David Gaider opuszcza markę Dragon Age

1 minuta czytania

david gaider

Weteran, który od podstaw tworzył świat Thedas, a także maczał palce przy scenariuszach tak legendarnych tytułów jak "Baldur's Gate II", "Neverwinter Nights" oraz "Knights of the Old Republic", nie przyłoży już swojej niewątpliwie utalentowanej ręki do serii "Dragon Age". Trudno mu się dziwić – dekada codziennej pracy przy jednym projekcie potrafi zmęczyć, znudzić bądź do cna wypalić.

Ster głównego scenarzysty marki przejmuje Patrick Weekes, którego możemy raczej kojarzyć z pracy przy space operze "Mass Effect" niż nad typowo fantastycznymi uniwersami.

Niemniej, nie oznacza to, że facet jest nowicjuszem w tych klimatach i dopiero będzie uczył się, jaki posmak ma mroczne fantasy. Wprost przeciwnie. Pisarz ma na swoim koncie książkę opierającą się na świecie "Dragon Age" – "Zamaskowane Imperium". Stworzył także od podstaw takie postacie jak Żelazny Byk, Cole oraz Solas. Biorąc pod uwagę, że ten ostatni urasta do rangi kluczowych bohaterów, jeżeli spojrzymy na wydarzenia, które miały miejsce w "Inkwizycji", taki transfer nie powinien nikogo zaskakiwać.

Warto zaznaczyć, że David Gaider będzie nadal pracował dla BioWare. Jest on jednym z kilku scenarzystów, którzy zostali przeniesieni do robót nad nowym, jeszcze nieujawnionym projektem kanadyjskiego studia.

Obu panom oczywiście życzymy powodzenia na nowych stanowiskach, nieprzerwanej weny oraz pomysłów przekraczających granicę wyobraźni.

Źródło: twitter.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...