raz już pokazywał, jak bardzo lubi odchodzić od utartych ścieżek i prezentować czytelnikom historie inne niż te, do których przyzwyczaili nas masowo produkujący twórcy spod znaku DC czy Marvela. Sztandarowym przykładem i najdonośniejszym tworem Szkota wciąż pozostaje genialny "Azyl Arkham", który pomimo 28 lat od premiery nic nie stracił na jakości. Czy o "Gotyku" można mówić w podobnie entuzjastycznym tonie?

Wyjściowy pomysł jest jak najbardziej w porządku. Z dnia na dzień zaczynają ginąć kolejni bossowie przestępczego światka. Któż byłby tak szalony, by zadzierać z gangsterami? Zbrodniarzem okazuje się człowiek bez cienia, zlikwidowany przez przestępczych liderów za mordowanie dzieci wiele lat wcześniej. W trosce o własne życie postanawiają zrobić coś dotąd niespotykanego – na dachu jednego z budynków gromadzą się wokół lampy emitującej sygnał w kształcie nietoperza... Na tym jednak nie koniec. Bruce'a Wayne'a dręczą sny z ojcem, ostrzegającym go przed bliżej nieokreślonym niebezpieczeństwem. Z czasem fabułę skomplikują i zarazem trochę rozjaśnią wspomnienia z młodzieńczych lat i szkolno-rodzinne retrospekcje.

Komiksy

Już od jutra będzie można zakupić nowe komiksy Egmonta. Do najciekawszych tytułów z pewnością należy pierwszy tom "Deadpool Classic", ale obok niego wydane zostały takie pozycje jak słynni "300" Franka Millera, prawie 400-stronicowa "Catwoman: Nie ma lekko" oraz kolejne tomy "Suicide Squad – Oddział Samobójców", "Gotham Central" czy "Deadpoola" (tym razem możemy przeczytać historię z Draculą).

komiksy

Znamy także już plany na kolejne miesiące. Marzec już wcześniej został odkryty (warto zainteresować się np. "Hawkeye: Bez litości"), ale kwiecień poznaliśmy dopiero teraz. Wśród premier znalazł się m.in. wyczekiwany przez fanów komiksów "Punisher Max". Pełną listę znajdziecie w rozszerzeniu newsa oraz na stronie Klubu Świata Komiksu.

Komiksy

X-Men: Bitwa Atomu – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
X-Men: Bitwa Atomu

Przed twórcami "Bitwy Atomu" stało trudne zadanie. Mieli stworzyć historię z okazji półwiecza X-Men. Możliwe były dwie drogi – zrealizowanie czegoś ambitnego i wymagającego albo typowo rozrywkowego. Postawiono na drugi wariant, łatwiejszy, ale nadal nastręczający pewne problemy, ponieważ opowieść należało powiązać z aktualnymi losami superbohaterów w taki sposób, żeby nowy czytelnik nie musiał ich znać. Efekt jest całkiem przyzwoity.

Rzeczywiście lektura wcześniejszych perypetii X-Men nie stanowi konieczności. Jedynie na początku można być trochę skołowanym tym, co się do tej pory działo w świecie mutantów, ale z czasem wszystko staje się jasne i nic nie przeszkadza w cieszeniu się komiksem – przynajmniej jeśli przymknie się oko na niedociągnięcia. Nie jest to wcale trudne, bo chaotyczna fabuła dość szybko pobudza ciekawość i zaczyna wciągać.

Wczytywanie...