"The Banner Saga" – wikingowie nadciągną w styczniu

1 minuta czytania

O ile 2013 rok śmiało można określić mianem typowej kalendarzowej posuchy w kwestii komputerowych gier fabularnych, to już następne dwanaście miesięcy rozpieszczą nas do granic możliwości. Pełen przekrój – począwszy od wysokobudżetowych kontynuacji lubianych marek, poprzez gry rangi "AAA", a skończywszy na paru duchowych spadkobiercach klasycznych cRPG. Wygląda na to, że początek tej istnej fali obfitości rozpocznie się od skromnego, lecz bardzo ambitnego projektu – "The Banner Saga".

banner saga, stoic studio

Tak jest, ten wyczekiwany tytuł ukaże się na komputerach osobistych już 14 stycznia 2014 roku. Natomiast w rozszerzeniu znajdziecie świeży i pachnący żywicą zwiastun.

Produkcja to klasyczny przedstawiciel hybrydy komputerowej gry fabularnej ze strategią turową, oblany klimatycznym sosem przygodowej serii o wikingach. Do jej cech charakterystycznych należy epicka i zapierająca dech w piersiach fabuła, a także konieczność podejmowania trudnych moralnie wyborów, które będą drastycznie zmieniać przebieg historii. Oprawa graficzna została ustylizowana na modłę klasycznego filmu rysunkowego i większość jej elementów została namalowana ręcznie. O grze studia Stoic, założonego przez trio uciekinierów z BioWare Austin, zdążyliśmy już napisać kilka ciepłych słów, a różnorakie materiały przedpremierowe pokazywały, że warto trzymać rękę na pulsie.

Komentarze

0
·
Wygląda interesująco, choć rozgrywka wygląda na prostą.
Chyba warto będzie się tym zainteresować.
0
·
Przecież grałem w to wcześniej. To będzie jakaś rozszerzona wersja?
0
·
Bardzo chętnie zagram jeżeli tylko fundusze pozwolą. Wie ktoś jaka będzie cena?
1
·

Cytat

Przecież grałem w to wcześniej. To będzie jakaś rozszerzona wersja?


Pewnie chodzi Ci o "Factions". Tak, to raczej taki przedsmak gry, o której traktuje ta informacja, celowo wypuszczony na Steam, aby gracze mogli spróbować "z czym to się je". Tam cała rozgrywka skupiała się raczej na trybie multi i samej walce, natomiast w "Banner Saga" położono nacisk na kampanię dla pojedynczego gracza oraz scenariusz (ze wspomnianymi wyborami moralnymi). Dodatkowo wszystkie elementy z tamtej gry free-to-play będziesz miał tutaj w pełni rozwinięte.

Cytat

Wie ktoś jaka będzie cena?


Obecnie ostateczna cena jest nieznana. Wszystko wskazuje na to, że w granicach 10-15$.
0
·
Dzięki Tokar

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...