Wojownik

2 minuty czytania

Zaprawiony w boju, specjalizujący się w walce na krótki dystans wojownik to trzon każdej drużyny. Stojąc na pierwszej linii, przyjmuje na siebie ciężar uderzeń wroga i skupia na sobie jego uwagę, umożliwiając innym klasom wyprowadzanie ataków z dystansu. Część wojowników korzysta z broni jednoręcznej i tarczy, wielu jednak preferuje broń dwuręczną, zdając się wyłącznie na ochronę oferowaną przez potężne srebrytowe pancerze.

wojownik wojownik wojownik

Kategorie umiejętności:

Wojownicy w "Dragon Age: Inkwizycja" korzystają z czterech kategorii umiejętności, dwóch głównych i dwóch pomocniczych.

Kategoria Broń dwuręczna – znawcy tego stylu walki uśmiercają swoich wrogów potężnymi ciosami, które są w stanie przebić każdą gardę, strzaskać każdy pancerz i powalić każdego przeciwnika.

Kategoria Broń i tarcza – znawcy tego stylu walki potrafią ustać na nogach nawet po ciosie, który zabiłby każdego z ich sojuszników. Używają tarczy do obrony i oszałamiania przeciwników.

Kategoria Forpoczta – ci niezłomni wojownicy chronią swych sojuszników, ściągając na siebie uwagę wszystkich wrogów na polu bitwy. Kiedy fortel się powiedzie, śmiałkowie bezlitośnie i metodycznie rozbijają szeregi przeciwników.

Kategoria Herszt – ci sprytni wojownicy potrafią świetnie panować nad polem bitwy i wszystkimi uczestnikami walki. Oprócz pomagania sojusznikom, nękają wrogów i wykorzystują każdy przejaw ich słabości.

Specjalizacje:

Czempion – nikt tak nie osłania sojuszników przed potężnymi ciosami, jak ci świetnie wyszkoleni i niezłomni obrońcy. Wrogowie nie są w stanie ich zabić, a zwykle nawet nie przeżywają starcia.

Łupieżca – kiedy wybucha krwawa bitwa, ci groźni i bezwzględni wojownicy stają się naprawdę brutalni. Zranienie wywołuje u nich tylko szał, a atakujący zwykle umierają zbyt szybko, by powtórzyć ten błąd.

Templariusz – ci nieubłagani wojownicy specjalizują się w walce z magami i demonami. Potrafią wytrzymać wszystkie ataki magiczne wroga, a swą prawością i potęgą inspirują sojuszników.

Komentarze

0
·
Broń i tarcza i jestes nie do zdarcia

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...