The Banner Saga

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że sztandarowy projekt BioWare najprawdopodobniej zaliczy poślizg, a same nastroje w firmie, choć idą ku lepszemu, są dosyć morowe. Po drugiej stronie barykady znajdują się ludzie ze studia Stoic, czyli de facto uciekinierzy z kanadyjskiej korporacji, którzy może obracają się wokół diametralnie mniejszych produkcji i budżetów, ale z sukcesami dążą do wyznaczonych wcześniej celów.

the banner saga 3

Najpierw bez żadnego problemu uzyskali stosowną kwotę na stworzenie "The Banner Saga 3" za pośrednictwem serwisu Kickstarter, natomiast teraz developerzy stwierdzili, że prace nad wspomnianą produkcją idą tak znakomicie, że ta ukaże się wcześniej. Zamiast zapowiadanego grudnia, zwieńczenie nordyckiej sagi trafi w ręce wszystkich zainteresowanych już latem, czyli minimum kwartał szybciej.

The Banner Saga

Kolejne dobre wieści, tym razem z kickstarterowego frontu walk o ambitne cRPG.

banner saga 3

Choć do osiągnięcia sukcesu wystarczyło jedynie 200 tysięcy dolarów, to trzeba również wziąć pod uwagę, że studio Stoic jest zdecydowanie mniejszym graczem na rynku niż Obsidian czy inXile, a co za tym idzie, jego siła przebicia jest mniejsza. Tak błyskawiczne uzyskanie wspomnianej kwoty potwierdza tylko, że twórcy przez lata odwalili kawał naprawdę porządnej roboty, zyskując tym samym zasłużone zaufanie graczy.

…ale, ale! To nie koniec zbiórki, bo do jej zamknięcia pozostało 35 dni. Przekroczenie progu 250 tysięcy zielonych spowoduje, że podczas naszej morderczej wędrówki będziemy mogli korzystać z usług towarzyszy z enigmatycznej rasy Dredgów. Brzmi ciekawie. Wspomóc developerów w zbożnym celu możecie pod tym adresem.

The Banner Saga

Trwa zbiórka na The Banner Saga 3

Dodał: , · Komentarzy: 1

„The Banner Saga” to smakowite połączenie cRPG i strategii turowej, które zyskało spore uznanie wśród krytyki, jak i zwykłych graczy. Szczególnie w naszym kraju – w końcu to niesamowicie aktywna społeczność polskich zapaleńców doprowadziła do tego, że obie części tytułu można zagrać w kinowej, profesjonalnej wersji językowej. Unikalna szata graficzna, zjawiskowa ścieżka dźwiękowa, intrygujący nordycki klimat z pogranicza mitów oraz legend, a także interesujące założenia doprowadziły do tego, że w światku komputerowych gier fabularnych seria jest znana oraz ceniona.

the banner saga 3

Nie dziwi więc zatem, że twórcy ujawnili, iż pracują obecnie nad trzecią częścią gry, która ma być zwieńczeniem całej historii. Developerzy kolejny raz wykorzystują do promocji serwis Kickstarter, gdzie proszą graczy o fundusze – konkretnie 200 tysięcy dolarów. Stoic to nadal siedmioosobowy zespół i kilku „wolnych strzelców” rozstrzelonych po całym świecie, więc aby zachować swoją niezależność potrzebują dodatkowych pieniędzy, które przeznaczą na niezbędne ulepszenia oraz dodatkowy czas na doszlifowanie wszystkich detali.

To co? Pomożecie?

The Banner Saga

The Banner Saga także na iOS

Dodał: , · Komentarzy: 0

Studio Stoic poinformowało, że ich "The Banner Saga" jest już dostępne na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS.

banner saga

Wszyscy szczęśliwi posiadacze urządzeń z "i" na początku zyskali właśnie możliwość zakosztowania nordyckich klimatów grając w najciekawsze turowe RPG tego roku, które na PC okazało się smakowitym kąskiem. Nowa wersja jest jednak niemal dokładnym przeniesieniem gry ze wspomnianej platformy, więc pozostaje mieć nadzieję, że bez przeszkód uda wam się doprowadzić do celu karawanę Wikingów.

The Banner Saga

"The Banner Saga" na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie wiem, czy już wiecie, ale gra cRPG w klimatach wikingów, The Banner Saga, 31 lipca trafi w Polsce na półki sklepowe! Pudełkowe wydanie będzie zawierało dodatkowo ścieżkę dźwiękową oraz nową postać, włócznika Tryggvi, który był dostępny tylko dla osób, które wsparły twórców na Kickstarterze. Gra została spolonizowana i będzie kosztowała 60 zł. Czy warto ją zakupić? Odpowiedź na to pytanie poznacie w dopiero-co-opublikowanej recenzji! Zapraszam do czytania.

the banner saga

„The Banner Saga” to kolejny tytuł odwołujący się do klimatów nordyckich. Wcześniej mieliśmy okazję zagrać w piątą część „The Elder Scrolls”, „Skyrim”, szczodrze czerpiącą inspirację z mitologii skandynawskich, a żeby daleko nie szukać, i wśród obecnie emitowanych seriali znajdziemy produkcję popularyzującą tę tematykę – „Wikingów” stacji History. Gra niezależnego studia Stoic została sfinansowana za pośrednictwem Kickstartera i należy do gatunku klasycznych cRPG-ów – z turową walką oraz dwuwymiarową grafiką. Warto zauważyć, że za „The Banner Saga” odpowiadają doświadczeni developerzy, byli członkowie BioWare, którzy mieli swój udział przy tworzeniu „Star Wars: The Old Republic”. Tyle z najważniejszych informacji, możemy więc przejść do meritum: Bogowie umarli.

