Świeże wycieki z kuźni BioWare

2 minuty czytania

Niemiecki serwis DragonAge-Game zrobił zestawienie szczegółów zapowiedzi, która trafi do kwietniowego numeru GameStar. W języku angielskim można je znaleźć na NeoGafie.

dragon age: inkwizycja

Z informacji tych dowiadujemy się choćby tego, że pojawi się możliwość zarządzania swoim domem, czy jak niektórzy to zwą – bazą wypadową, w której będzie można dostosować wygląd pokoi czy kupować ulepszenia. Pojawi się możliwość założenia ogródka i uprawiania roślin potrzebnych w alchemii.

Dzikie zwierzęta będą wchodzić ze sobą we wzajemne interakcje. A po polsku? Coś, co tygryski lubią najbardziej. "Siedzieć na zboczu i patrzeć na dwa walczące wilki". Jeśli serio traktowałeś takie powiedzenie, to mogłeś się narazić na całkiem poważne niebezpieczeństwo. Od teraz będziesz mógł oglądać walkę smoka z gigantem bez ryzyka podpalenia czy zmiażdżenia. Makabryczne sceny, jakie nie śniły się nawet George'owi R.R. Martinowi podczas polowania wilka na jelenia? Checked!

salas – nowa postać

A co, jeśli wybijemy 90% królików w lesie? Co prawda one się szybko rozmnażają, ale i tak trzeba będzie poczekać, zanim znowu jakiegoś znajdziemy.

Lubimy realizm, prawda? Co, jeśli na drodze polnej przyjdzie Ci walczyć z jakimś Bardzo-Niedobrym-Ludziem, a zacznie padać deszcz? Wiadomo! Będą kałuże. Logiczne, nieprawdaż? Gorzej, gdy pośliźniesz się przez taką kałużę i oberwiesz śmiertelnym ciosem. Całe środowisko gry ma mieć większy wpływ na przebieg najróżniejszych starć i być przy tym znacznie większe. Kolejne regiony w grze będą odblokowywane po uzyskaniu przez Inkwizycję odpowiedniej siły.

dragon age: inkwizycja

Poznajemy też trzy nowe postacie. O Iron Bullu wiemy tylko tyle, że "nie boi się niczego, prócz przeszłości". Solas z kolei to ponoć potężny elficki mag, a Sera to nowa postać łucznika.

Jak pokonać smoka? Jest przeciek, że ich wrażliwym punktem jest głowa. Pod każdą płeć postaci będzie możliwość podłożenia głosu męskiego czy żeńskiego.

Te i inne ciekawostki można znaleźć w sieci. Ale nie musicie kopać. Macie Game Exe.

dragon age: inkwizycja

Komentarze

0
·
Jedno jest śmieszne....

WCIĄŻ NIE BYŁO OKAZJI MIEĆ ZA TOWARZYSZA ELFA - ŁUCZNIKA...
0
·
Właśnie twoje słowa uświadomiły mi ten brak ale jeśli z DA zaczynałeś elfem to twój kolega, którego imienia nie pamiętam, używał chyba łuku wymiennie z mieczem.
0
·
fakt... ale to tylko namiastka... jeśli ktoś miał mody, to można było Zevrana przeszkolić
0
·
Hej! BĘDZIE ELFKA ŁUCZNICZKA!! Cera bodajże NARESZCIE!!!
0
·
Brzmi to ciekawie, ale tak to zwykle bywa w zapowiedziach, wpływ pogody na przebieg walki jest ciekawy ale czy będzie to miało przełożenie na rzeczywistość? Trochę powątpiewam. Potwory/zwierzęta walczące miedzy sobą to nic nowego w grach, a piszą o tym jakby byli w tej "dziedzinie" pionierami. To co jednak uważam za najważniejsze, to stwierdzenie, że kolejne fragmenty świata, będą odblokowywane wraz ze wzrostem siły Inkwizycji (czyli postępem fabuły), czy nowy DA nie miał mieć otwartego świata? Trochę na to liczyłem, ale zobaczymy może nie jest to powód do narzekania. Pomysł z rozwojem domostwa jest na plus, taki bajer ale pokazuje że dbają o detale czego zabrakło w DA II.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...