Czytaj dalej...

The Banner Saga

Turowy RPG, osadzony w świecie fantasy natchnionym duchem mitologii skandynawskiej, stał się źródłem inspiracja dla znanej z takich przedsięwzięć Malukah. Utwór wykonała wspólnie z Taylor Davis. Połączenie śpiewu z grą skrzypiec i mitologiczną tematyką dało moim zdaniem całkiem "klimatyczny" kawałek.

banner saga, stoic studio

Najlepiej sami oceńcie, wideo znajdziecie w rozszerzonej treści newsa.

PS. Jak niżej wspomniał "mark151", "The Banner Saga Medley" jest połączeniem dwóch utworów pochodzących z soundtracku "The Banner Saga: Huddled in the Shadow". Dzięki za uwagę.
The Banner Saga

[Zwiastun] "The Banner Saga" – premiera

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jeden z najlepszych okresów dla komputerowych gier fabularnych uważam za otwarty. Jak wspominałem wielokrotnie na naszych łamach, ten rok będzie szczególnie obfity dla miłośników gatunku i czeka nas sporo intrygujących przygód, powrotów wielkich marek oraz duchowych spadkobierców klasycznych pozycji. Zaczyna się jednak niepozornie, choć równocześnie wielce smakowicie. Czy uciekinierzy z BioWare stworzyli niezależny tytuł, który namiesza w tegorocznym zestawieniu?

banner saga, stoic studio, zwiastun premierowy

No... wstrzymałbym się z tak buńczucznymi stanowiskami, ale spokojnie mogę stwierdzić, że na "The Banner Saga" zdecydowanie warto rzucić okiem. Świadczą o tym pierwsze recenzje, które oceniają naprawdę ciepło debiutanckie dzieło Stoic Studio. Krytycy w głównej mierze zwracają uwagę na pewien powiew świeżości, jaki produkcja wnosi do gatunku, jak również świetną warstwę fabularną, wypełnioną po brzegi paskudnymi dylematami moralnymi oraz bezkompromisowymi konsekwencjami podjętych decyzji.

The Banner Saga

"The Banner Saga" i tajniki systemu walki

Dodał: , · Komentarzy: 3

Kolejny odcinek przewodnika po świecie "The Banner Saga" skupia się na jednej z trzech grzesznych przyjemności, które kocha każdy Wiking. Jak łatwo można wywnioskować, w krainie opuszczonej przez bogów, potyczki do ostatniej kropli krwi będą stanowić chleb powszedni. Jednak szał berserka na niewiele zda się w systemie turowym, gdzie o wygranej decyduje wszak instynkt stratega oraz zimna kalkulacja.

the banner saga

Siła naszych chorągwi zostanie sprawdzona w dwóch rodzajach starć. Podczas bitew wystawimy na pole walki maksymalnie sześciu herosów, charakteryzujących się różnorakimi atutami, którzy będą walczyć o honor sztandaru. Natomiast w przypadku wojen, jako naczelni dowódcy, zostaniemy postawieni przed dokonaniem kluczowych wyborów, decydujących o ostatecznym wyniku starcia. Może nie brzmi to zbyt skomplikowanie, lecz doświadczenie z tego typu gier podpowiada, iż każdy ruch będzie wymagać rozwagi, gdyż wiąże się on z określonymi, często bolesnymi konsekwencjami, wpływającymi na trudność rozgrywki.

The Banner Saga

Podróż i zarządzanie karawaną stanowią integralną część rozgrywki w "The Banner Saga". Twórcy dają nam tutaj pełną wolność, więc to od nas, jako przywódców społeczności obieżyświatów, zależy los całej wyprawy. Konieczne jest ciągłe trzymanie ręki na pulsie i dbanie o każdy najmniejszy aspekt, gdyż sztuka dokonywania trafnych wyborów wpłynie na to, czy będziemy w stanie przetrwać kolejny dzień w świecie, który opuścili bogowie.

banner saga, morale, zarządzanie, zasoby

Najświeższy materiał tłumaczy pokrótce o znaczeniu morale, konieczności dbaniu o zapasy oraz umiejętnym zarządzaniu populacją. Wielkich rewolucji tutaj nie uświadczymy, ale paradoksalnie w tym tkwi siła tej gry. Celem było połączenie elementów z zakresu strategii turowej, gry ekonomicznej i cRPG w smakowity koktajl, który finalnie tworzy unikalny koncept. Trzeba przyznać, że studiu Stoic wyszedł chyba całkiem smaczny trunek.

The Banner Saga

O ile 2013 rok śmiało można określić mianem typowej kalendarzowej posuchy w kwestii komputerowych gier fabularnych, to już następne dwanaście miesięcy rozpieszczą nas do granic możliwości. Pełen przekrój – począwszy od wysokobudżetowych kontynuacji lubianych marek, poprzez gry rangi "AAA", a skończywszy na paru duchowych spadkobiercach klasycznych cRPG. Wygląda na to, że początek tej istnej fali obfitości rozpocznie się od skromnego, lecz bardzo ambitnego projektu – "The Banner Saga".

banner saga, stoic studio

Tak jest, ten wyczekiwany tytuł ukaże się na komputerach osobistych już 14 stycznia 2014 roku. Natomiast w rozszerzeniu znajdziecie świeży i pachnący żywicą zwiastun.

Wczytywanie...